امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عربی
و اما عربی
مبتکران ایاد فیلی:خییییییلی زیاده حجمش.اما اگه یه جایی از عربی رو خیلی اشکال دارید می تونین این کتابو از کتاب خونه بگیرید اون قسمتش رو بخونین
فوت و فن خیلی سبز:کتاب خوبیه قواعد رو توضیح داده یکمم زیاده گفته که دیگه می تونین اون قسمتا رو نخونید.تا درصدای خیلی بالا می برتتون
بانک تست عربی خیلی سبز:دقيقا مبحثاي تستيش مطابق با فوت و فنه! يه جورايي اين دو تا كتاب جفته همن!اگه كسي عربيش تو مدرسه تا يه سطح قابل قبولي بوده اگه بره سراغ اين كتاب ، تستاشو كامل بررسي كنه بهش قول ميدم عربي رو كمتر از 100 نميزنه!!!اين كتاب تمامي مدل هاي سوالاتي كه در كنكورهاي آينده مطرح ميشه رو پوشش داده!اگه كسي عربيش واقعا ضعيفه بهتره از كتابي مثل فوت و فن يا مبتكران ايادفيلي استفاده كنه!چون این کتاب تستاش سنگینه
اين كتابم فوق العاده پرحجمه!! نزديكاي 530 صفحه
ولي درسنامه هاش نسبت به فوت و فن روون تره
2112 تا هم تست داره (توجه کردین که اموزشم داره مثل فوت وفن و مبتکران که اونام اموزش دارن)
اموزش قواعد الگو:اموزش قواعد داره همون طور که از اسمش پیداس اما فوت و فن و بانک تست سبز از این کتاب بهتره.تستاشون بهتره(این کتابو زیاد ندیدم بخرن بچه ها)
"مرجع کامل پرسش های 4 گزینه ای کنکور" الگو:این کتاب تست جامع هستش.درس به درس تست داره.تو هر درسم درک مطلبو و.....داره.هر دو سه تا درس یکیم یه ازمون داره .واقعا کتاب مناسبیه برای تست زنی.تستاش خیلی خوبن.اما این کتاب اموزش نداره و فقط تسته و پاسخ تشریحی
عربی تخته سیاه از سری کتابای گویا:.اول در رابطه با موضوع یه تست می ده بعدش در رابطه با اون تسته و موضوع مورد نظر نکاتشو می گه و در آخر هم حدود 30 تا تست مربوط به همون موضوع داره.کتاب خوبیه
عربی جامع گاج:خوبه ولی فقط به درد تست زدن می خوره اموزش نداره
اگه کسی عربیش نابوده من توصیه می کنم از اول دبیرستان عربی رو بخونه با یه کتاب کمکی که کتاب محور باشه مثل سبز کانون.پله پله قواعد رو بخونه و تمرینا کتابو حل کنه درسو ترجمه کنه(البته از یه جایی به بعد دیگه راه میوفته و این همه لازم نیست)
بعد عربی دوم رو با سبز گاج شروع کنه و هم زمان باهاشم تست درس به درس الگو رو بزنه(همون تست جامع کنکور)تو این کتاب هم به قواعد توجه شده هم به ترجمه هم متن....عربی سه رو هم به هین روال بخونه و تست درس به درس بزنه.دیگه نه فوت وفن می خواد نه بانک تست نه........و استاد عربی هم می شه کم کم .راستی می تونین قواعد درس رو رو متن کتاب پیاده کنین که خیلی می تونه کمک کنه
اگه کسی عربیه قابل قبولی داره(یه چیزایی از عربی می فهمه مثلا عربی 1و2و3 رو تو مدرسه خوب یاد گرفته)مستقیم بره سراغ فوت و فن یا بانک تست که من بانک تست رو ترجیح می دم ولی فوت و فن اگه کسی داره اونم منبع خوبیه
"فن ترجمه نشر الگو "هم کتاب خوبیه ولی شما هر کتابی بگیرین این قسمتا رو داره .لازم نیست جدا کتاب بگیرین برای ترجمه
الگو یه کتاب جمع بندی داره که برای بعد اردیبهشت خیلی خوبه (البته به این شرط که تا اردیبهشت عربی رو خوب بخونین)ازمون درس به درس داره بعد کم کم جامعش می کنه بعدم تستای کنکوره .من توصیه می کنم برای جمع بندی حتما تهیش بکینین
پس چی شد؟کسی که عربیش خیلی بده همین روشی که گفتمو اجرا بکنه ضمانتش با من .
اگه عربیه نسبتا خوبی دارین و اموزشم می خواین:بانک تست سبز یا فوت و فن (بانک تست بهتره)
اگه عربیه نسبتا خوبی دارین ولی اموزش نمی خواین(مثلا جزوه خیلی خوبی دارین):گاج جامع کنکور (که تستای کنکورو داره)
مبتکرانم گفتم که به چه صورت استفاده بشه بهتره
عربی لم داره اگه یاد بگیرین عربیو افتضاح که بدین میشه70%
شايد بعضي هاتون هنوزم عربي رو به طور جدي نخونده باشين.
اما باور كنيد كه براتون سرنوشت سازه.
براي خوندن عربي به نكات زير دقت كنيد:
1-براي ترجمه،بيشتر روي ترجمه فعل ها،معرفه و نكره،مفرد يا جمع بودن دقت كنيد.
معمولا ترجمه لغات در تست هاي كنكور مورد نظر طراح نيست.
2-قواعد رو از روي يك كتاب كمك آموزشي مناسب(كه فقط شامل نكات اصلي باشه)بخونيد.
دنبال حفظ كردن قواعد نباشيد.بلكه سعي كنيد بيشتر با تست زدن به تسلط برسيد.
3-سعي كنيد درك مطلب رو آخر از همه سوالا جواب بديد و اول از همه هم 5 سوال حركت گذاري و تجزيه و تركيب رو جواب بدين.
بعد متن رو بخونين و بعد به 4 تا سوال مربوط به متن جواب بدين.
4-سعي كنيد در تمام تست هاي عربي از رد گزينه استفاده كنيد.چون حداقل 2 تست با رد گزينه حذف ميشن و كار شما رو راحت تر مي كنن.
باز هم تاكيد ميكنم عربي درسيه كه بيشتر از هرچيز به تست زني نياز داره.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط افسانه پناهی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان