امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهرام باستاني «مصر» طعمه بولدوزها! + عكس
#1
[تصویر:  581938962701.jpg]
با گذشت بيش از دو سال از انقلاب مصر در ژانويه 2001 روند تخريب آثار تاريخي مصر همچنان ادامه دارد. اهرام مصر و اسرار اين اهرام هنوز براي سودجويان جذاب است. در جديدترين اتفاق و در ادامه روند تخريب آثار تاريخي مصر‌، بخشي از يك هرم تاريخي طعمه بولدوزرها شد.

در ادامه روند تخریب آثار تاریخی مصر ، بخشی از یک هرم تاریخی طعمه بولدوزرها شد.

با گذشت بیش از دو سال از انقلاب مصر در ژانویه 2001 که در خلال آن صدمات زیادی به آثار تاریخ مصر وارد شد، روند تخریب آثار تاریخی مصر به دلیل عدم حفاظت کافی همچنان ادامه دارد.

به گزارش عرب نیوز، در آخرین مورد این حوادث بخش هایی از یک هرم در منطقه تاریخی «نوین ال-آرف» که یکی از محوطه های تاریخی ارزشمند مصر به شمار می رود و از مدتی قبل به حال خود رها شد ه، توسط دزدانی که گمان می کردند در نزدیکی دیواره خارجی هرم یک اتاق مخفی وجود دارد تخریب شد.
[تصویر:  61ef181b48.jpg]
البته این شرایط تنها منحصر به محوطه تاریخی نوین ال-آرف نیست ، در ماه های گذشته نیز ده ها محوطه تاریخی دیگر که در مناطق دور افتاده واقع شده و مقاصد گردشگری به شمار نمی روند توسط باندهای تبهکار قاچاق آثار تاریخی با استفاده از ابزار آلات مدرن کاوش شده و آثار تاریخی آنها به سرقت رفته که در این میان صدمان وارد شده به مجموعه هرمهای «داهشور» بسیار زیاد بوده است.

مجموعه هرم های داهشور در جنوب قاهره در جریان ناآرامی های این کشور به شدت آسیب دیدند و آثار تاریخی زیادی از از انبار آثار تاریخی آن به سرقت رفت.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان