امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
شخصیت شناسی از روی دست خط
#1
[تصویر: 82765_658.jpg]
برترین ها: یادتان هست كه در سریالهای كارگاهی مثل شرلوك هلمز وقتی كارگاه نامه یا نوشتهای از متهم میدید، میگفت او چگونه شخصیتی است و در چه حالی آن دستخط را نوشتهاست؟ باید بدانید چنین اتفاقهایی تنها در داستانها و فیلمها نیست و در دنیای واقعی نیز نگارنده با هر حركت قلم گوشهای از خصوصیات خود را آشكار میكند. خط ناشی از طرز كار عصب و به نوعی نشانگر سن، فرهنگ، شغل و... است؛ بهطوری كه خطوط نگاشته شده توسط یك زن، یك كودك یا یك پزشك مشخصاتی دارند كه موجب تشخیص آن افراد می‎شوند، به همین دلیل است كه هرگز تقلید كامل امكانپذیر نیست و متخصصان میتوانند عمل جعل خط را كشف كنند. از این روش در جرمشناسی و رواندرمانی استفادههای زیادی میشود و میفهمند كه طرف مقابل چه حالت روانیای را تجربه میكند. البته هستند كسانی هم كه منكر علمی بودن خطشناسی میشوند اما آشنایی با اصول آن میتواند هم جذاب باشد و هم هنگام لزوم بسیار به كار آید.

تغییر شخصیت، تغییر خط

براساس یافتههای پزشكی، ماهیچههایی كه هنگام نوشتن به حركت و جنبش در میآیند، توسط سیستم عصبی مركزی بدن كنترل میشوند. شكل و فرم دستنوشته در یك زمان مشخص تحتتأثیر حركات ماهیچههای دست و دیگر ماهیچههای همكاریكننده با دست قرار میگیرند و حتی جالب است بدانید علمی به نام خطدرمانی وجود دارد كه با آموزش تغییر دستخط فرد را قادر به تغییرات روانی خویش میكند. با آزمایش روی افراد بهطور كلینیكی، ثابت شده است كه اگر فرد برای تغییر دستخط خود براساس تكنیكها و روشهای این علم اقدام كند، شخصیت روانی وی تغییر میكند. اما بدنیست بدانید هر نوع دستخطی نشانگر چه شخصیتی است.
[تصویر: 82766_651.jpg]
نامرتبهای احساساتی

احتمالا در زندگى بسیار فعال هستند و به همین دلیل برایشان مشكل است كه بتوانند ثابت و بىتحرك بمانند و برخى از كارهایشان حساب شده و سنجیده نیست، به همین دلیل گاهى اوقات براى دوستان و افراد خانواده غیرقابل پیشبینى هستند. آزادى شخصیتى براى آنها خیلى مهم است و اهمیت زیادى به استقلال خود مىدهند و ممكن است گاهى خیلى احساساتى رفتار كنند.
[تصویر: 82767_175.jpg]
مرتبهای سركوبگر

مىتوان اینطور برداشت كرد كه آنها خودشان را بسیار كنترل مىكنند و دوست ندارند بهراحتى شخصیت خود را لو بدهند، حتى گاهى اوقات برایشان مشكل است كه احساساتشان را بروز دهند و آن را سركوب مىكنند
[تصویر: 82768_192.jpg]
پررنگهای با اعتماد بهنفس

احتمالا این گروه علاقه زیادى به مخالفت كردن با دیگران دارند چراكه احساس قدرت و اعتماد به نفس زیادى مىكنند و دوست دارند روى دیگران اعمال نفوذ كنند و به همین خاطر شخصیت افراد را درست درك نمىكنند.
[تصویر: 82769_713.jpg]
كمرنگهای دلسوز

افرادی كه كمرنگ مىنویسند احتمال اینكه افرادى حساس و دلسوز باشند بسیار زیاد است و موقعیت دیگران را حتى بیشتر از خودشان درك مىكنند و این امكان نیز وجود دارد كه قادر به اثبات حرف خودشان نباشند و خیلى راحت ضربه مىخورند و وقتى دیگران از آنها انتقاد مىكنند خیلى سریع از موضع خودشان عقبنشینى مىكنند.

محافظهكارها

كسانی كه خیلى كند و آهسته مىنویسند به سرعت قادر به نشان دادن عكسالعمل نیستند. این افراد احتمالا به زمان بیشترى براى ابراز عقیده خود نیاز دارند. افرادى كه آهسته مىنویسند از نظر خلق و خو اغلب اشخاصى ملاحظهكار و محتاط هستند و در نتیجه به زمان بیشترى براى فكر كردن و فهمیدن نیاز دارند و در ابراز احساساتشان هم كند هستند و اغلب دوست دارند هیچ تصمیمى نگیرند تا اینكه یك تصمیم غلط بگیرند.
[تصویر: 82770_391.jpg]
شتابزدههای كم حوصله

كسانی كه دستخط تند و شتابزدهاى دارند احتمالا افرادى كمحوصله هستند و از اتلاف وقت خسته مىشوند و از نظر خلقوخو بسیار لحظهاى هستند. سریع درك مىكنند و در نشان دادن رفتار و احساساتشان چندان پایدار نیستند و اغلب بهدلیل شتابزدگى در تصمیمگیرى دچار لغزش و خطا شده و از اینكه در آرامش به حرفهاى دوستانشان گوش كنند، خسته مىشوند.
[تصویر: 82771_967.jpg]
سادههای با تدبیر

در روابط با دیگران ترجیحا واقعگرا و باتدبیر هستند و نمىتوانند قبول كنند كه گاهى باید با دیگران كنار بیایند و به آنها توجه كنند و همچنین اطرافیان آنها به ندرت از آنچه درون آنها مىگذرد، آگاهى پیدا مىكنند.
[تصویر: 82772_365.jpg]
زیبا نویسهای رسمی

كسانی كه دستخط زیبا و پررنگ و لعابى دارند این امكان وجود دارد كه گاهى بهشدت رسمى برخورد كرده و خیلى مفصل و باعلاقه درباره مسائل دلخواهشان حرف بزنند و این احتمال نیز وجود دارد كه در خواستهها و تمایلاتشان پرتوقع و رؤیایى باشند.
[تصویر: 82773_208.jpg]
كسانی كه بسیار ریز وكوچك مینویسند

احتمالا توانایىهاى خود را دستكم مىگیرند و خودشان را از آنچه واقعا هستند كمتر ارزیابى مىكنند و ممكن است گاهى تنگنظر و خردهگیر باشند.
[تصویر: 82774_150.jpg]
شكسته نویسهای با اراده

كسانیكه دستخط شكسته دارند وحروف را زاویهدار مىنویسند افرادى بسیار با اراده كه در كارهایشان حد وسط را قبول ندارند و به همین علت اهل سازش و مصالحه نیستند و اغلب به همین خاطر كه حد وسط را دوست ندارند از دیگران خسته مىشوند و تصمیمى نمىگیرند چون میترسند راه اشتباه را انتخاب كنند.
[تصویر: 82775_531.jpg]
فشرده نویسهای منزوی

كسانیكه كلمات را درهم و فشرده مىنویسند احتمالا افراد راحتى نیستند و در جمع خودشان را به كنارى مىكشند و مىخواهند كنترل خود را از دست ندهند. از برقرارى رابطه با دیگران خوششان نمىآید و گاهى دوست ندارند خود را فردى خوشفكر نشان دهند. اغلب بعد از دیگران ابراز عقیده مىكنند و عقیده خود را مىگویند و این به این علت است كه قدرى محتاط هستند.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط مهسا.م ، نوید خزدوز ، افسانه پناهی
#2
من مرتب سركوبگر و پر رنگ با اعتماد ب نفس هستم...
جالب بود عزيزم...مرسي Heart
این نیز میگذرد...
پاسخ
 سپاس شده توسط WiSe
#3
[تصویر: 82773_208.jpg]كسانی كه بسیار ریز وكوچك مینویسنداحتمالا توانایىهاى خود را دستكم مىگیرند و خودشان را از آنچه واقعا هستند
كمتر ارزیابى مىكنند و ممكن است گاهى تنگنظر و خردهگیر باشند.


آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...


خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساز مورد علاقه تون چیه؟!(شخصیت شناسی) Behnaz 9 699 11-10-2012، 07:28 PM
آخرین ارسال: Dash @li

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان