امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چندتوصیه ی مهم
#1
ازنگاه کردن به آینه،افسرده شدن واجتناب ازدیدن تصویرخود،نامناسب جلوه کردن درمحافل اجتماعی خسته شده اید؟پس به این توصیه هادقت کنید.

1. لبخند بزنید.
چه باور کنید یا نه، این لبخند زدن یا نزدن افراد است که بخش اعظمی از جذابیت آنها را تشکیل می‌دهد. اگر به فیلم‌هایی که تابه حال دیده اید فکر کنید، کدام هنرپیشه‌ها بودند که همیشه خوشتیپ ترین و جذابترین تلقی می‌شدند؟ مطمئناً آنهایی که همیشه یک لبخند زیبا و جذاب برای بیننده‌ها روی لبانشان داشته اند. مغز ما طوری برنامه ریزی شده است که از نوزادی جذب لبخند دیگران می‌شویم و لبخند زدن واقعاً می‌تواند معجزه کند. مردم اگر حتی قیافه شما را به یاد نداشته باشند، همیشه آن لبخند زیبا و خنده از ته دلتان را به یاد خواهند آورد.

2. خود را زیبا تصور کنید.
اکثر اوقات افرادیکه احساس می‌کنند زشت هستند خود را از ترس صدمه دیدن از جامعه دور می‌کنند. به نظر آنها، عدم پذیرش جامعه که کاملاً قابل انتظار است واقعاً شایسته آنهاست. اما اینطور نیست. هیچکس حق ندارد درمورد ظاهر شما قضاوت کند، بجز خودتان و اگر تصمیم بگیرید که خوش ظاهر باشید، حتی اگر بینی شما بزرگ باشد یا شکم بزرگی داشته باشید یا نصف صورتتان سرطانی باشد، آنچه به دیگران منعکس می‌کنید، فردی خوش ظاهر خواهد بود. اکثر اوقات مردم فقط به این دلیل می‌گویند که یک نفر زشت است که خودش چنین تصوری از خود دارد.

3. جلوی آینه بایستید، به آنچه می‌بینید طوری واکنش دهید که انگار یک نفر دیگر است.
شما شایستگی این را دارید که حداقل با همان احترامی که با یک غریبه برخورد می‌کنید، با خودتان برخورد کنید. مطمئناً هیچوقت بی مقدمه به یک غریبه نمی گویید که "اه، چقدر تو زشتی!" پس با خودتان هم اینکار را نکنید. با خودتان مودب باشید و سعی کنید به هر طریقی که می‌توانید به آن فردی که جلوی آینه می‌بینید کمک کنید تا زیباتر به نظر برسد و احساس بهتری نسبت به خود پیدا کند.

4. هر روز وقتی بیرون می‌روید، خوب لباس بپوشید و به خودتان برسید.
این یعنی شلواری خوش قواره و پیراهنی اتوکشیده تن کنید و موهایتان را هم تا حد ممکن به زیباترین حالت خود درست کنید. شاید در اول کار به نظرتان وقت تلف کردن باشد اما آنهایی که متقاعد شده اند که زشت هستند معمولاً سعی می‌کنند که خود را در خانه پنهان کنند و هیچکس را نبینند. اما باز هم خودتان، خودتان را خواهید دید و این است که واقعاً مهم می‌باشد. وقتی عادت کنید که تمام روز خوب به نظر برسید، اتوماتیک وار تصور خواهید کرد که فرد خوش ظاهری هستید و به سایرین هم با همین تفکر واکنش خواهید داد. و این چرخه آنقدر ادامه پیدا میکند که واقعاً زیبا می‌شوید و متعجبانه خواهید دید که یک روز هر کس با دیدنتان، تحسینتان خواهد کرد.

5. تحمل کنید.
مهم نیست که اول کار چقدر احساس حماقت کنید، اما این مراحل را خوب به یاد داشته باشید: لبخند، جذاب تصور کردن خود، محترمانه برخورد کردن با خود درست مثل یک غریبه، و زیبا کردن و رسیدن به خود. مهم نیست که تغییر طرز فکرتان چقدر طول بکشد، هیچوقت نباید تسلیم شوید. پیشرفت واقعی همیشه تدریجاً به وجود می‌آید.

6. از آرایشگرتان بخواهید یک مدل موی جدید روی سرتان پیاده کند،
کمی آرایش کنید، و با خودتان خوب برخورد کنید. در خرید لباس بیشتر دقت کنید و چیزی را بخرید که واقعاً برازنده تان باشد.

7. دریچه قلبتان را برای دوستی باز کنید.
خواهید دید که وقتی دوستان بیشتری داشته باشید، اعتماد به نفستان تا جایی بالا می‌رود که خودتان را واقعاً زیبا خواهید دید.

نکات
• یادتان باشد، بعضی از افراد جذاب محبوب ما چندان هم زیبا نیستند. شاید خیلی ها واقعاً نمونه بارز زیبایی به حساب نیایند اما ما آنها را به خاطر روحیه جذاب، دلپذیر و پرانرژیشان دوست داریم. زیبایی خنده ماست؛ به شکل ابرو نیست بلکه در نحوه استفاده شما از آن ابرو است.

• زیبایی نیز به همان اندازه زشتی یک فریب است. آرایش صورت هنرپیشه محبوبتان را بردارید و آنوقت است که شوکه می‌شوید که دقیقاً قیافه دوران دبیرستان شما را دارد. حتی اگر زشت هم نباشد، یک دست لباس زشت و بی قواره تن او کنید و ببینید که چقدر زشت به نظر خواهد رسید.

• اعتماد به نفس از زیبایی ظاهر جذب کننده تر است. صاف بایستید، سرتان را بالا نگه دارید و در چشمان مردم خیره شوید.

• یادتان باشد که همه جوانب ظاهر برای همه افراد زیبا نیست و خیلی اوقات ویژگی‌هایی که به نظر یک نفر زشت می‌آید برای دیگران زیبا است.

• اگر نمی دانید که چطور باید خوب لباس بپوشید، کسی از اطرافیانتان را که به نظرتان فردی خوش لباس است که پیدا کنید و ببینید که چطور لباس می‌پوشد و لباسهایی را در کمدتان پیدا کنید که شبیه سبک لباس پوشیدن او باشد. راحت و کلاسیک لباس بپوشید. اگر به نظرتان می‌آید که شکمتان از شلوار جینتان بیرون زده است مطمئن باشید که آن شلوار هیچ زیبایی به شما نخواهد داد پس دور بریزیدش.

• یک مدل موی جدید برای خود انتخاب کنید. شاید تعجب بکنید که یک تغییر ساده در مدل مو چطور می‌تواند ظاهر شما را از این رو به آن رو کند.

• همیشه به خودتان بگویید که زیبایید چون واقعاً هستید.

• یادتان باشد، زیبایی مسئله ای کاملاً نسبی است. برای تحت تاثیر قرار دادن یک نفر ظاهرتان را تغییر ندهید. بهترین کار این است که همیشه خودتان باشید.

• به خاطر بسپارید فقط خودتان بدترین منتقد خودتان هستید. وقتی اعتماد به نفس در شما ایجاد شد، مطمئناً دیگر خیلی به خودتان سخت نخواهید گرفت.

هشدارها

• اول از همه اینکه، بدانید که شما زشت نیستید! همه فکر می‌کنند که اشکالی دارند درحالیکه در واقعیت آن افراد زیباترین و جذاب ترین‌ها هستند.

• هیچوقت از مردم نپرسید که آیا فکر می‌کنند شما زشت هستید یا نه. ممکن است واقعاً اذیتشان کند. از این گذشته، مطمئناً اگر زشت هم باشید، آنها مستقیم این را به شما نخواهند گفت.

• آشکار است که شما زیبا هستید. رمز موفقیت فقط در اعتماد به نفس است. و بهترین راه برای به دست آوردن این است که دوستانه تر با مردم برخورد کنید. برای شروع مکالمه پا پیش بگذارید و از دیگران سوال کنید، همین مکالمات آشنایی‌هایی به وجود می‌آورد که این آشنایی‌ها منجر به دوستی می‌شوند. و آنوقت است که مردم واقعاً می‌بینند که چقدر زیبا هستید.

سکوت من هیچگاه نشانه ی رضایتم نبود
من اگرراضی باشم ..میخندم
پاسخ
 سپاس شده توسط مهسا.م ، افسانه پناهی
#2
خخخخخ
جالب بودولی اصلامن یکی خسته نشدم تازه خیلی هم خوشم میادکه این شکلی باشم.....اگه دوست نداشتم ازروزاول رفتارخودموتغییرمیدادم نه الان!!!!!!!!
خخخخخ
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط افسانه پناهی
#3
خیلی جالب بود...
مرسی فدات
این نیز میگذرد...
پاسخ
 سپاس شده توسط افسانه پناهی
#4
(08-03-2014، 10:52 AM)مهسا.م نوشته است:  خیلی جالب بود...
مرسی فدات

خواهش گلی
سکوت من هیچگاه نشانه ی رضایتم نبود
من اگرراضی باشم ..میخندم
پاسخ
 سپاس شده توسط مهسا.م ، افسانه پناهی
#5
سولمازمگه این کاراروتوهم امتحان کردی؟؟؟
خوب بوده که پیشنهادمیدی؟؟؟!!!!!!!!


آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...


خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

پاسخ
#6
جای این مطلب ذر انجمن گفتگو آزاد نیست، لطفاً به بخش مربوطه انتقال دهید ...

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین
پاسخ
 سپاس شده توسط سولماز ، افسانه پناهی


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان