امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معرفي شش موزه برتر جهان (+عكس)
#1
[تصویر: 5ac221900701.jpg]
تمركز موزه لوور روي هنر، تاريخ بشر و فرهنگ است و آثار بسياري در اين زمينه ها در اين موزه جاي گرفته‌اند كه از جمله مي‌توان....

موزه لوور، آكروپولیس، اورسی، مادام توسو، آرمیتاژ و متروپولیتین پربازدید ترین و مشهور ترین موزه های جهان هستند.

موزه "آكروپولیس" بزرگترین موزه یونان و یكی از مهمترین موزه های جهان در رابطه با آثار مربوط به تمدن یونان باستان است. موزه آكروپولیس بخش بزرگی از گنجینه و آثار باستانی مرتبط با اكتشافات مجموعه تاریخی آكروپولیس را در خود جای داده است.
[تصویر: 223183_678.jpg]
آكروپوليس

* اورسی مهمترین موزه نقاشی و مجسمه سازی جهانموزه اورسی از معروف ترین موزه های پاریس و یكی از موزه های مهم نقاشی و مجسمه سازی جهان است، بنای این موزه در ساحل چپ رود سن و محل قبلی ایستگاه قطار پاریس است. این موزه محل نگهداری آثار هنری فرانسه بین سال های 1848 تا 1914 بوده آثار موجود در این موزه شامل نقاشی، مجسمه، عكس و مبلمان است.

موزه اورسي
[تصویر: 223184_973.jpg]
ساختمان این موزه در ابتدا برای ایستگاه قطار استفاده می شد،این بنا در سال 1939 به عنوان ایستگاه قطار جنوب غرب فرانسه مورد استفاده قرار می گرفت در سال 1939 به علت مناسب نبودن این بنا برای قطار و سرویس تغییر كاربری داد.

در سال های جنگ جهانی دوم نیز قسمتی از این ساختمان به عنوان مركز پست استفاده می شد.دولت فرانسه در سال 1977 تصمیم به تبدیل این بنا به موزه گرفت.

موزه اورسی در سال 1986 توسط "فرانسیس میتراند" رئیس جمهور فرانسه افتتاح شد،مساحت امروزی موزه در حدود 45 هزار متر مربع است.

*نمایش 35 هزار اثر هنری در موزه لوور موزه لوور در شهر پاریس در كشور فرانسه واقع شده است، بیش از 35 هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگه داری می شود.

این موزه یكی از پربازدید ترین موزه های جهان است.

موزه لوور
[تصویر: 223185_333.jpg]
موزه لوور از سال 1973 میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده است، تمركز موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه ها در این موزه جای گرفته اند كه از جمله می توان به لوح همورابی، تابلوی بانوی صحنه ها و تابلوی مونالیزا اثر "لئوناردو داوینچی" اشاره كرد.

* تنها مجسمه های ساخته شده از موم در مادام توسو "مادام توسو" نام موزه مشهوری است كه مركز آن در شهر لندن انگلستان قرار دارد.در این موزه تندیس های مومی افراد مشهور و تاریخ ساز ساخته و نگهداری می شود.

بنابراین گزارش؛ این موزه توسط "مادام توسو" در سده ی هجدهم میلادی پایه گذاری شد.

موزه های "مادام توسو" یكی از دیدنی های شهرهای مهم جهان است. تندیس های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیه اندكه حیرت بازدید كنندگان را بر می انگیزد.

مادام توسو
[تصویر: 223186_125.jpg]
مادام توسو به همراه پسرانش تا به هنگام مرگش درسن 89 سالگی، نمایشگاه تندیس های مومی را اداره می كرد. آخرین تندیس كه او پیش از مرگ به اتمام رساند، پرتره ای از خود است.

* موزه آرمیتاژ با سه میلیون اثر هنریموزه "آرمیتاژ" تا "هرمیتاژ" واقع در سن پترزبورگ روسیه با سه میلیون اثر هنری یكی از بزرگترین موزه های جهان و از قدیمی ترین گالری های هنری و موزه های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است.
[تصویر: 223187_959.jpg]
مجموعه عظیم آرمیتاژ در شش بنا به نمایش گذاشته شده است، بنای اصلی كاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سكونت رسمی تزارهای روسیه بوده است.

موزه آرميتاژ

موزه آرمتیاژ شعبه های بین امللی در آمستردام،لندن و لاس وگاس نیز دارد.از جمله هنرمندانی كه آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه آرمیتاژ است، می توان به میكل آنژ، لئوناردو داوینچی، روبنس، ون دایك، رامبراند، رودن، مونه، سزان، ونگوك و پیكاسو اشاره كرد.

البته این موزه مجموعه آثار متعددی دارد كه می توان به نشانه ها، لباس ها و جواهرات سلطنتی و بزرگترین كلكسیون موجود در جهان از طلای باستان متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی اشاره كرد.

درسال 1764 كاترین كبیر با خرید بیش از 200 نقاشی در اروپا،جمع آوری مشهور را آغاز كرد.در طی انقلاب روسیه در سال 1917 موزه سلطنتی آرمیتاژ جزء اموال خصوصی اعلام شد،پس از ملی شدن مجموعه های هنری عمومی ملی دامنه آثار موجود در موزه وسعت بیشتری یافت.

* نمایش مجموعه بزر گ و كمیاب تاریخ اسلام در موزه مترو پولیتنموزه "مترو پولیتن" نیویورك از بزرگترین و مشهورترین موزه های جهان است موزه در وسط شهر نیویورك و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارك قرار دارد.

این موزه در سال 1873 میلادی افتتاح شد.

موزه مترو پوليتن
[تصویر: 223188_505.jpg]
بنابراین گزارش؛ این موزه سالی 4 میلیون بازدیدكننده از كلكسیون دو میلیونی آن دارد، قدیمی ترین دارایی این موزه مربوط به 77 هزار تا 300هزار سال پیش است و سنگ آتش زنه ای بوده كه در مصر یافت شده است.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان