امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وظایف مدیریت منابع انسانی
#1
مدیریت منابع انسانی

ماموریت مدیریت منابع انسانی، انجام کلیه امور مربوط به تامین، نگهداشت و توسعه نیروی انسانی می باشد.این مدیریت ماموریت خود را با مرکزیت دادن به مشتریان به عنوان محور ارائه خدمات و با تکیه بر تعهد مداری و بهره گیری از شایستگی های کارکنان، تعهدات خود را بر پایه اصول علمی و با مشارکت کارکنان به صورت اثربخش و کارا به انجام خواهد رساند.

وظایف کلی

1. اقدام در زمینه تدوین وتنظیم سیاست ها، برنامه های راهبردی کوتاه، میان و بلند مدت واهداف کلان وبرنامه ای ونحوه اجرای برنامه ها در حوزه امور محوله متناسب با دورنما واستراتژی های کلان وانتظارات سازمان تعیین اولویت در هر مورد.

2. هماهنگی وهدایت مجموعه دررابطه با تهیه وصدور بخشنامه ودستورالعمل های اجرائی لازم به منظور اعمال هماهنگی و وحدت رویه در اجرای قوانین و مقررات و پیشنهاد اصلاح قوانین به مراجع ذیصلاح در زمینه مدیریت منابع انسانی.

3. برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم به منظور اصلاح فرهنگ و رفتار سازمانی براساس الگوهای مصوب.

4. بررسی پیش نویس قوانین و مقررات استخدامی و اظهار نظر در مورد نحوه اجرای قوانین مورد عمل، ارائه راهکارها و طرح های کاربردی وتدوین معیارهایی در خصوص نحوه تأمین، توزیع، نگهداشت و ارتقاء نیروی انسانی.

5. نظارت برحسن اجرای امور (مرتبط بامدیریت منابع انسانی)در سایر واحد های زیر مجموعه و ارائه پیشنهاد به واحدها.

6. مطالعه و بررسی، ارائه واجرای طرح هاو برنامه های مصوب دررابطه با موضوع انتخاب و انتصاب و استخدام، تعیین مسیر پیشرفت شغلی، نظام پرداخت ، برنامه های رفاهی و ارزشیابی عملکرد کارکنان ،کنترل سازمانی و همچنین بهداشت و ایمنی محیط کار و چگونگی خروج از خدمت و سایر امور مرتبط با برنامه ریزی نیروی انسانی.

7. بررسی و اظهار نظر پیرامون نظام های نوین مدیریت منابع انسانی و همکاری در جهت دهی به فعالیت مستمر در زمینه اصلاح روش ها، رویه ها و فرایندهای موجود.

8. ارائه الگوهای ویژه ارتباطات سازمانی وتلاش درجهت برقراری ارتباط منطقی با کارکنان و شناسائی به موقع نیازهای ایشان و مرتفع نمودن آن.

9. هدف گذاری، رهبری و هدایت، توسعه و ارزشیابی عملکرد گروه ها.

10. تهیه و انتشار اطلاعات و دستاوردهای حاصله در مورد وضعیت منابع انسانی و فعالیتهای انجام یافته در این زمینه.

11. سیاستگزاری و برنامه ریزی درخصوص تعیین اولویتها و نحوه توزیع منابع انسانی در بین گروه ها.

12. تلاش و ایجاد زمینه های لازم درجهت جذب، نگهداری و ارتقاء نیروی انسانی کار آمد برای کلیه گروه های ستادی و عملیاتی.

13. ایجاد زمینه های لازم به منظور برگزاری سمینار ها و کارگاههای آموزشی در رابطه با تمامی فعالیتهای سازمان
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان