امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه های یک رتبه برترکنکور
نکات مهم درس خواندن

من بر اساس تجربه شخصی و تجربه سایر دوستانم موارد زیرو پیشنهاد میدم برای افزایش ساعت مطالعتون .از دوستان اینور و اونور کنکور!!!خواهشمندیم سوالات,پیشنهادات و تجربیاتتون رو با ما در میون بزارید. همچنین از سایر نویسندگان وبلاگ دعوت میکنم اگه مواردی در این زمینه دارند زیر مطلب من در همین پست بنویسند;که پست جامعی درباره این موضوع درست بشه که بماند به یادگار!!!!!!! [پیشنهادات غلطه!!درستش میشه:پیشنهاد ها ;چون پیشنهاد فارسیه با "ات"عربی جمع نمیشه! /بزارید هم غلطه درستش میشه :"بذارید" از مصدر" گذاشتن" ونه"گزاردن"!انصافا متوجه شدید!از این جا میشه گفت کیا خیلی رفتن تو نخ کنکور!!!]

1-استفاده درست از دفتر های برنامه ریزی

من که خودم از دفتر برنامه ریزی کانون استفاده میکردم و تاییدش میکنم. این دفتر(ویا شاید سایر دفتر های مشابه) بهترین وسیله برا اجرای درست برنامه های کوتاه مدته و افزایش ساعت مطالعه; چون بهترین حس رقابت (یعنی رقابت با خود) رو در شما قلقلک میده!!![تشخیص!]

2- متعهد کردن خودتون به زدن تست های کافی برای هر مبحث

این مورد رو بیشتر در بچه های تراز 6000-7000می بینیم که به عقیده من یه جور تست گریزی دارند!یعنی داوطلب به اندازه ای که رو مطلب خونی تاکید میکنه رو تست زدنش اصرار نمیکنه(حتی در ریاضی و فیزیک) خودشون میگن وقت نمی کنیم که تست بزنیم.(در واقع معمولا تست مظلوم واقع میشه)خوب این افراد اگه وقت بیشتری رو تست زدن (بویژه برا ریاضی وعربی که واقعا تست زدن زیاد مهمه) بذارن ساعت مطالعشون زیاد میشه!نمی دونم تونستم مطلبو خوب ادا کنم یا نه ولی امتحانش کنید اگه تست زنیتون کمه, با زیاد شدن تست ها کیفیت و کمیت مطالعتون بیشتر میشه.

3- مدیریت زمان استراحت بین وعده های مطالعه و...

معمولا برا هر یک ساعت مطالعه حداکثر یک ربع (آخرشه!!!) استراحت پیشنهاد میشه! لااقل برا خودمن وقتی ساعت مطالعم کم میشد دلیل عمدش همین یک ربع بود که میشد...(بی خیال!!). اگه بتونین این یک ربع رو کنترل کنید که بیشتر نشه خوب زمان تلف شده ی زیادی ندارین و ساعت مطالعتون میره بالا. برا این کار باید علاقتون رو به از سر گرفتن مطالعه بعد از استراحت زیاد کنین!میگید چطوری؟(میگم به تعداد انسان ها راه است برا رسیدن به خدا!!!) یه روش جالب و توووپ!! از تجربیات چند نسل(سال) کنکوری برتر مدرسمون به من ارث رسیده!!!:

"تیکه تیکه کردن"نترسید!مسالمت آمیزه! یعنی این که شما مطالب یا مباحثتون رو از قبل به چندین قسمت تقسیم می کنید به طوری که!!(یادش بخیر!تکیه کلام آقای فاضلیان پور دبیر توپ! فیزیکمون) هر بخش در یک وعده مطالعه جا بشه!قبل از رفتن به استراحت مثلا اگه قراره ادبیات داشته باشیم برا وعده بعد به خودمون یاداوری میکنیم که کدوم قسمت رو باید بخونیم و بعد میریم استراحت !این کار این قدر فایده داره که نگو!!! علاقه میره بالا!سرعت مطالعه میره بالا!دقت میره بالا!نظم میره بالا! آخرش هم شاید دست ها بره بالا!!!!!!!

در این مورد خونواده هم میتونن نقش نظارتی رو ایفا کنند و هر موقع لازم شد(معمولا میشه!!) به شما یادآوری کنن که مثلا خیلی وقته از اتاقت اومدی بیرون و برگرد سر مطالعت که داره دیر میشه!

در ضمن تلقین کردن یه روش عالیه برا عملی کردن اهداف! قبل و حین استراحت ها و همچنین قبل از خواب به خودتون بگید:"من میخوام که استراحتم زیاد نشه و به همین دلیل نمیشه" یا هر هدف کوتا ه یا بلند مدت دیگه! موفق باشید!و پر انرژی و امیدوار!خدا با شماست غافل نشید ازش خییییلی!باحاله!باور کنید!!![ شرمنده طولانی شد ولی خیلی جامعه!!]
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
[font]خیلیییی خوب بود ممنون.منتظر پستای عالیتون برای ما کنکوریا هستیم[/font][img]images/smilies/smile.gif[/img]
یادمان باشد که ما دشمن بسیار داریم نکند نجنگیم وشکست بخوریم  وکوفی باشیم.....نحن صامدون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان