امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سلسله مراتب مدیریتی و شرح وظایف آنها
#1
سلسله مراتب مدیریتی انجمن MOKHS به ترتیب زیر است:


1) مدیر کل
2) معاون
3) مدیر ارشد
4) مدیر بخش


.....................................................................................................................................................................................

شرح وظایف عمومی مدیران انجمن ( مدیر ارشد / مدیر بخش )

مدیران انجمن موظفند در انجمن تحت نظر خود:

1- بر اجرای قوانین اساسی سایت و رعایت کامل آن توسط کاربران نظارت نمایند.

2- با اتخاذ تصمیمات مناسب از جمله ایجاد تاپیک های جدید و یا مطرح کردن ایده ها و ابتکارات مناسب، انجمن تحت نظارت خود را فعال نمایند. بدیهی است میزان فعالیت و پویایی مناسب انجمن ها برای مدیر انجمن یک امتیاز تلقی خواهد شد.

3- بر ایجاد تاپیک ها نظارت نمایند. بدین صورت که تاپیک های مورد نیازی را که وجود ندارد، ایجاد نمایند و از ایجاد تاپیک های غیر ضروری و یا تکراری جلوگیری نمایند.

4- بر پیشرفت صحیح مباحث مطرح شده در تاپیک ها نظارت کنند. بدین صورت که با نظارت بر ارسال های انجام شده در هر تاپیک، اجازه منحرف شدن بحث از موضوع اصلی خود را ندهند و کلیه ارسال های بی ربط به موضوع تاپیک را حذف نمایند و به کاربر مذکور در این مورد تذکر دهند.


لازم به ذکر است کلیه مدیران ارشد در صورت مشاهده هرگونه تخطی از موارد فوق و یا قوانین سایت توسط کاربران، موظفند به صورت پیام خصوصی مراتب را به کاربر مذکور تذکر دهند. در صورتی که پس از چندین مورد تذکر، مراتب اصلاح نشد، موظفند قبل از هر اقدامی به اطلاع مدیر کل برسانند.



تذکرات مهم در مورد غیبت مدیرارشد و مدیر بخش :


1- هر مدیر انجمنی که 30 روز غایب باشد (به صورتی که اطلاع قبلی نداده باشد و بعد هم دلیل موجهی نیاورد) از مسئولیت عزل می گردد.

2- اگر کسی که مسئولیتی را در سایت بر عهده داشته، به مدت 3 ماه به سایت سر نزند، علاوه بر آنکه پس از 30 روز از سمت خود عزل می شود، در ادامه و بعد از 3 ماه، دسترسی وی به کنترل پنل مدیریت سایت بسته خواهد شد و تنها عضو فعال سایت شناخته خواهد شد .

این موارد برای جلوگیری از داوطلب شدن عده ای که التزام و مسئولیت پذیری کافی نسبت به سایت و فعالیت هایشان ندارند، تنظیم شده است. بدین ترتیب، اگر مدیر انجمنی، به دلایلی قصد غیبتی کوتاه مدت (نهایتاً به مدت چند هفته) داشته باشد، موظف است پیش از آن، مراتب را با مدیر کل در میان بگذارد،تا پس از موافقت، تمهیداتی برای انجام وظایف آن شخص در زمان غیبتش انجام گیرد. همچنین، اگر مدیر انجمنی قصد غیبت دراز مدتی داشته باشد، به عنوان مثال برای کنکور، ملزم است که پیش از آن، با اطلاع مراتب، از سمت خود استعفا نماید. اگر به شکلی جز موارد گفته شده، غیبتی از سوی مدیران صورت گیرد، مطابق بند 1 و 2 گفته شده در بالا، با آنها برخورد خواهد شد.

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین




پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، فرشته نجفی ، motahare ، Dash @li ، mr.allahbeigi ، افسانه پناهی ، محمد صالحی ، WiSe
#2

مدیران ارشد موظف اند :



1- بر اجرای کامل قوانین و همچنین انجام وظایف توسط مدیران بخش ها ، نظارت نماید.

2- با سرکشی مداوم به انجمن ها، از پیشرفت صحیح و مطابق قانون فعالیت ها اطمینان حاصل نماید و در صورت هرگونه وجود نقص و یا مشکل، مراتب را به اطلاع مدیر بخش برساند و در صورت لزوم به وی تذکر دهد.

3- به شکایات اعضای سایت از مدیران انجمن ها که به صورت پیام خصوصی مطرح می شود به طور کامل رسیدگی نموده و نسبت به رفع نواقص و مشکلات اقدام نماید.

4- به گزارشات مدیران انجمن ها درباره کاربران خاطی که در تاپیک مربوطه ارائه می شود، رسیدگی نموده و مشکل را بنا بر تشخیص خود به روش های مناسب حل نماید. همچنین در صورتی که مدیر ارشد تشخیص دهد که تذکرات داده شده به یک کاربر موثر نبوده و بایستی شناسه فرد مذکور به طور موقت و یا دائمی بسته شود، موظف است مراتب را توسط پیام شخصی، به اطلاع مدیران کل سایت برساند.

5- به حفظ روند فعالیت های انجمن و پویایی آن نظارت کامل داشته باشد و با تصمیمات مناسب از رکود انجمن ها جلوگیری نماید.

6- مدیر ارشد موظف است در صورت بروز مسئله ای که در قوانین پیش بینی نشده، مراتب را با مدیران سایت در میان بگذارد.

............................................................................................................................................................................................

شرح وظایف مدیران ارشدی که به عنوان ناظم نیز شناخته میشوند :

ناظمان سایت موظف به انجام کلیه وظایف مدیران ارشد و همچنین نظارت بر تغییرات کاربران و انجمن هاست، به گونه ای که کاربران را در رفع نیازهایشان یاری کند و تاپیک های نا مربوط را به بخش مربوطه منتقل کند.به طور واضح،وظیفه ناظم انجمن منظم نمودن ارسال های کاربران است.


-ناظم انجمن میتواند به کاربران اخطار دهد و برای این امر باید دلیل کافی داشته باشد.



-ناظم انجمن می تواند پست ها و ارسال های موجود در کل انجمن را ویرایش یا حذف کند.اما باید دلیل کافی برای این کار داشته باشد.همچنین میبایستی دلیل حذف یا ویرایش ارسال را به معاونین و یا مدیر کل گزارش کند.



-ناظم انجمن باید حس مسئولیت پذیری داشته باشد و سایر مدیران را در نیل به اهداف فروم یاری نماید.


-ناظم انجمن فقط می تواند به کاربران عادی اخطار دهد.در صورت مشاهده تخلف مدیران بخش ،باید موضوع را به معاون یا مدیر کل اطلاع دهد.


-ناظم انجمن می تواند در موارد بسیار ضروری ، در جهت حفظ نظم انجمن ، بدون هماهنگی با مافوق خود ، ناقضین قوانین را محروم نماید.

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین




پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، فرشته نجفی ، motahare ، Dash @li ، mr.allahbeigi ، افسانه پناهی ، WiSe
#3


مدیران بخش ها موظف اند :


علاوه بر رعایت کلیه قوانین سایت و رعایت وظایف عمومی مدیران، بخش خود را به روز نگه دارند و جدید ترین مطالب در ارتباط با بخش خود، جهت استفاده سایرین در انجمن مربوطه قرار دهد.

روی ارسال های کاربران در بخش خود نظارت لازم را داشته باشد و در صورتی که تاپیک تکراری ، اسپم یا بی هدف است آن را حذف نماید.


به درخواست کاربران بخش خود پاسخ دهد.


یکی از وظایف اصلی مدیر بخش نظارت بر تاپیک ها و ارسال های بخش مربوطه است.مدیر بخش باید با دقت تمام ارسال های انجمن خود را مطالعه نموده و کاربران را در رفع نیازهایشان یاری دهد.
وی می تواند پست ها و ارسال های موجود در انجمن خود را ویرایش یا حذف کند

دسته بندی، مهم کردن، بستن و باز کردن موضوع ها و انتقال موضوع ها به نحوی که بیشترین بازدید را داشته باشد از دیگر وظایف مدیر بخش می باشد .

مدیر بخش باید نسبت به وظیفه ای که بر عهده گرفته است احساس مسوولیت کند.


مدیر بخش ، نمایانگر میزان موفقیت و بار علمی انجمن مربوط به خود است و باید با تشویق خود،کابران را پیشرفت بخش مربوطه تحریک نماید.

مدیر بخش باید فعالیت خود را معطوف به بار علمی انجمن مربوطه نماید و تا حد امکان از شرکت در بخش های عمومی خودداری کند (به جز مدیران بخش های عمومی)


مدیر بخش می تواند به کاربران عادی انجمن ، در صورتی که در حیطه کاری آنها تخلف کنند اخطار دهد. این اخطار باید با دلیل کافی صورت گیرد.


مدیر بخش می تواند در صورت صلاح دید ، اخطارهایی که به کاربران تعلق داده است را حذف کند.


مدیر بخش می تواند در موارد بسیار ضروری ، ناقضین قوانین را محروم نماید.

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین




پاسخ
 سپاس شده توسط مهسا.م ، Hamid Jafary Pooya ، فرشته نجفی ، Hossein.J ، motahare ، Dash @li ، افسانه پناهی ، محمد صالحی ، WiSe
#4
(30-01-2014، 03:49 PM)نوید خزدوز نوشته است:  این موارد برای جلوگیری از داوطلب شدن عده ای که التزام و مسئولیت پذیری کافی نسبت به سایت و فعالیت هایشان ندارند، تنظیم شده است. بدین ترتیب، اگر مدیر انجمنی، به دلایلی قصد غیبتی کوتاه مدت (نهایتاً به مدت چند هفته) داشته باشد، موظف است پیش از آن، مراتب را با مدیر کل در میان بگذارد،تا پس از موافقت، تمهیداتی برای انجام وظایف آن شخص در زمان غیبتش انجام گیرد. همچنین، اگر مدیر انجمنی قصد غیبت دراز مدتی داشته باشد، به عنوان مثال برای کنکور، ملزم است که پیش از آن، با اطلاع مراتب، از سمت خود استعفا نماید. اگر به شکلی جز موارد گفته شده، غیبتی از سوی مدیران صورت گیرد، مطابق بند 1 و 2 گفته شده در بالا، با آنها برخورد خواهد شد.
این تیکه آخر خیلی باحال بود!!
استعفاش خیلی فاز داد Wink
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li
#5
ان شالله به استعفای ما و شما هم برسه....
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
#6
نقل قول: اگر به شکلی جز موارد گفته شده، غیبتی از سوی مدیران صورت گیرد، مطابق بند 1 و 2 گفته شده در بالا، با آنها برخورد خواهد شد.
آره مثلا یه روز با بچه های انجمن میریم دم خونه اشون با ماشین میزنیم بهش بعدم در میریم ! حالا خود دانید ، می خواید غیبت کنید، غیبت کنید !
می گویند تقوا از تخصص لازم تر است
آنرا می پذیرم، اما می گویم:
آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست.
- شهید دکتر چمران
پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، Hamid Jafary Pooya ، motahare ، مهسا.م
#7
یعنی شما بلند میشی 10000 کیلومتر بیای شهر ما بزنی به من و بعد تازه می خوای درم بری....وای وای وای وای .....ای بابا...
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، مهسا.م
#8
(31-01-2014، 11:24 PM)مسعود وحید نوشته است:  
نقل قول: اگر به شکلی جز موارد گفته شده، غیبتی از سوی مدیران صورت گیرد، مطابق بند 1 و 2 گفته شده در بالا، با آنها برخورد خواهد شد.
آره مثلا یه روز با بچه های انجمن میریم دم خونه اشون با ماشین میزنیم بهش بعدم در میریم ! حالا خود دانید ، می خواید غیبت کنید، غیبت کنید !
ایول ،اینو هستم،هرکیو خواستین کتک بزنید منم خبر کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
#9
فرم هایی تهیه شده با عنوان قرارداد همکاری که برای مدیران در هفته آینده ارسال خواهد شد ...
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، motahare
#10
اینم ار ناظممون عوض اینکه نظم بده داره فتنه به پا می کنه بعدشم یه انقلاب دسته جمعی همه شهید میشیم

(01-02-2014، 12:00 AM)نوید خزدوز نوشته است:  فرم هایی تهیه شده با عنوان قرارداد همکاری که برای مدیران در هفته آینده ارسال خواهد شد ...
مهندس اینو دیگه نداشتیم می خوای دهنمون آره......یعنی چی ؟ Huh
من می ترسم می خواین چی کار کنین.... Exclamation Sad
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان