امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای سریع و اتوماتیک تشخیص مزاج ! ازمون مزاج شناسی کاملا خودکار
Star 
[تصویر:  hexam2.fa.png]
بدون شک تاثیر گفته های افرادی چون بوعلی سینا و پزشکان معروف و معتبر قدیمی در مورد نوع مزاج و رفتارهایی که هر فرد دارای مزاج مشخص باید انجام دهد تا قبل از اثبات علمی، کاربرد عمومی نخواهد یافت ولی به هر حال برای تفریح هم که شده می توانید از اینجا و تنها با پاسخ گویی به چند سوال کوتاه متوجه شوید که اگر 600 سال پیش زندگی می کردید و خدایی ناکرده بیماریی برای شما پیش می آمد، توصیه بوعلی سینا، معروف ترین پزشک آن زمان به شما چه می توانست باشد!

بد نیست یک امتحانی بکنید Smile

برای انجام آزمون اینجا کلیک کنید. فقط به خاطر داشته باشید که اگر برای یک سوال به پاسخ "معمولی" یا "متوسط" نیاز داشتید آن سوال را پاسخ ندهید. سیستم به صورت خودکار گزینه ی معمولی را برای شما در نظر میگیرد.

اگر تمایل داشتید نتیجه آزمونتان را با دوستان دیگر در ادامه همین تالار به اشتراک بگذارید.
می گویند تقوا از تخصص لازم تر است
آنرا می پذیرم، اما می گویم:
آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست.
- شهید دکتر چمران
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، Hamid Jafary Pooya ، motahare ، WiSe ، Hossein.J ، مهسا.م
دوستان برن آزمون بدن نتیجه اشونو بزارن !
این منم :
درجه گرمی : 4 از 4
درجه خشکی : 2 از 4

اینم مدرکش : ! 
[تصویر:  14003377771.png]
دستورات ویژه ی مزاج شما (گرم و خشک)
از هوای تازه و خنک استفاده نمایید، بخصوص در فصل تابستان از هوای پاکیزه و خنک کوهستان بیشتر بهره ببرید. سعی کنید در ساعات گرم روز کمتر در معرض آفتاب و هوای گرم قرار بگیرید.در رژیم غذایی بیشتر از میوه‌جات و سبزیجات تازة مناسب مزاج مثل کاهو و اسفناج استفاده کنید.در فصل تابستان در حمام، از آب سرد استفاده نمایید و فصلهای دیگر آن از آب ولرم رو به گرم. سر را با لعاب اسفرزه و خطمي بشويید و بعد از حمام، بدن خود را با گلاب یا عطرهای سرد خوشبو سازید.مصرف آب و مایعات را به اندازه‌ای افزایش دهید که ادرار صبحگاهی از حد رنگ زرد لیمویی پررنگ‌تر نشود.7-6 ساعت خواب شبانه توصیه می شود. روزهای تابستان چرت پس از ناهار رطوبت کافی به بدن شما می رساند.در شرایط فشار عصبی، دستور تنفس طبی و تمرینات ذهنی آرام‌بخش به کار برید. (دستور تنفس طبی: در حالت نیمه‌درازکش، نفس کاملا عمیق بکشید و ریه‌های خود را از هوا پر کنید. به مدت 5 ثانیه نفس خود را حبس نموده، سپس آرام‌آرام، طی حدود ده ثانیه نفس را بیرون دهید. حدود یک ثانیه مکث کرده و سپس ده بار دستور بالا را تکرار نمایید. آرامش و احساس نشاط بر شما چیره خواهد شد. تکرار این دستور در شرایط تنش روزانه و نیز در حالات معمولی به آرامش شما کمک می‌کند.)فعالیت جسمی و ورزش را در هوای خنک صبح زود یا شامگاه انجام دهید.هر 12 ساعت بینی خود را با کمی روغن بادام شیرین طبیعی یا روغن بنفشه مرطوب کنید.از نوشیدن بیش از اندازه چای و قهوه دوری کنید.از هوا، محیط و فعالیتها و حالت روانی که موجب افزایش گرمی و خشکی می گردند پرهیز نمایید.فعالیت زیاد و ورزش شدید گرمی و خشکی را افزایش می دهند و برای آنها مفید نیست. فعالیت ورزشی خفیف مانند پیاده روی توصیه می شود.از بیخوابی و کم خوابی (کمتر از 5 ساعت) و دیر وقت به رختخواب رفتن خودداری کنید.عصبانیت، هیجانات روانی، زیاد حرف زدن افراد صفراوی را تحت فشار قرار می دهد.
 غذاها و نوشیدنی‌هایی که مصرف مستمر یا زیاده‌روی در مصرف آن‌ها برای افراد با مزاج گرم و خشک مناسب نیست  [table][tr][td]غذاها[/td][td]گوشت مرغ و تمام پرندگان کوچک، تخم مرغ، میگو، گوشت شتر، سرخ کردنیها ، فسنجان شیرین[/td][/tr][tr][td]سبزیجات[/td][td]فلفل سبز، سیر، پیاز، خردل، جعفری، فلفل قرمز، تره، شاهی، شوید، کرفس[/td][/tr][tr][td]میوه ها[/td][td]انگور،گردو، فندق، خرما، نارگیل، پسته، کشمش، موز، انجیر[/td][/tr][tr][td]دانه ها و حبوبات[/td][td]نخود، سیاه دانه، دانه شنبلیله، بالنگو[/td][/tr][tr][td]روغنها[/td][td]روغن آفتابگردان[/td][/tr][tr][td]ادویه جات [/td][td]دارچین، میخک، جوز، رازیانه، گرد فلفل، رازیانه، زنجبیل، گردو، فلفل قرمز، فلفل سبز، دانه کرفس، زعفران، دانه خردل، سس خردل، نمک، گلپر[/td][/tr][tr][td]نوشیدنیها ، شیرین کننده ها و ..[/td][td]عسل، شربت زعفران[/td][/tr][/table]
استعداد بیماریهاافراد صفراوی مزاج در صورت عدم رعایت دستورات فوق استعداد بیشتری برای بروز علائم وبیماریهای ذیل دارند:اضطراب و تنش فکری، میگرن، وزوز گوش، تپش قلب، اسهال خونی، هپاتیت، زردی، تلخی دهان، سرفه خشک، بی خوابی، سوزش ادرار بدون علت، لاغری شدیددستور تنفس طبی: در حالت نیمه‌درازکش، نفس کاملا عمیق بکشید و ریه‌های خود را از هواپر کنید. به مدت 5 ثانیه نفس خود را حبس نموده، سپس آرام‌آرام، طی حدود ده ثانیه نفس را بیرون دهید. حدود یک ثانیه مکث کرده و سپس ده بار دستور بالا را تکرار نمایید. آرامش و احساس نشاط بر شما چیره خواهد شد. تکرار این دستور در شرایط تنش روزانه و نیز در حالات معمولی به آرامش شما کمک می‌کند.

اطلاعات تکمیلی اینجا

تذکر 1 : دوستان یادشون باشه که تصویر رو باید حتما در انجمن آپلود کنند. وگرنه امکان مشاهده آن برای سایرین وجود نخواهد داشت.
تذکر 2 : پیش از ارسال تصویر در آپلود سنتر انجمن حتما نام آنرا تغییر دهند و سپس ارسال کنند. در غیز این صورت سامانه آپلود به آنها خطای نام غیرمجاز می دهد.

- شهید دکتر چمران
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
مزاج فعلی شما سرد و خشک است.
درجه سردی : 2 از 4
درجه خشکی : 2 از 4مزاج شما غلبه سوداوی حاد دارد.
[تصویر:  14003410011.png]

دستورات ویژه ی مزاج شما (سرد و خشک)
از پوست خود در هوای خشک محافظت نمایید بدین منظور پوست خود را با روغن زیتون یا روغن کنجد چرب کنید.15-10 دقیقه پیاده روی بعد از شام مفید است. از مایعات به اندازه کافی استفاده کنید، هر روز یا یک روز درمیان آب هویج و آب سیب را فراموش نکنید.حمام کردن با آب ولرم و ماساژ بدن با روغن های مناسب مفید می باشد.هر 12 ساعت بینی خود را با کمی روغن بادام شیرین طبیعی مرطوب کنید.ورزشهای خفیف مانند پیاده روی مناسب هستند. سفرهای کوتاه بخصوص به مناطق مرطوب معتدل توصیه می شود.دستور تنفس طبی را صبح زود و بعد از ظهرها انجام دهید.حدود ساعت 10 شب به رختخواب بروید.حدود 7-6 ساعت بخوابید. نیم ساعت چرت بعد از ناهار نیز اشکالی ندارد.از هوا، محیط و فعالیتهایی که موجب افزایش سردی و خشکی می شوند خودداری کنید.از مصرف غذاهای یخ زده، مانده و کنسرو شده خودداری کنید.از بی خوابی و کم خوابی خودداری نمایید.از غم، تنهایی، تفکرات دقیق، نگرانی بیش از اندازه موجب تشدید علائم سوداوی می شوند، بپرهیزید.از هوای سرد و خشک پاییز اجتناب نمایید.مصرف مواد سرد و خشک را (جدول زیر) کاهش دهید و بیشتر از غذاهای گرم استفاده نمایید. البته مصرف زیاد مواد گرمی‌بخش قوی مانند فلفل، سیر، پیاز، زنجبیل و ... نیز مناسب نیست و بهتر است از مرطباتی استفاده شود که دارای گرمی نیز باشند.
غذاها و نوشیدنیهایی که مصرف مستمر یا زیاده‌روی در مصرف آن‌ها برای افراد با مزاج سرد و خشک مناسب نیست[table][tr][td]غذاها[/td][td]گوشت گاو و گوساله، شتر مرغ و ماهی (همه انواع)، سیرابی، پاچه، صدف، سوسیس و کالباس[/td][/tr][tr][td]سبزیجات[/td][td]کلم، گل‌کلم، سیب زمینی، گوجه فرنگی، قارچ، نخودسبز، لوبیا سبز، بادمجان، ریواس ، گشنیز[/td][/tr][tr][td]میوه ها[/td][td]تمام میوه‌جات ترش، لیمو، آلو، انار ترش، پرتغال، گریپ فروت، توت فرنگی، تمشک، سنجد، زالزالک، زغال اخته[/td][/tr][tr][td]دانه ها و حبوبات[/td][td]ذرت (بلال)، ارزن، جو، نخودفرنگی، عدس[/td][/tr][tr][td]لبنیات و روغنها[/td][td]شیر، ماست، کشک، پنیر کهنه[/td][/tr][tr][td]ادویه جات و چاشنی ها[/td][td]آلو، تمبر هندی، رب، آب لیمو، آب غوره، لیمو عمانی[/td][/tr][tr][td]نوشیدنیها و طعم دهنده ها[/td][td]آب میوه ترش، چای پر رنگ، قهوه، شیر ترش، یخ، ترشی، سرکه، سس گوجه و آبلیمو[/td][/tr][/table]استعداد بیماریهاافراد سوداوی مزاج در صورت عدم رعایت دستورات استعداد بیشتری برای بروز علائم و بیماریهای ذیل دارند:افسردگی، بی خوابی، لخته شدن خون، آترواسکلروز، بواسیر، نفخ، درد معده، یبوست، خشکی پوست، خشکی پوست

سکوت من هیچگاه نشانه ی رضایتم نبود
من اگرراضی باشم ..میخندم
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، مسعود وحید
حالااجباربودکه بزاریم[img]images/smilies/biggrin.gif[/img][img]images/smilies/tongue.gif[/img]
آقادرکل مامتعادلیم..........[img]images/smilies/cool.gif[/img][img]images/smilies/sleepy.gif[/img]

مزاج فعلی شما تر است.
به لحاظ سردی و گرمی متعادل.درجه تری : 2 از 4
مزاج شما غلبه سوداوی حاد دارد.
[تصویر:  14003426311.png]
توصیه هایی برای شمافقط وقتی که گرسنه اید، غذا میل کنید. مصرف غذا، هنگامی که غذای قبلی هضم نشده، عامل رخت بربستن سلامتی است. پرخوری به دستگاه گوارش صدمه می زند و بدن را از مواد خوب و بد پر می کند و در مجموع، بدن، انبار مواد زاید می شود؛ آن وقت است که خستگی و سنگینی و کسالت خواهد آمد.به اندازۀ کافی از مایعات استفاده کنید ولی بدون تمایل به نوشیدنیها از آنها استفاده نکنید.حتماً به اندازۀ کافی فعالیت جسمی داشته باشید. پیاده روی و سایر ورزشهای مورد علاقه را فراموش نکنید. البته ورزش های سنگین برای شما توصیه نمی شود.وقت خوب ورزش حدود دو ساعت پس از مصرف غذا است؛ ورزش بلافاصله پس از صرف غذا موجب بروز بیماری می شود.به اندازۀ کافی استراحت کنید و خواب به اندازه داشته باشید.در هنگام پریود و یک ماه پس از زایمان از قرار گرفتن در محیط سرد و مصرف غذاهای سرد مزاج خودداری کنند.همچنین استراحت کافی داشته باشند و از اضطراب بپرهیزند.ادرار و مدفوع خود را نگاه ندارید. این کار زمینه ساز یبوست و همچنین عفونتهای ادراری می شود.تعریق کافی نیز برای سلامتی مفید است.ارتباط معنوی صحیح برای انسان – که دارای دو بعد مادی و معنوی است- لازم می باشد.ارتباط صحیح معنوی بر بعد مادی انسان و حفظ سلامتی تأثیر فوق العاده ای دارد. ارتباط معنوی و روشهای مربوطه را نباید از مکاتب نوظهور کسب نمود؛ زیرا آن ها خود عامل بیماری معنوی و مادی خواهند بود.عواطف و هیجانات خود را سرکوب نکنید و آنها را با نزدیکان و دوستان شفیق در میان بگذارید. نگرانی، خشم و هیجان بیش از اندازه نیز نداشته باشند.
آقامن اعتراض دارم این چراواسه شمادستورغذایی نوشته ولی واسه من نه؟؟؟!!!!!!!!!!
من اعتراض دارم[img]images/smilies/biggrin.gif[/img][img]images/smilies/tongue.gif[/img][img]images/smilies/wink.gif[/img]

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط سولماز ، مسعود وحید
نقل قول:  
آقامن اعتراض دارم این چراواسه شمادستورغذایی نوشته ولی واسه من نه؟؟؟!!!!!!!!!!
من اعتراض دارم[img]images/smilies/biggrin.gif[/img][img]images/smilies/tongue.gif[/img][img]images/smilies/wink.gif[/img]

خوب اولا که قرارشد تصاویر رو در انجمن آپلود کنید که نکرده بودید. ( حالا من اینکارو کردم ولی اگه نکنید پاک می شه ها، از من گفتن ! )
ثانیا ، این دستور غذاییا واسه اینه که ملت متعادل شن، شما که متعادلی هرچی دلت می خواد بخور حالشو ببر. دیگه دستور نداری که Smile

ولی کلا اگه میخوای با انواع مزاج و دستورات غذاییشون آشنایی پیدا کنی به اینجا ، اینجا و اینجا یه سری بزن.

- شهید دکتر چمران
پاسخ
 سپاس شده توسط WiSe
مزاج فعلی شما گرم و تر است.
درجه گرمی : 1 از 4درجه تری : 1 از 4
مزاج شما غلبه سوداوی حاد دارد.
[تصویر:  ResultImage.php?x=0.8&y=0.362&lang=fa]
دستورات ویژه ی مزاج شما (گرم و تر):
  • تقریبا از مقادیر مساوی حبوبات، لبنیات، میوه جات یا سبزیجات وگوشت استفاده شود. غذاهای دریایی مناسب هستند.
    پیاده روی یا دویدن صبحگاهی (حدود 15-30 دقیقه)بپردازید.
    7-6 ساعت خواب شبانه کافی است. همه افراد از رود به رختخواب رفتن و زود بیدار شدن بهره می بینند، ولی افراد با مزاج گرم و تر، حتی المقدور این دستور را اجرا نمایند. در تابستان استراحت یا چرت بعد از غذا بسیار مفید است. سعی کنید بیشتر از 8 ساعت نخوابید.
    از غذاهای با فیبر بالا استفاده نمایید تا اجابت مزاج طبیعی داشته باشید
    حجامت یا فصد برای این افراد عالی است و بهتر است این کار در فصل بهار انجام شود. روزه گرفتن و کم‌خوری هم بسیار مفید است.
    از هوا، محیط و فعالیتها و حالات روانی که موجب افزایش گرما و رطوبت می شوند پرهیز نمایید. بخصوص در هوای مرطوب، فعالیت زیاد و ورزش‌های سخت برای افراد با مزاج گرم و تر مفید نیست.
    نگرانی، خشم و هیجان بیش از اندازه نداشته باشید.
غذاها و نوشیدنی هایی که مصرف مستمر یا زیاده‌روی در مصرف آن‌ها برای افراد با مزاج گرم و تر مناسب نیست :
[table][tr][td]گوشت‌ها و غذاها[/td][td]گوسفند، بره ، بوقلمون، جگر، اردک، تخم اردک و مرغابی، بز، رشته فرنگی، ماکارونی کیک ها، بیسکویت ها[/td][/tr][tr][td]سبزیجات[/td][td]زیتون، زنجبیل، پیاز، سیر[/td][/tr][tr][td]آجیل و میوه‌جات[/td][td]خرما، انبه، بادام، پسته، موز، فندق، انجیر، انگور، سیب شیرین، توت سفید[/td][/tr][tr][td]دانه ها و حبوبات[/td][td]گندم، کنجد[/td][/tr][tr][td]روغنها[/td][td]روغن کنجد، روغن زیتون، روغن آفتابگردان[/td][/tr][tr][td]ادویه جات (چاشنی ها)[/td][td]فلفل سیاه، فلفل سفید، زنجبیل خشک شده، رازیانه، نعناء، آویشن، شوید[/td][/tr][tr][td]نوشیدنیها و طعم دهنده ها[/td][td]عصاره انبه، آب انگور،عسل، شکر، نمک، چای‌های گیاهی با طبع گرم، شیرموز[/td][/tr][/table]استعداد بیماریها
افراد گرم و تر (دموی) در صورت عدم رعایت این دستورات استعداد بیشتری برای دچار شدن به بیماریهای ذیل دارا می باشد:
سردرد، پرخوابی، ظهور خون در ادرار (هماچوری)، خستگی، ضعف جنسی، چاقی، تپش قلب، سکته، فشار خون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
................!
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود وحید ، motahare
وایی اینا نکته های بالای 18 سال داره و چون غالبا بجز من همدون به این سن فکری نرسیدین نمیشه بگم !
ایول دمش گرم 
منم هنوز نگرفتم ، آقا خ نوشته داره ! [img]images/smilies/undecided.gif[/img]
پاسخ
 سپاس شده توسط Hossein.J
برو بابا اگه ب توئه ک آره!
................!
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
من که خودم می دونم سرد سردم.....[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

پاسخ
(20-05-2014، 12:43 AM)'li@' نوشته است:  من که خودم می دونم سرد سردم.....[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

خودت نگی کی بگه[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تشخیص احتمال بروز زوال عقل با چهره‌شناسی! M@h$A 0 159 02-09-2013، 07:19 PM
آخرین ارسال: M@h$A
  تشخیص عارضه آب مروارید با برنامه گوشی هوشمند M@h$A 0 133 01-09-2013، 07:57 AM
آخرین ارسال: M@h$A
  این برنامه چربی سوزی معجزه میکند: سریع و آسان مانکن شوید! انجمن مخ ها 0 598 07-11-2011، 01:08 PM
آخرین ارسال: انجمن مخ ها
  تشخیص سرطان با استفاده از حس بویایی سگ ها نوید خزدوز 0 552 22-10-2011، 01:08 AM
آخرین ارسال: نوید خزدوز

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان