بزرگترین انجمن دانشجویی ایران، انجمن مخ ها

دانلود جزوه رایگان، نمونه سوالات رایگان، گزارش کارهای مقاومت مصالح,گزارش آزمایشگاه,فیزیک 1,فیزیک 2,سیالات,هیدرولیک,مقاومت مصالح,ترمودینامیک,آزمایشگاه بتن,نمونه سوالات کنکور ارشد,کارنامه کنکور ارشد

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[جزئیات]

ازدواج موقت

نویسنده پیام

معاون مدیر کل - ناظم ارشد
انجمن مخ ها
مدیرکل

وضعيت : آفلاین
موضوعات : 379
اعتبار: 719

دلنوشته من خداا هم بعضی چیزها را دیر رو میکنه آ .. بازم حکمتشو شکر نمردیمو اون روی ورق م دید زدیم !

حالت من

سپاس ها 6689
سپاس شده 7198 بار در 947 ارسال
جوایز :

ارسال: #1
Tongue  ازدواج موقت
با سلام و درود خدمت رفقا.
میخوام ی گفتگو سوال و پاسخ داشته باشیم در مورد ازدواج موقت.
کسایی که حالشو دارن استارت بزنن تا من ادامه بدم. 
ی پروژه در این زمینه یا کرسی آزاداندیشی قراره ارائه بدم ، میخواستم با نظرات مختلف آشنا بشم تا بدونم کدوم قسمت ها هست که بیشتر جنجالی و ابهام داره و کلا نیاز به بحث داره.

میتونیم به دو صورت شروع کنیم.
من تعریف کنم موضوع رو و بریم جلو یا از اول چالشها رو بکشیم وسط

خب انجمن م سوت و کور شده شب عیدی منم میخوام ماهی بگیرم[img]images/smilies/smile.gif[/img]

[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

نظر من اینه: چرا بجای روابط دوست دختر و دوست پسر ازدواج موقت رو جایگزین نکنیم؟
16-03-2014، 07:22 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد

ناظم - مدیر قسمت تحصیلات عالی
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

وضعيت : غایب
موضوعات : 487
اعتبار: 525

دلنوشته من بیزارم از وفای تو یک روز و یک زمان مجموع اگر نشستم و خرسند اگر شدم

حالت من

سپاس ها 3693
سپاس شده 2059 بار در 527 ارسال
جوایز :

ارسال: #2
RE: ازدواج موقت
واقعا این بحث گسترده است وبحث راجع بهش سخت....
یکی از دلایلی که این اقدام شما رو کسی نمی پسنده اینه ....کدوم دختری حاضر ازدواج موقت بکنه.......
بعد کدوم خونواده ای حاضر میشن این کار رو بکنن....
اذن پدر برای ازدواج دختر.....
حالا جدا از این بحث ها این که این اقدام پسندیده هست....ولی کی می تونه بهش عمل کنه.....
مشکل اساسی نبود اسلام اصیله.....
واینکه خیلی ها از اسلام فقط یه چیزایی شنیدن....
ازدواج موقت و مطعه می تونم بگم که یک کتاب جامع براش قرار دادم.....
کلا مطمئن نیستم .....جیز هایی که عرف شده و زخم زبون ها به کسی اجازه کاری نمیده.....
متاسفانه هم مردم دهن بینند....
یه بیت شعر قدیم گفتم لایق همین مردم بود..
دین و ایمان مردم همان....گفته ها و شنیده ها بر زبان
من فکر نمی کنم بشه اندیشه مردم رو به این سادگی عوض کرد....دلیلشم سطح هوشی همه بالاست
وهمه درک بالایی دارند......
واین نیاز به زمان داره و چون ما انسان هایی معصوم نیستیم نمی تونیم ....اندیشه ها رو زیاد تحت تاثیر قرار بدیم.....
ازدواج موقت اون چیزی که من خوندم ....خب برای جلوگیری از فساد جامعه بوده...
دقیقا اطلاع زیادی ندارم .....ولی منبع که خوندم کتاب مطلع مهر و احکام زناشویی بود ....این دو کتاب و چند تا پی دی اف که تو سایت هم گذاشتم ...خوندم ....
البته ......
ازدواج دایم بیشتر برش امر شده .....چون فساد رو به صورت جامع ریشه کن میکنه.....باعث پایبندی و رسیدن به ارزش های اصلی انسانیه....
در هر صورت ....تا یادمه یه جمله جالب بود
وقتی دختر و پسری ازدواج میکنند شیطان می گه وای برمن این جوان نصف دینش را کامل کرد و راه مرا بر نصف زندگیش بست.....با همچین مضمونی بود
کلا بحث گسترده است که به ازدواج دایم هم وابسته است....

دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

16-03-2014، 09:27 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ناظم / مدیر بخش تحصیلات متوسطه
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

موضوعات : 787
اعتبار: 691

دلنوشته من تحمل میکنم دردومیگم این قسمته بخته...

حالت من

سپاس ها 2124
سپاس شده 2620 بار در 1546 ارسال
جوایز :

ارسال: #3
بحث جالبی روشروع کردین.......امامن مخالف هردونظرهستم وبنظرمن اگه واقعاهدف خواستن باشه براآشنایی باروحیات واخلاق های همدیگه نامزدی بهترین روش هست...

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
16-03-2014، 10:39 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

مدیر بخش مدیریت
انجمن مخ ها
مدیر بخش

موضوعات : 59
اعتبار: 403

دلنوشته من ما با اسراِییل وارد جنگ خواهیم شد هرکس مرد این راه هست بسم ا... هرکس نیست خداحافظ. حاج احمد متوسلیان

حالت من

سپاس ها 333
سپاس شده 935 بار در 484 ارسال
جوایز :

ارسال: #4
نه نه نه با تمام احترام ولی نظر من نه هس.........
دلیلای متعددی دارم براش. اول اینکه آخه اگه قراره ازدواج موقت جایگزین آشنایی ها بشه هر کی ب هر کی میشه مثلا طرف هر روز یکی رو صیغه کنه بعد دو روز که دلشو زد بره دنبال بعدیش چه پیر چه دختر حالا ممکنه این بین ی وابستگی بین یکی از طرفا پیش بیاد اونوقت چی؟؟؟؟؟؟؟ دلیلای بعدیشو بعدا میگم حالا اینو حل کنید.....
ب نظرم آشنایی با نظر خانواده ها بهترین راه هستش.

« الهی و ربی من لی غیرک »
17-03-2014، 12:40 AM

مدیر بخش بیشه زار ....
انجمن مخ ها
مدیر بخش

موضوعات : 88
اعتبار: 322

دلنوشته من دوستان به چت روم مستندی ها حتما یه سری بزنید

حالت من

سپاس ها 167
سپاس شده 1450 بار در 328 ارسال
جوایز :

ارسال: #5
با توجه به شرایط فرهنگی فعلی جامعه ما به نظر من دختر و پسر در صورت پیدا کردن قصد ازدواج بلافاصله باید خانواده ها رو در جریان قرار بدن.اونها دیگه خودشون با توجه به شرایط فرهنگی و اعتقادیشون مشخص میکنن دختر و پسر باید برای آشنایی به چه شکلی ارتباط داشته باشند.توی این شرایط اگه کار دختر و پسر به جدایی هم بکشه بیشتر احتمال داره به خاطر نداشتن تفاهم باشه تا وقتی ارتباطشون پنهانی باشه.بنابراین ضربه روحی کمتری هم خواهند خورد.

*ضمن اینکه همونطور که مستحضرید طبق شریعت اسلام جاری کردن عقد موقت (صیغه یا متعه) بدون اذن پدر دختر اعتباری نداره.یعنی خوندن یا نخوندنش یکیه.[img]images/smilies/confused.gif[/img]

بلخره اومدم :|
دلتون واسم تنگ شده بود
عخییییی d:
17-03-2014، 12:34 PM
مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

ناظم - مدیر بخش خانه و خانواده
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

موضوعات : 44
اعتبار: 380

دلنوشته من

حالت من

سپاس ها 2210
سپاس شده 1841 بار در 95 ارسال
جوایز :

ارسال: #6
سلام و دورد متقابل خدمت مطهره خانم
خب اگه شما اول طرح مسئله می کردین بهتر بود
ولی حالا یه نظراتی داشتم رو صحبتای دوستان که الان عرض می کنم.

(16-03-2014، 10:39 PM)WiSe نوشته است:  بحث جالبی روشروع کردین.......امامن مخالف هردونظرهستم وبنظرمن اگه واقعاهدف خواستن باشه براآشنایی باروحیات واخلاق های همدیگه نامزدی بهترین روش هست...

اگر منظورتون از نامزدی، همون دوران بعد از عقد و قبل از عروسیه که دختر و پسر هر کدوم خونه خانوادشونن، خیلی هم خوبه. ولی خب اگه خیلی طولانی بشه مشکلات خاص خودشا داره. بحث در این مورد مفصل تره.

(17-03-2014، 12:40 AM)ستاره.ح نوشته است:  نه نه نه با تمام احترام ولی نظر من نه هس.........
دلیلای متعددی دارم براش. اول اینکه آخه اگه قراره ازدواج موقت جایگزین آشنایی ها بشه هر کی ب هر کی میشه مثلا طرف هر روز یکی رو صیغه کنه بعد دو روز که دلشو زد بره دنبال بعدیش چه پیر چه دختر حالا ممکنه این بین ی وابستگی بین یکی از طرفا پیش بیاد اونوقت چی؟؟؟؟؟؟؟ دلیلای بعدیشو بعدا میگم حالا اینو حل کنید.....

خب دوستی های دختر پسری که خیلی بیشتر هر کی به هرکیه که!! این ایراد خیلی بیشترش به دوستی ها وارده. ازدواج موقت محدودیت هایی داره که اتفاقا، از خیلی از این هرکی به هرکی ها جلوگیری می کنه. ولی اگه منظورتون اینه که دوستی نباشه، ازدواج موقت هم نباشه، اون یه بحث دیگه اس و مسئله این جاس که وقتی دو نفر نیازهایی دارن و واقعا واقعا شرایط ازدواج را ندارن، چی کار باید بکنن؟!!! (البته خیلی ها شرایط را فقط مسائل مادی می دونن، که سخت در اشتباهن!)

البته با این قسمت از صحبتتون موافقم که دلبستگی ایجاد میشه و این یکی از خطرات ازدواج موقته (مخصوصا برای افراد مجرد!)
ولی این دلیل نمی شه که کلا ازدواج موقت زیر سوال بره.

(17-03-2014، 12:34 PM)مهدی علینقیان نوشته است:  با توجه به شرایط فرهنگی فعلی جامعه ما به نظر من دختر و پسر در صورت پیدا کردن قصد ازدواج بلافاصله باید خانواده ها رو در جریان قرار بدن.اونها دیگه خودشون با توجه به شرایط فرهنگی و اعتقادیشون مشخص میکنن دختر و پسر باید برای آشنایی به چه شکلی ارتباط داشته باشند.توی این شرایط اگه کار دختر و پسر به جدایی هم بکشه بیشتر احتمال داره به خاطر نداشتن تفاهم باشه تا وقتی ارتباطشون پنهانی باشه.بنابراین ضربه روحی کمتری هم خواهند خورد.

*ضمن اینکه همونطور که مستحضرید طبق شریعت اسلام جاری کردن عقد موقت (صیغه یا متعه) بدون اذن پدر دختر اعتباری نداره.یعنی خوندن یا نخوندنش یکیه.[img]images/smilies/confused.gif[/img]

معلومه که ازدواج بهترین راه حله، ولی ازدواج دائم شرایط خاص خودشا می خواد. بدبختی ما اینه که بچه 10 ساله میاد به من میگه تو میدونی س.ک.س چیه؟!!!! بعد از زیر زبونش می کشم و می فهمم قضیه رو، که دوستاش شبا که مامان بابا خوابن، تو اینترنت از این سرچا می کنن. تازه این بچه ها تو یکی از بهترین دبستان های غیرانتفاعی اصفهانن!! تازه از اون طرف پسر 25 ساله ما هنوز نمی تونه گلیم زندگی خودشا از آب بیرون بکشه!
این پایین اومدن سن بلوغ ج-ن-S-یو بالا رفتن سن آمادگی ازدواج، باعث می شه که جوونا از راه های غیر مشروع به دنبال رفع نیازهاشون باشن!! در نتیجه گناه می کنن، ارتباطات نامشروع پیدا می کنن، دچار مشکلات روحی-عاطفی-خانوادگی و ... می شن، انرژی جوونیشون هدر میره و هزاران مشکل دیگه!! (اوخت بگین چرا مملکت پیشرفت نمی کنه!!)

من نمی خوام بگم که ازدواج موقت تنها راه حله، فقط یه جورایی طرح مسئله کردم (البته بدون اجازه ی مطهره خانم!!)

ضمنا اجازه ی پدر دختر، به نظر بعضی مراجع ضروری نیست!!

صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ

(آخرین ویرایش در این ارسال: 19-03-2014، 11:39 PM، توسط mr.allahbeigi.)
19-03-2014، 11:14 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

معاون مدیر کل - ناظم ارشد
انجمن مخ ها
مدیرکل

موضوعات : 379
اعتبار: 719

دلنوشته من خداا هم بعضی چیزها را دیر رو میکنه آ .. بازم حکمتشو شکر نمردیمو اون روی ورق م دید زدیم !

حالت من

سپاس ها 6689
سپاس شده 7198 بار در 947 ارسال
جوایز :

ارسال: #7
خب ما ی موضوعی انتخاب کردیم خودمونم تو کف ش موندیم ! وسطی کار بنزینمون تموم شد ![img]images/smilies/undecided.gif[/img]
از بس مغالطه میکنن ملت ، ی جلسه ش رو سر کلاس اجرا رفتم ! خفن خراب شد ! اصلا اوضاع ازونی که فکر میکردم سیاه تره ! همون دختری که 60 تا دوس پسر داره و هزار تا ماچ و اس و غلط های اضافی کرده وایمیسه آنچنان مخالفت میکنه و میگه هدف از ازدواج موقت چیه؟ مگه ما نمیتونیم خدا رو اثبات کنیم پس شمام برا من اثبات کن که ازدواج موقت چرا نیازه؟ اگه کسی واقعا شرایط ازدواج دائم رو نداره خب ازدواج نکنه ، اگرم داره که خب بره دائم این موقت وسط اینجا چیه؟

منم خب حوصله ما کردم و آخر کلاس گفتم هدف من ازین بحث کلا اینه که بجای روابط نامشروع بین دختر وپسر ، کسایی که اونقدر نیاز به ارتباط با جنس مخالف رو دارن که برای خودشون دوست پسر و دختر انتخاب میکنن و یکی از طرفین وابسته میشه و دیگری چون سوژه های مختلفی کنارشن و گزینه های دیگه هم داره اونا رها میکنه تازه این فقط بخش احساسی ش هست ، بخش حس گناه که همراهشونه و عذاب وجدان ، اینکه واقعا انتخاب همسر آینده رو براشون سخت میکنه. خداییش ما داشتیم کسایی رو تو دانشگاه که ترم اول که دیدم شون گفتم به چ دخترهای خوبی و چقدر اینا بچه مثبت و خوبن ، الان ترم 6 خودم کف بر شدم !! آدم نمیدونه اون ترمشون حقیقت بوده یا الانشون ! البته این مورد در جنس ذکور هم بوفور قابل رویت لیکن در سنین کمتر و ایضا ما از دختر نجابت بیشتری را خواستاریم.

خب وقتی کسی با اصل اسلام هنوز کنار نیومده من چ گلی بسرم بگیرم ، یا اسلام رو فقط محرم و ماه رمضون میدونه. 
خلاصه اینکه سریع اولین سوالشون از من اینکه شما اگه یکی بیاد واست که قبلا ازدواج موقت داشته قبول ش میکنی ؟ اگه بره مسافرت و بخواد ازدواج موقت داشته باشه چی ؟ 
این مغالطه ی انگیخته و انگیزه هست ، ما باید اونجا هم یادشون بدیم چطوری فکر کنن هم اینکه چطوری دچار مغالطه نشن و سوالشونا بیان کنن ، هم تازه ی جواب م بهشون بدیم
تازه الان یعنی اینا دانشجوئن ! 

اینکه دوستان ببخشن من هنوز جواب دادن رو استارت نزدم چون هر وقت یاد قیافه ی بچه های اونروز کلاس میوفتم ، خفن آمپرم میپره ! 
سهی کنم خوب فکر کنم بعد جواب بدم

(16-03-2014، 09:27 PM)'li@' نوشته است:  واقعا این بحث گسترده است وبحث راجع بهش سخت....
یکی از دلایلی که این اقدام شما رو کسی نمی پسنده اینه ....کدوم دختری حاضر ازدواج موقت بکنه.......
بعد کدوم خونواده ای حاضر میشن این کار رو بکنن.... از اصفهان شروع میکنم ، همین شاهین شهر خودمون ، موردهایی رو سراغ دارم طرف دوس پسرش زنگ میزنه خونشون میگه گوشی رو بدین بدخترتون ، اونام راحت کنار میان ، یعنی داره واسشون جا میوفته که دوست پسر هم بخشی از روابط اجتماعی درست هست ، روابطی که میتونه وارد حریم خانوداگی بشه ، چرا باید اینقدر ازدواج موقت منفور باشه و روابط نامشروع جایگزین بشن؟
اذن پدر برای ازدواج دختر..... اذن پدر از نظر همه ی مراجع لازم نیس ، بعد هم اگر دختر نیاز شدید به ازدواج داشته باشه پسر هم همکفو و هم سطح اون باشه و پدر زیادی سخت گیری کنه اجازه پدر لازم نیست ، البته این حکم شرعه و تا اجرا و قبول اون توسط فرهنگ موجود در جامعه خ فاصله هست شاید !
حالا جدا از این بحث ها این که این اقدام پسندیده هست....ولی کی می تونه بهش عمل کنه.....
ازدواج موقت و مطعه متعه برادر من [img]images/smilies/tongue.gif[/img] می تونم بگم که یک کتاب جامع براش قرار دادم.....
کلا مطمئن نیستم .....جیز هایی که عرف شده و زخم زبون ها به کسی اجازه کاری نمیده.....
من فکر نمی کنم بشه اندیشه مردم رو به این سادگی عوض کرد....دلیلشم سطح هوشی همه بالاست
واین نیاز به زمان داره و چون ما انسان هایی معصوم نیستیم نمی تونیم ....اندیشه ها رو زیاد تحت تاثیر قرار بدیم..... این فرار از مساله و کلا شرعی هست [img]images/smilies/wink.gif[/img]
دقیقا اطلاع زیادی ندارم .....ولی منبع که خوندم کتاب مطلع مهر و احکام زناشویی بود ....این دو کتاب و چند تا پی دی اف که تو سایت هم گذاشتم ...خوندم .... لینک شا تو همین تایپیک بزن لطفا حال ندارم بگردم !
البته ......
ازدواج دایم بیشتر برش امر شده .....چون فساد رو به صورت جامع ریشه کن میکنه.....باعث پایبندی و رسیدن به ارزش های اصلی انسانیه....
وقتی دختر و پسری ازدواج میکنند شیطان می گه وای برمن این جوان نصف دینش را کامل کرد و راه مرا بر نصف زندگیش بست.....با همچین مضمونی بود

حدیثی از امام صادق داریم که میگن: اگر کسی به حلیت ازدواج موقت اعتقاد نداشته باشه از ما شیعیان نیست.
میدونین که عمر ازدواج موقت رو حرام اعلام کرد ولی میدونین هم که خودش با خواهرش و مادرش فک کنم روابط نامشروع داشت.
خلاصه حدیث و سخن بسیاره من میخوام ابهام ها رو پیدا کنم تا دنبال جوابش باشم.

(16-03-2014، 10:39 PM)'WiSe' نوشته است:  بحث جالبی روشروع کردین.......امامن مخالف هردونظرهستم وبنظرمن اگه واقعاهدف خواستن باشه براآشنایی باروحیات واخلاق های همدیگه نامزدی بهترین روش هست...

تعریف شما از نامزدی چیه ؟

(17-03-2014، 12:40 AM)'ستاره.ح' نوشته است:  نه نه نه با تمام احترام ولی نظر من نه هس.........

الان هر کی به هرکی نیست ؟ الان صیغه با اون وضعی که شما میگی نیس؟ 
من ازدواج موقت رو برای جایی عنوان کردم که فرد نیاز به وجود فردی از جنس مخالف از نظر محبتی و ج-ن-S-یداره وامکان ازدواج دائم براش فراهم نیست .
شما میدونین که همیشه سوئ استفاده هست ، پس نمیشه که بخاطر سوئ استفاده قانون رو اجرا نکرد ، شما بخاطر تصادفات و خطر های جانی کنار میزاری قوانین رانندگی رو ؟ همیشه بودن افراد سودجو

(17-03-2014، 12:34 PM)'مهدی علینقیان' نوشته است:  با توجه به شرایط فرهنگی فعلی جامعه ما به نظر من دختر و پسر در صورت پیدا کردن قصد ازدواج بلافاصله باید خانواده ها رو در جریان قرار بدن.اونها دیگه خودشون با توجه به شرایط فرهنگی و اعتقادیشون مشخص میکنن دختر و پسر باید برای آشنایی به چه شکلی ارتباط داشته باشند.توی این شرایط اگه کار دختر و پسر به جدایی هم بکشه بیشتر احتمال داره به خاطر نداشتن تفاهم باشه تا وقتی ارتباطشون پنهانی باشه.بنابراین ضربه روحی کمتری هم خواهند خورد.
با این نظر برای ازدواج دائم موافقم ولی بحث من رو درست متوجه نشدین فکر کنم
*ضمن اینکه همونطور که مستحضرید طبق شریعت اسلام جاری کردن عقد موقت (صیغه یا متعه) بدون اذن پدر دختر اعتباری نداره.یعنی خوندن یا نخوندنش یکیه.[img]images/smilies/confused.gif[/img]   اینم که جوابشا بالا عرض کردم[img]images/smilies/wink.gif[/img]

خب با نظرات آقای الله بیگی هم موافقم ، ایشون استاد وریش سیفیدی مان حرفی نداریم جز اینکه لنگ بندازیم[img]images/smilies/wink.gif[/img][img]images/smilies/smile.gif[/img]
(آخرین ویرایش در این ارسال: 20-03-2014، 01:44 AM، توسط motahare.)
20-03-2014، 01:16 AM

ناظم / مدیر بخش تحصیلات متوسطه
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

موضوعات : 787
اعتبار: 691

دلنوشته من تحمل میکنم دردومیگم این قسمته بخته...

حالت من

سپاس ها 2124
سپاس شده 2620 بار در 1546 ارسال
جوایز :

ارسال: #8
یه رفت وآمدبین دختروپسروخانواده هاکه بااخلاقیات وروحیات یکدیگه بهترآشنابشن....

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
20-03-2014، 02:02 AM

ناظم - مدیر قسمت تحصیلات عالی
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

وضعيت : غایب
موضوعات : 487
اعتبار: 525

دلنوشته من بیزارم از وفای تو یک روز و یک زمان مجموع اگر نشستم و خرسند اگر شدم

حالت من

سپاس ها 3693
سپاس شده 2059 بار در 527 ارسال
جوایز :

ارسال: #9
(20-03-2014، 01:16 AM)'motahare' نوشته است:  خب ما ی موضوعی انتخاب کردیم خودمونم تو کف ش موندیم ! وسطی کار بنزینمون تموم شد ![img]images/smilies/undecided.gif[/img]
از بس مغالطه میکنن ملت ، ی جلسه ش رو سر کلاس اجرا رفتم ! خفن خراب شد ! اصلا اوضاع ازونی که فکر میکردم سیاه تره ! همون دختری که 60 تا دوس پسر داره و هزار تا ماچ و اس و غلط های اضافی کرده وایمیسه آنچنان مخالفت میکنه و میگه هدف از ازدواج موقت چیه؟ مگه ما نمیتونیم خدا رو اثبات کنیم پس شمام برا من اثبات کن که ازدواج موقت چرا نیازه؟ اگه کسی واقعا شرایط ازدواج دائم رو نداره خب ازدواج نکنه ، اگرم داره که خب بره دائم این موقت وسط اینجا چیه؟

منم خب حوصله ما کردم و آخر کلاس گفتم هدف من ازین بحث کلا اینه که بجای روابط نامشروع بین دختر وپسر ، کسایی که اونقدر نیاز به ارتباط با جنس مخالف رو دارن که برای خودشون دوست پسر و دختر انتخاب میکنن و یکی از طرفین وابسته میشه و دیگری چون سوژه های مختلفی کنارشن و گزینه های دیگه هم داره اونا رها میکنه تازه این فقط بخش احساسی ش هست ، بخش حس گناه که همراهشونه و عذاب وجدان ، اینکه واقعا انتخاب همسر آینده رو براشون سخت میکنه. خداییش ما داشتیم کسایی رو تو دانشگاه که ترم اول که دیدم شون گفتم به چ دخترهای خوبی و چقدر اینا بچه مثبت و خوبن ، الان ترم 6 خودم کف بر شدم !! آدم نمیدونه اون ترمشون حقیقت بوده یا الانشون ! البته این مورد در جنس ذکور هم بوفور قابل رویت لیکن در سنین کمتر و ایضا ما از دختر نجابت بیشتری را خواستاریم.

خب وقتی کسی با اصل اسلام هنوز کنار نیومده من چ گلی بسرم بگیرم ، یا اسلام رو فقط محرم و ماه رمضون میدونه. 
خلاصه اینکه سریع اولین سوالشون از من اینکه شما اگه یکی بیاد واست که قبلا ازدواج موقت داشته قبول ش میکنی ؟ اگه بره مسافرت و بخواد ازدواج موقت داشته باشه چی ؟ 
این مغالطه ی انگیخته و انگیزه هست ، ما باید اونجا هم یادشون بدیم چطوری فکر کنن هم اینکه چطوری دچار مغالطه نشن و سوالشونا بیان کنن ، هم تازه ی جواب م بهشون بدیم
تازه الان یعنی اینا دانشجوئن ! 

اینکه دوستان ببخشن من هنوز جواب دادن رو استارت نزدم چون هر وقت یاد قیافه ی بچه های اونروز کلاس میوفتم ، خفن آمپرم میپره ! 
سهی کنم خوب فکر کنم بعد جواب بدم==>سعی عزیزم...

(16-03-2014، 09:27 PM)'li@' نوشته است:  واقعا این بحث گسترده است وبحث راجع بهش سخت....
بعد کدوم خونواده ای حاضر میشن این کار رو بکنن.... از اصفهان شروع میکنم ، همین شاهین شهر خودمون ، موردهایی رو سراغ دارم طرف دوس پسرش زنگ میزنه خونشون میگه گوشی رو بدین بدخترتون ، اونام راحت کنار میان ، یعنی داره واسشون جا میوفته که دوست پسر هم بخشی از روابط اجتماعی درست هست ، روابطی که میتونه وارد حریم خانوداگی بشه ، چرا باید اینقدر ازدواج موقت منفور باشه و روابط نامشروع جایگزین بشن؟
اذن پدر برای ازدواج دختر..... اذن پدر از نظر همه ی مراجع لازم نیس ، بعد هم اگر دختر نیاز شدید به ازدواج داشته باشه پسر هم همکفو و هم سطح اون باشه و پدر زیادی سخت گیری کنه اجازه پدر لازم نیست ، البته این حکم شرعه و تا اجرا و قبول اون توسط فرهنگ موجود در جامعه خ فاصله هست شاید !
اکثر مراجع مهم دونستن دختر باکره...باید اذن پدر داشته باشه مگر دختر باکره ای که شرایط خاص داره
ازدواج موقت و مطعه متعه برادر من [img]images/smilies/tongue.gif[/img] می تونم بگم که یک کتاب جامع براش قرار دادم.....==>بی خیال حالا ما یه سوتی دادیم....
واین نیاز به زمان داره و چون ما انسان هایی معصوم نیستیم نمی تونیم ....اندیشه ها رو زیاد تحت تاثیر قرار بدیم..... این فرار از مساله و کلا شرعی هست [img]images/smilies/wink.gif[/img]==>هان!
دقیقا اطلاع زیادی ندارم .....ولی منبع که خوندم کتاب مطلع مهر و احکام زناشویی بود ....این دو کتاب و چند تا پی دی اف که تو سایت هم گذاشتم ...خوندم .... لینک شا تو همین تایپیک بزن لطفا حال ندارم بگردم !==>منم حالشا ندارم....برو خانواده بگرد...
البته ......

حدیثی از امام صادق داریم که میگن: اگر کسی به حلیت ازدواج موقت اعتقاد نداشته باشه از ما شیعیان نیست.
میدونین که عمر ازدواج موقت رو حرام اعلام کرد ولی میدونین هم که خودش با خواهرش و مادرش فک کنم روابط نامشروع داشت.
خلاصه حدیث و سخن بسیاره من میخوام ابهام ها رو پیدا کنم تا دنبال جوابش باشم.

تا به حال به واژه عمه ننه برخوردی....
ببین اینا که میگی می دونم ولی چیکار باس کرد...از قدیم گفتم ...عمل کجاست....
حرف که باد هواست..
آخه سوالتم گنگه...

(16-03-2014، 10:39 PM)'WiSe' نوشته است:  بحث جالبی روشروع کردین.......امامن مخالف هردونظرهستم وبنظرمن اگه واقعاهدف خواستن باشه براآشنایی باروحیات واخلاق های همدیگه نامزدی بهترین روش هست...

تعریف شما از نامزدی چیه ؟
دکتر حبشی توی سخنرانیاش قشنگ اینا رو مجزا کرده و تعریفاشو به تفسیر توضیح داده....

(17-03-2014، 12:40 AM)'ستاره.ح' نوشته است:  نه نه نه با تمام احترام ولی نظر من نه هس.........

الان هر کی به هرکی نیست ؟ الان صیغه با اون وضعی که شما میگی نیس؟ 
من ازدواج موقت رو برای جایی عنوان کردم که فرد نیاز به وجود فردی از جنس مخالف از نظر محبتی و ج-ن-S-یداره وامکان ازدواج دائم براش فراهم نیست .
شما میدونین که همیشه سوئ استفاده هست ، پس نمیشه که بخاطر سوئ استفاده قانون رو اجرا نکرد ، شما بخاطر تصادفات و خطر های جانی کنار میزاری قوانین رانندگی رو ؟ همیشه بودن افراد سودجو

اتفاقا الان خیلی هم داغونه.....مثه اینکه ما مردم آخر الزمونیم...

(17-03-2014، 12:34 PM)'مهدی علینقیان' نوشته است:  با توجه به شرایط فرهنگی فعلی جامعه ما به نظر من دختر و پسر در صورت پیدا کردن قصد ازدواج بلافاصله باید خانواده ها رو در جریان قرار بدن.اونها دیگه خودشون با توجه به شرایط فرهنگی و اعتقادیشون مشخص میکنن دختر و پسر باید برای آشنایی به چه شکلی ارتباط داشته باشند.توی این شرایط اگه کار دختر و پسر به جدایی هم بکشه بیشتر احتمال داره به خاطر نداشتن تفاهم باشه تا وقتی ارتباطشون پنهانی باشه.بنابراین ضربه روحی کمتری هم خواهند خورد.
با این نظر برای ازدواج دائم موافقم ولی بحث من رو درست متوجه نشدین فکر کنم
*ضمن اینکه همونطور که مستحضرید طبق شریعت اسلام جاری کردن عقد موقت (صیغه یا متعه) بدون اذن پدر دختر اعتباری نداره.یعنی خوندن یا نخوندنش یکیه.[img]images/smilies/confused.gif[/img]   اینم که جوابشا بالا عرض کردم[img]images/smilies/wink.gif[/img]

خب با نظرات آقای الله بیگی هم موافقم ، ایشون استاد وریش سیفیدی مان حرفی نداریم جز اینکه لنگ بندازیم[img]images/smilies/wink.gif[/img][img]images/smilies/smile.gif[/img]

الله بیگی درست عرض میکنن ...من نخواستم زیاد تفسیر کنم....چون خودت باس بری دنبالش.....

دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

20-03-2014، 08:25 AM

مدیر بخش فیزیک
انجمن مخ ها
مدیر بخش

موضوعات : 503
اعتبار: 485

دلنوشته من اين نيــــــز مي گذرد...

حالت من

سپاس ها 3107
سپاس شده 1783 بار در 1025 ارسال
جوایز :

ارسال: #10
(16-03-2014، 07:22 PM)'motahare' نوشته است:  با سلام و درود خدمت رفقا.
میخوام ی گفتگو سوال و پاسخ داشته باشیم در مورد ازدواج موقت.
کسایی که حالشو دارن استارت بزنن تا من ادامه بدم. 
ی پروژه در این زمینه یا کرسی آزاداندیشی قراره ارائه بدم ، میخواستم با نظرات مختلف آشنا بشم تا بدونم کدوم قسمت ها هست که بیشتر جنجالی و ابهام داره و کلا نیاز به بحث داره.

میتونیم به دو صورت شروع کنیم.
من تعریف کنم موضوع رو و بریم جلو یا از اول چالشها رو بکشیم وسط

خب انجمن م سوت و کور شده شب عیدی منم میخوام ماهی بگیرم[img]images/smilies/smile.gif[/img]

[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

نظر من اینه: چرا بجای روابط دوست دختر و دوست پسر ازدواج موقت رو جایگزین نکنیم؟

اولا زشته صحبت كردن راجب اينجور چيزا...
دوما...ازدواج موقت نوعي ازدواجه...روابط دختر و پسر نوعي دوستيه...
زمين تا آسمون فرقشونه...

این نیز میگذرد...
20-03-2014، 07:52 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ازدواج مهمتر است یا جشن ازدواج ؟ افسانه پناهی 0 118 09-03-2014، 06:40 PM
آخرین ارسال: افسانه پناهی
  انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج افسانه پناهی 4 202 28-01-2014، 12:40 AM
  با انواع ازدواج آشنا شوید،معرفی چند نوع ازدواج مختلف،مشکلات و راه حل آن ها افسانه پناهی 0 115 26-01-2014، 07:10 PM

پرش به انجمن:

Code Center

X بستن تبليغات