امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انار
#1
از هر كسي درباره خواص انار بپرسيد در پاسخ مي گويند كه انار خون را تصفيه مي كند ولي متخصصان تغذيه فايده هاي ديگري را هم براي انار ذكر كرده اند .

چند فايده انار:

1. تصفيه خون : انار تصفيه كننده خون و براي كبد بسيار مناسب است يافته هاي پژوهش ها نشان داده اند كه عادت به خوردن اين ميوه مانع تشكيل پلاك هاي دانداني و بروز پوسيدگي دندان مي شود .

2. تقويت قلب: انار خاصيت حفاظتي در برابر بيماري هاي قلبي دارد انار با كاهش فشارخون و جلوگيري از اكسيد شدن LDL چربي بد خون احتمال ابتلابه بيماري هاي قلبي و تشكيل پلاك در ديواره عروق وخظر گرفتگي عروق را كاهش مي دهد .

3. ميوه بارداري : انار و پار داري را كاهش مي دهد و به رشد جنين كمك مي كند .

4. منبع آنتي اكسيدان : اين ميوه سرشار از ويتامين ث يكي از آنتي اكسيدان هاي قوي است . به اين ترتيب خوردن يك انار يا 100 سي سي از آب آن 14% از نياز روزانه به اين ويتامين را تامين مي كند .

انار منبع خوبي از ويتامين ب 5 و پتاسيم است و تركيبات آنتي اكسداني آن هم از خانواده پلي فنول ديگر مواد ارزشمند اين ميوه اند مژه گس انار نيز به دليل ثانتي است كه در پوستش دارد درست مانند چاي

5. رب انار : يكي از فرآورده هاي پرمصرف اين ميوه رب انار است .

احتياط مصرف :

1. اين ميوه نفاخ است . مصرف آن با گياه معطري مانند گلير كه طبع گرمي دارد خاصيت نفاخ بودن آن را مي گيرد

2. خوردن انار با آب آن به تنهايي سبب سوء هاضمه و سوزش معده مي شود . به همين دليل خوردن آن با گلير توصيه مي شود . يادتان بادشد كه خوردن مقدار كمي از انار گلير زده بعد از غذا به هضم غذا كمك مي كند .

3. خوردن انار و آب آن به دليل تركيباتي كه دارد پبوست آور است ولي خوردن آن به همراه هسته مانند يك ميليون عمل مي كند .
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط نوید خزدوز


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان