امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلت را آب و جارو كن
#1
همه مشغول خانه تکانی هستند، وسائلی را که فکر می‌کنند احتیاجی به آن‌ها ندارند دور می‌ریزند و در عوض وسائل جدید و با طرح‌های زیبا و دوست داشتنی می‌خرند. وسائلی را هم که مدتی از آن استفاده نکرده‌اند و ممکن است در گوشه انباری خانه، غباری از خاک روی آن‌ها را گرفته باشد کاملاً تمیز می‌کنند تا بتوانند در سال جدید به بهترین شکل از آن‌ها استفاده کنند.
خانه قلب ما هم از جمله خانه‌هایی است که باید در این ایام حسابی خانه تکانیشود. خانه قلب ما هم ممکن است مثل خانه زندگی، سال‌ها و مدت‌ها رها شده و اکنون در آستانه سال جدید کاملاً به هم ریخته و شلوغ باشد و لازم است یک خانه تکانی حسابی از آن انجام دهیم.

پس برای خانه تکانی قلبمان کمر همت ببندیم و از همین حالا دست به کار شویم:
برای آغاز خودتکانی؛ بهتر است از دیوار و سقف قلب خود شروع کنیم، یادمان باشد گناه مهم‌ترین عامل ایجاد زنگار قلب است: «کَلاَّ بَلْ رانَ عَلی قُلُوبِهِمْ ما کانُوا یَکْسِبُونَ: نه چنین است، بلکه آنچه مرتکب می‌شدند زنگار بر دل‌هایشان بسته است.»
توبه و جبران اشتباهات؛ بهترین وسیله برای دل تکانی و بر طرف کردن زنگارها است و به بهترین شکل ممکن زنگارهای در و دیوار قلب را پاک می‌کند: «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً: مگر کسی که توبه کند و ایمان آورد و کار شایسته کند. پس خداوند بدی‌هایشان را به نیکی‌ها تبدیل می‌کند، و خدا همواره آمرزنده مهربان است.»

[تصویر:  13936962491.jpg]

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، Dash @li ، نوید خزدوز ، سولماز ، WiSe
#2
[تصویر:  13969674143.jpg]

پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان