بزرگترین انجمن دانشجویی ایران، انجمن مخ ها

دانلود جزوه رایگان، نمونه سوالات رایگان، گزارش کارهای مقاومت مصالح,گزارش آزمایشگاه,فیزیک 1,فیزیک 2,سیالات,هیدرولیک,مقاومت مصالح,ترمودینامیک,آزمایشگاه بتن,نمونه سوالات کنکور ارشد,کارنامه کنکور ارشد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مقاله در باره روز جهانی زن

نویسنده پیام

مدیر بخش بیشه زار ....
انجمن مخ ها
مدیر بخش

وضعيت : آفلاین
موضوعات : 88
اعتبار: 322

دلنوشته من دوستان به چت روم مستندی ها حتما یه سری بزنید

حالت من

سپاس ها 167
سپاس شده 1450 بار در 328 ارسال
جوایز :

ارسال: #1
مقاله در باره روز جهانی زن
منبع :http://nazemsara.com
ارسال کننده مطلب به سایت ناظم سرا:سرکار خانم دری
اگر به گاه شماری های ملل مختلف توجه نماییم روزهایی را می یابیم که با نام های ویژه ای خوانده شده اند.این نام های ویژه بیشتر به دلیل رویدادهایی است که در آن روز رخ داده است.یکی از این رخدادها انقلاب ۸مارس زنان کارگر آمریکاست که پس از گذشتن چند دهه از آن به عنوان روز جهانی زن یاد شده.که با روز بزرگداشت زن در میهن عزیزمان متفاوت است.
روز زن در ایران برخاسته از یک تفکر فرهنگی اسلامی است که بنابر احترام وارزشی که ما برای حضرت فاطمه(ع)قایل هستیم برگزار می شود.اما روز جهانی زن در پی یک انقلاب زنانه بوده که ابتدا در یک گوشه از جهان بوده وکم کم بر بقیه نقاط تاثیر گزار می شود.
در ۸مارس سال ۱۸۵۷م زنان کارگر کارخانه ی بافندگی آمریکا به دلیل شرایط سخت حاکم برقشر زنان دست به اعتراض زدند.شرایطی مثل دستمزد پایین وساعات زیاد کاری.محرومیت از امکانات رفاهی وسواستفاده های ج-ن-S-یاز زنان را می توان از علل این اعتراضات دانست.آنان خواهان کاهش ساعات کاری وافزایش دستمزد کاری خود وحقوقی برابر با مردان بودند.اما این اعتراضات به وسیله پلیس سرکوب شد وبا کتک زدن ودستگیری تعدادی از زنان شد.این اتفاق باعث شد که زنان روشنفکر وانقلابی به دنبال هدایت زنان برای به دست آوردن حقوق خود باشند.در سال ۱۹۰۷ جنبش کارگری وسوسیالیستی کنفرانسی را برپاداشت ودر آن مبارزه علیه ستم ج-ن-S-یوبرابری حقوق اجتماعی زنان ومردان در زمینه ی اقتصادی وسیاسی آمریکا واروپا را بیان کردند.در سال ۱۹۱۰دومین کنفرانس زنان سوسیالیست که انقلابی نادا کلار زتگین رهبر آن بود تشکیل شد ودر آن خواهان تعیین روز ی به نام روز جهانی زن شدند.کشور اتریش اول مه وآلمان ۱۹ مارس را پیشنهاد دادند.که بالاخره پیشنهادآلمان پذیرفته شد.در سال ۱۹۱۱ زنان آلمان اتریش آمریکا وبسیاری از کشورهای اروپایی به خیابانها ریختندواما به وسیله ی پلیس سرکوب شد.در سال ۱۹۱۳دبیر خانه ی بین الملل زنان روز ۸مارس را به خاطر مبارزات کارگران نساج روز جهانی زن معرفی کرد.همزمان با جنگ جهانی اول زنان هم با بقیه ی اقشار بی تاثیر از جنگ نبودند.آنها معتقد بودند که حکومت ها برای تامین منافع سرمایه داری خود مردم را به تشویق در شرکت جنگ می کنند.اما نتوانستند به مبارزات خود ادامه دهند.قبل از جنگ جهانی دوم تلاش های زیادی در کشورهای متعددی برای ثبت رسمی روز جهانی زن انجام شد .این انقلابات وجلسات کم کم با جنگ جهانی دوم رونق بیشتری گرفت.در آن سالها دولتها وتشکیلات مترقی در برپایی روز جهانی زن کوشیدند.در ده ۱۹۶۰در آفریقاوآسیا وآمریکا این جنبش ها اوج گرفت.در آمریکا واروپا زنان علیه قوانین مرد سالاری واحکام اسارت بار کلیسا شورش کردند.وخواهان تامین شغلی منع آزار جنسی.کاهش ساعات کار وحق سقط جنین شدند.این تظاهرات وانقلابهای حامی زن بالاخره در سال ۱۹۷۷ به بار نشست.در این سال سازمان ملل در قطعنامه ای ۸مارس را به عنوان روز حقوق زنان وصلح بین الملی وارد تقویم رسمی خود کرد.بعد از جنگ جهانی دوم با توسعه سرمایه داری به کشورهای عقب مانده زنان بیشتری وارد بازار کار شدند.ولی هم چنان درگیر مرد سالاری ومشکلات متعدد.
هر ساله این روز در نقاط مختلف دنیا با توجه به فرهنگ همان کشور جشن گرفته می شود.جا دارد از همین جا این روز را که روزی بین المللی است نه مختص به یک ملت را به تمام زنان ایرانی تبریک بگویم.

بلخره اومدم :|
دلتون واسم تنگ شده بود
عخییییی d:
19-04-2014، 10:32 PM
مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ناظم / مدیر بخش تحصیلات متوسطه
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

موضوعات : 787
اعتبار: 691

دلنوشته من تحمل میکنم دردومیگم این قسمته بخته...

حالت من

سپاس ها 2124
سپاس شده 2620 بار در 1546 ارسال
جوایز :

ارسال: #2
RE: مقاله در باره روز جهانی زن
 روززن رابه تمام دختران وزنان این سایت.....وزنان ودختران پاک وغیور آریایی تبریک عرض مینمایم...روزتان مبارک...

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
19-04-2014، 10:43 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

مدیر بخش فیزیک
انجمن مخ ها
مدیر بخش

موضوعات : 503
اعتبار: 485

دلنوشته من اين نيــــــز مي گذرد...

حالت من

سپاس ها 3107
سپاس شده 1783 بار در 1025 ارسال
جوایز :

ارسال: #3
RE: مقاله در باره روز جهانی زن
منم روز زن رو ب همه دخترا و زنا تبریک میگم...

این نیز میگذرد...
20-04-2014، 12:56 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پرش به انجمن:

Code Center

X بستن تبليغات