امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنی که نذر کرده بود...
زنی که نذر کرده بود...

در بحر المصائب آمده است: يك روز، زني یک سینی پر از غذا آورد و در نزد حضرت زینب سلام الله علیها گذارد. آن مخدره فرمود: اين چه طعامي است؟ مگر نمي داني صدقه بر ما حرام است؟ عرض كرد : اي زن اسير! به خدا قسم صدقه نيست بلكه نذري است كه بر من لازم است و براي هر غريب و اسير مي برم. حضرت فرمود: اين عهد و نذر چيست؟
عرض كرد: من در ايام كودكي در مدينه بودم و به مرضي دچار شدم كه پزشکان از معالجه ی آن عاجز ماندند چون پدر و مادرم از دوستان اهل بيت بودند مرا براي درمان به منزل امير المؤمنين بردند و از زهرا سلام الله علیها طلب شفا نمودند. در آن حال حسين علیه السلام دیده شد. امير المومنین علیه السلام فرمودند: فرزندم! دست بر سر اين دختر بگذار و از خداوند شفايش را بخواه. امام حسین علیه السلام دست بر سر من گذاشت و من بلافاصله شفا يافتم و از بركت مولايم حسين علیه السلام تاكنون در خود مرضي نيافتم و از آن پس گردش شب و روز مرا به اين ديار افكند و از ملاقات آن عزیزان و سروران محروم ساخت. من بر خود لازم دانسته و نذر نمودم كه هرگاه اسير و غريبي ببينم، چندان كه مرا ممكن مي شود براي سلامتي آقايم حسين علیه السلام احسان کنم و اين كه شايد يك مرتبه ديگر به زيارت ايشان نائل شوم و جمال ايشان را ديدار كنم.

چون سخن آن زن به اين جا رسید، زینب سلام الله علیها فریاد جان سوزی از دل بركشيد و فرمود: ای زن! همين قدر بدان كه نذرت تمام و كارت به انجام رسيد و انتظارت به پایان رسید؛ همانا منم زینب دختر اميرالمومنين و اين اسيران، اهل بيت رسول خدایند و اين سر حسين علیه السلام است كه بر در خانه ی يزيد منصوب است.
آن زن نیکوکار، از شنيدن اين كلام فرياد برآورد و مدتي از خود بي خود بود و چون به هوش آمد، خود را به دست و پاي ايشان انداخت و مي بوسيد و ناله ی وا سيداه! وا اماماه! وا غريباه! خود را به آسمان رسانيد و چنان شور و آشوبی به پا شد كه گويا واقعه ی كربلا دوباره تکرار شد و از گريه بر حضرت سيد الشهداء ساكت نگرديد تا به جوار حق پيوست.

رياحين الشريعه- محلاتي ص 188-187
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط مهسا.م ، افسانه پناهی ، mr.allahbeigi ، سولماز
خيلي زيبا بود...مرسي
این نیز میگذرد...
پاسخ
 سپاس شده توسط WiSe
 خیلی جالب بود

آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...

خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط WiSe

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تو پروفایل نفر قبلی چه چیز نظرتو جلب کرده؟ انجمن مخ ها 60 1,293 07-06-2014، 11:40 PM
آخرین ارسال: soshyant
  ساعت مخ منا دیوونه کرده !!! motahare 2 157 17-01-2014، 10:50 AM
آخرین ارسال: مسعود وحید
  توپروفایل نظرقبلی چه چیزنظرتوجلب کرده؟ WiSe 9 225 15-01-2014، 04:10 PM
آخرین ارسال: WiSe

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان