امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گروپ التهابي 100 وات بازنشسته شد
#1
پارلمان اتحاديه اروپا تصويب کرده بود که از روز سه شنبه اول سپتامبر 2010گروپهاي التهابي 100 وات در كشورهاي عضو اين اتحاديه بازنشسته شوند .

130 سال پس از اختراع گروپ التهابي توسط توماس اديسون، اروپا اين گروپهاي قديمي را خاموش مي کند.پارلمان اروپا از اول سپتامبر توليد گروپهاي التهابي 100 وات را متوقف و توليد گروپهاي هالوژن و فلورسنت را جايگزين آنها کرد .

اطلاعات کميسيون اروپا نشان مي دهد که مصرف انرژي گروپهاي فلورسانت و هالوژن 25 تا 80 درصد کمتر از گروپهاي قديمي است و هيچ خطري براي سلامت انسان ندارند.

بروکسل در اين اطلاعات نشان مي دهد که حضور پنج ميلي گرم فلز سیماب در گروپهاي فلورسنت خطري براي مصرف کنندگان ندارد و در صورت شکسته شدن حباب گروپ کافي است که پنجره ها را باز و از يک تکه پارچه مرطوب براي تميز کردن خرده هاي گروپ استفاده کرد.

به گفته کارشناسان کميسيون اروپا، سطح فلز سیماب مي تواند در آينده از پنج به دو ميلي گرم کاهش يابد.

گروپهاي التهابي 100 وات تنها پنج درصد از انرژي برق را به نور و 95 درصد بقيه را به حرارت تبديل مي کنند. به همين دليل به شدت موجب افزايش انتشار گازهاي گلخانه اي مي شوند.

به گزارش خبرگزاري آنسا، توقف توليد، عرضه و استفاده از گروپهاي 100 واتي تنها آغاز يک وداع طولاني با اين نسل قديمي از گروپها است به طوري که در سال 2010 نيز گروپهاي التهابي 75 واتي و در سال 2011 گروپهاي 60 واتي نيز خارج از استفاده مي شوند. از اول سپتامبر 2012 حبابهاي کوچک گروپهاي 40 و 25 واتي نيز با چرخه توليد و استفاده وداع مي کنند.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط نوید خزدوز


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان