امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی کنید منو خواهشا!
سلام دوستان من الان کاردانی رشته مکانیک خودرو میخونم! Blush
میخام کارشناسی ناپیوستم رو توی دانشگاه آزاد بخونم میخاستم بدونم آیا میشه تغییر رشته بدم؟؟؟ به سیالات ! یا جامدات؟

لطفا ا ا ا ا جواب منو بدهید خیلی مهمه برام ترم آخر هم هستم وقت زیادی ندارم Sad
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، motahare
سلام
منم مثل شما بودم
چند سالی امکانش بود که شما بری سیالات یا جامدات هم بخونی،اما الان اینطور نیست
یعنی شما برای کارشناسی ناپیوسته آزاد فقط میتونی بری همون مکانیک خودرو یا تاسیسات یا ساخت و تولید

اینم بگم که گفتن" این دو رشته مصوبه وزارت علوم را دارد ولي به دليل نداشتن سرفصل حذف شده"،
البته حدس من اینه که چون این دو رشته طرفدار زیاد داره شاید سالهای بعد دوباره بیاد،
اما فعلا دو ساله که حذف شده و خبری هم ازش نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط hamidrezakhoshkarami ، Dash @li ، WiSe ، motahare
دوست عزیزم ممنون میشم راهنماییم کنی کدوم رشته بهتره؟
تاسیسات؟یا مکانیک خودرو؟؟!
بعدش یه سوال توی دفترچه امکان عوض کردن رشته هست؟ یا باید داخل خود دانشگاه کارهای اداریشو کرد و رشته رو عوض کرد؟؟؟ Sad
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، motahare
والا نمیدونم کی باید عوض کنی،اون زمان که من رفتم کنکور داشت و انتخاب رشته و...
الان که کارشناسی ناپیوسته آزاد آزمون نداره دیگه
ظاهرا اواخر شهریور اطلاعیه میدن که هرکس میخاد بره به سایت فلان و اونجا ثبت نام کنه
و بعد بهتون اعلام میکنن که چه زمانی برید دانشگاه برای ثبت نام تو دانشگاه
اما در مورد رشته،من همیشه نظرم اینه که ادم باید بره به همون سمتی که واقعا علاقه داره
اما خب خودتون مکانیک خودرو خوندید و حتما تا حدودی با تاسیسات هم آشنایی دارید،تا حدودی همشون تو یه مایه هستن
ولی در مورد تاسیسات هم یه سری تعریفهایی ازش شنیدم،مخصوصا اگه بتونید برید سازمان نظام مهندسی،که ظاهرا اصلا کار راحتی نیست
تاسیساتی ها طراحی سیستمهای تبرید و گرمایش و تهویه رو انجام میدن،
و با توجه به اینکه ساخت و ساز تو ایران وضعیتش بهتر از صنعت خودرو هست،(وضعیت بازار خودرو کشور رو خودتون میبینید)
برای همین فکر میکنم بازار کارش از مکانیک خودرو بهتر باشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط hamidrezakhoshkarami ، Dash @li ، WiSe
یه دنیا ممنون بابت راهنماییییییییییییت Wink
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، Dash @li
بلاخره ما به درد یکی خوردیم!!
ایول!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، hamidrezakhoshkarami ، WiSe ، motahare
سلام...آقا حمید دقیقا درست میگه....یکی از چیزایی که خودم رو ناراحت کرد این بود که رشته من که ساخته نظام مهندسی نداره ...وقتی این رو فهمیدم که دیگه دیر شده بود.....رشته تاسیسات یک رشته در ایرانه که واقعا جای کار زیادی داره و چون کارشناس ارشد هم نداره ....این مزیت رو داره که بهتر می تونن سر کار برن....مکانیک خودرو بازار کار محدود تری داره و ارشد هم داره...و این خودش یک عیبه که ممکنه جایی که نیاز به ارشد باشه دیگه کارشناس ها رو نیگاهم نکنن....
ولی مکانیک خودرو زیاد شباهتی با تاسیسات نداره
تاسیسات بیشتر شبیه سیالاته .....اینو می دونم چون دانشگاهمون تاسیسات داره...و الان یه ساله دیگه نمی گیرن ....
دوستان خودم که الان ترم 8 هستن رفتن سر کار ....چون واقعا نیاز بازار وجود داره...شما توی هر ساختمونی برین بگین مهندس تاسیسات این کیه به من معرفی کنین ...می تونین برین پیشش و استخدام شین
از لحاظ درسی هم بگم ....که این رشته بررسی تهویه و تنظیم سیستم گرمایشی و سرمایشی یک ساختمان رو بررسی می کنه.....که واقعا توی این برهه خیلی نیازه.....که خودش یه مزیته....چیلر ها و مبرد ها و تهویه ها و سیستم های فاضلابی که باید به صورت استاندارد باشن.....چون خونه هایی هستن که از جنس غیر استاندارد و همینطور نصب غیر استاندارد ......
رنج میبرند اگه دیده باشین خیلی از خونه ها وقتی طبقه بالا میره حموم بوی بدی توی خونه پایین می پیچه همین به خاطر نصب بده فاضلابه....فقط یه زاویه دادن به مسیر لوله و استفاده از لوله شتری با ابعاد مناسب و یک تهویه با ارتفاع مناسب از بام و دادن یو شکل به سر اون این کار درست میشه......واقعا الان بازار کار این رشته خیلی عالیه....باز به علاقه شما هم مربوط میشه...در آخر می تونم بگم که اگه به چیزی علاقه دارین اون رو دنبال کنین که پشمونی بعد از اون سودی نداره....
در کل می تونم بگم خودرو رشته خوبیه ولی بازار کار کمتری داره....
و ساخت این رشته هم مانند خودروست و بهترین جایی که یک ساختی می تونه بره وزارت دفاعه.....
اگه بتونین شرکت بزنین هر سه رشته تفاوتی ندارند به جز اینکه رشته تاسیسات نظام مهندسی داره و شما می تونین برای خونه ها مجوز صادر کنین...
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، hamidrezakhoshkarami ، WiSe
mamNOOOon babat harfatOn kheilymofid BOd ajret ba khoda :*
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، Hamid Jafary Pooya

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان