بزرگترین انجمن دانشجویی ایران، انجمن مخ ها

دانلود جزوه رایگان، نمونه سوالات رایگان، گزارش کارهای مقاومت مصالح,گزارش آزمایشگاه,فیزیک 1,فیزیک 2,سیالات,هیدرولیک,مقاومت مصالح,ترمودینامیک,آزمایشگاه بتن,نمونه سوالات کنکور ارشد,کارنامه کنکور ارشد 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[جزئیات]

انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج

نویسنده پیام
 
مدیر بخش حسابداری
*****
انجمن مخ ها
مدیر بخش

وضعيت : آفلاین
موضوعات : 629
ارسال‌ها: 1,284
تاریخ عضویت: Nov 2013
اعتبار: 498

دلنوشته من توخودتی وخودت ، فقط و فقط . . . دکترباش واسه دردات ، مرهم باش واسه زخمات ، روشن باش واسه فردات . . .

حالت من

سپاس ها 865
سپاس شده 1803 بار در 950 ارسال
جوایز :

ارسال: #1
انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج
انگیزه های غلط ازدواج
ازدواج به عنوان سنتی پسندیده در تمامی جوامع در طول تاریخ از جایگاه خاصی برخورداربوده است . شروع زندگی مشترک روزنه ای بر ارضای نیازهای زیستی، روانی و اجتماعی می باشد ، با این حال بنا به دلایل متعدد امروزه بسیاری از ازدواجها به طلاق منجر می شود .
انگیزه های افراد برای تشکیل زندگی مشترک، متعدد است ، بعضی از این انگیزه ها به دلیل ناهمخوانی با واقعیتهای زندگی زناشویی محکوم به شکست می شود . در این مطلب سعی ما بر این است تا به به انگیزه هایی که احتمالا به شکست در زندگی مشترک(طلاق) منجر می شود ، نظری بیفکنیم .
۱) ازدواج به منزله پاسخی به سنتهای خانواده:
ازدواج در بسیاری از خانواده ها به عنوان یک سنت محسوب می شود، خصوصاً زمان ازدواج فرزندان ، در تعدادی از خانواده ها از قواعد خاصی تبعیت می کند . مثلاً بعضی از والدین اعتقاد دارند که فرزندانشان در سنین پایین تشکیل زندگی مشترک دهند . با توجه به مشکلات متعددی که در مسیر یک زندگی مشترک وجود دارد تبعیت از این باورها مخاطراتی را برای فرزندان امروزی به دنبال خواهد داشت .
۲) ازدواج به منظور فرار از تنهایی:
انسان موجودی اجتماعی است ودروجود او تعامل با دیگران در ارضای نیازهای انسانی سهم شایسته ای دارد . به همین خاطر بسیاری از افرادی که بنا به دلایل متعدد ، تنها زندگی می کنند و یا در عین حال که با خانواده خود زندگی می کنند احساس تنهایی می نمایند .
گاهی برای کنار آمدن با این خلأ احساسی، به فکر تشکیل زندگی مشترک می افتند. به طور قطع ازدواج راهی به سوی تعامل، تبادل احساسات و همدردی محسوب می شود و این فرآیند به ایجاد رضایت در انسانها از زیستن با هم می افزاید. اگر احساس تنهایی ، ناشی از ضعف مهارتهای اجتماعی فرد در تعامل با دیگران باشد و یادلایل شخصیتی و ابتلاء فرد به اختلالات روانی سبب به وجود آمدن چنین حالتی در او شده باشد ، در چنین شرایطی ازدواج راه حل مناسبی برای کنار آمدن با این احساس نیست.
۳) ازدواج به منظور جبران کمبودهای شخصی:
گاهی افرادی که در شرایط سختی زندگی می کنند و امکانات موجود نیازهای ایشان را ارضا نمی کند ، برای جبران این خلاء ، اقدام به ازدواج می کنند. مثلاً دختری که در یک خانواده فقیر زندگی می کند ، ممکن است پیشنهاد ازدواج با یک فرد ثروتمند را به راحتی قبول کند .
۴) ازوداج به خاطر ارضای نیاز جنسی:
ازدواج در جامعه ، شیوه پسندیده ای در جهت ارضای نیازهای ج-ن-S-یاست . با این حال ارضای این نیاز در جامعه ، منوط به ازدواج نمی باشد . متاسفانه در جامعه ما ازدواج برای جوانان به دلیل مشکلات عدیده، بسیار دشوار شده است ، همچنین عدم وجود شرایط خاص برای حل نیازهای غریزی افراد از طریق شرعی و قانونی ، تبعات خاص یا زمینه پژمردگی احساسات غریزی را به وجود آورده و یا این نیاز را به سمت و سویی غیر از جهت اصلی آ ن منحرف ساخته است . این بن بست مضاعف ، موجب می شود که تعدادی از جوانها به دلیل فشار غرایز ج-ن-S-ی، تن به مسئله ازدواج بدهند و این وضع در کوتاه مدت به دلیل مهیا نبودن سایر عوامل به جدایی زوجین منتهی می گردد .
۵) ازدواج به منظور داشتن فرزند:
دربعضی اوقات ، ازدواج به عنوان راهی برای والد شدن محسوب می شود . برخی به خاطر نیاز غریزی به داشتن فرزند و ارضای این نیاز به ازدواج گرایش پیدا می کنند . چنین انگیزه ای بدون در نظر گرفتن سایر عوامل در تشکیل زندگی مشترک تبعات منفی را به دنبال دارد .
۶) پذیرش انتظارات اجتماعی:
امروزه در رسانه های گروهی جامعه ما ، به طور مستقیم و غیر مستقیم، تلاش برای ورود جوانها به زندگی مشترک دیده می شود، چنین روندی بدون در نظر گرفتن ملاحظات متعدد، گاهی به گرایش جوانها به ازدواج و در نهایت به دلیل فراهم نبودن شرایط لازم جهت ادامه زندگی مشترک ، به جدایی زوجین منتهی می شود .
۷) رفع مشکل بیکاری:
درجامعه ما بنا به دلایل متعدد، از جمله شرایط استخدام در برخی از مشاغل، متاهل بودن ِ متقاضی است . لذا گاهی این شرایط موجب شکل گیری ازدواج در بین جوانها می شود که در بعضی اوقات به دلیل تداوم بیکاری و عدم کسب شرایط مناسب ، موجب جدایی زوجین می گردد .
۸) ازدواج به عنوان وسیله ای برای رسیدن به اهداف دیگر:
گاهی انگیزه اصلی در تشکیل زندگی مشترک ،عشق به فرد مقابل و نیاز روان شناختی به زیستن با فرد مقابل نیست ؛ بلکه وی وسیله ای برای رسیدن به اهداف دیگر می شود . مثلاً خانمی که دوست دارد در خارج از کشور زندگی کند ، ممکن است با پیشنهاد فردی جهت ادامه زندگی مشترک در خارج با وی ازدواج کند ولی بعد از ورد به کشور خارجی ، در مدت کوتاهی از شریک زندگی اش جدا می شود .
۹) ازدواج به خاطر بالارفتن سن:
امروزه ، بنا به دلایل متعدد، سن ازدواج در بین جوانها بالا رفته و این مشکل خصوصاً برای دختران جامعه به خاطر مسائل فرهنگی استرس های متعددی را به دنبال داشته است . لذا گاهی ازدواج به خاطر ترس از تنهایی، از دست دادن زیبایی، از دست دادن والدین، کاهش شور زندگی و .... صورت می گیرد . در چنین فضایی امکان سازگاری با مشکلات زندگی ، ضعیف بوده و در نهایت ضریب ریسک این ازدواجها بالا می باشد .
۱۰) ازدواج به خاطر نجات یک انسان:
گاهی انگیزه فرد برای ازدواج، نجات دادن شخص مقابل از تنهایی، فشارهای زندگی ، مشکلات اقتصادی و اجتماعی و دلایل دیگراست. مثلاً دختری که وابستگی شدید به پسری دارد ، مسئولیت زندگی وی از جمله کار، مسکن و مسائل مالی را می پذیرد . چنین انگیزه هایی بعد از مدتی کوتاه رو به خاموشی می رود و در نهایت زندگی مشترک را با بحران مواجه می سازد .
۱۱) ازدواج به خاطر رفع بحران:
گاهی ازدواج به دلیل آسیب دیدگی ج-ن-S-یناخواسته، اتفاق می افتد. به این معنی که طرفین برای حمل این مشکل به ازدواج تن می دهند، چنین شرایطی بدون آمادگی لازم جهت ورود به این فضا، مخاطراتی را به دنبال دارد که در نهایت حداقل آن احساس به تله افتادن و حس اجبار به ازدواج با یکدیگر است . چنین شرایطی خطر پذیری فزاینده ای برای ادامه زندگی مشترک ایجاد خواهد کرد .
۱۲) ازدواج به خاطر فرار از مشکلات خانوادگی :
گاهی انگیزه افراد برای ازدواج به دلیل دوری آنها از محیط استرس زای خانواده از جمله درگیری والدین، اعتیاد والدین، سوء رفتار جسمی و جنسی، بی توجهی، طرد و خشونت و موارد دیگر است . در چنین شرایطی افراد آمادگی روان شناختی لازم جهت ارزیابی متقابل را نداشته و در نهایت احتمال آسیب زا بودن این رابطه بالا می باشد .
۱۳) ازدواج به خاطر عشق:
گاهی دو نفر ، چنان علاقه ای به یکدیگر پیدا می کنند که گمان می برند به راستی عاشق هم هستند . وقتی هیجان ، با سرعت چشمگیری در روابط پیش برود ، شناخت یکدیگر به روال عادی و تدریجی خود پیش نمی رود، زیرا وقت کافی برای این امر وجود نداشتهاست.صراحت ، صداقت و اعتمادی که لازمه یک رابطه محکم است احتیاج به زمان دارد . یک آشنایی سریع، هر چقدر هم که هیجان آور باشد، تنها یک صمیمیت ظاهری به بار می آورد که به آسانی با نزدیکی و صمیمیت واقعی اشتباه می شود ، به همین دلیل ازدواج هایی که در کوتاه مدت اتفاق می افتند ، مخاطراتی را به دنبال خواهند داشت .
۱۴) ازدواج به خاطر فرار از یکنواختی زندگی:
گاهی افراد بدون آگاهی و آمادگی لازم وارد یک زندگی مشترک می شوند و پس از مدتی احساس از دست دادن آزادیهای فردی و یا احساس در دام افتادن می کنند، ازدواجهایی که درآن انگیزه مزه کردن زندگی مشترک ، بدون توجه به سایر مؤلفه ها وجود دارد ، اغلب مخاطراتی را به دنبال خواهد داشت .
۱۵) ازدواج به دلیل برداشت غلط از مفاهیم :
افراد در دوران نامزدی ممکن است به فاش سازی مسائل شخصی خود بپردازند که گاهی بی توجهی به محتوای مطالب ابراز شده مشکلاتی را به دنبال دارد . مثلاً مردی به نامزدش می گوید که اعتیاد دارد ؛ اما زن می گوید چون با صداقت این موضوع را گفته من همسر او می شوم و بعد از ازدواج این مسائل ایجاد مشکل خواهد کرد.
۱۶) ازدواج به مفهوم پذیرش جبر:
تعدادی از جوانان، خصوصاً آنهایی که نگرشهای سنتی دارند گاهی ازدواج با فرد مقابل برایشان موضوعی از پیش تعیین شده محسوب می شود . در جامعه ما ، گاه این فرآیند با عنوان«قسمت» شناخته می شود، لذا این تصور وجود دارد که خواستگار فرد در واقع شخصی است که انگار مقدر شده است با او زندگی کند . چنین طرز تفکری جزء آسیبهای پیش از ازدواج محسوب می شود .
۱۷) دوران کوتاه نامزدی:
دوران نامزدی حداقل ، شرایطی را برای آگاهی زوجین از هم فراهم می آورد . تعدادی از افراد در این دوران متوجه تفاوتهای بسیاری بین خود و فرد مقابل می شوند یا در این دوران متوجه ناراحتی و یا مبتلا بودن فرد به یک اختلال روانی یا وابستگی او به مواد مخدر می شوند ، اما به رغم وقوف به این مسائل ، بنا به دلایل فرهنگی از جمله اینکه به هم خوردن نامزدی را مساوی با بی آبرویی و از دست دادن حیثیت خود قلمداد می کنند تن به ازدواج می دهند چنین تجاربی در زندگی مشترک، بسیار بحران زا بوده و احتمال جدایی زوجین قابل پیش بینی است .
۱۸) در کل احتمال آسیب زا بودن ازدواج افراد با شرایط زیر قابل پیش بینی است :
▪ ازدواج دو فرد با فرهنگهای کاملاً متفاوت.
▪ ازدواج در سنین پایین زیر ۲۰ سال
▪ تفاوت سنی زیاد بین زوجین مثلاً ۱۵تا۲۰سال
▪ بالاتر بودن سن دختر از پسر ( زن از مرد)
▪ ازدواج یک مرد با زنی بیوه یا مطلقه
▪ ازدواج دختر با مردی که از ازدواج پیشین خود فرزندی دارد .
▪ ازدواج دو فرد مطلقه که دارای فرزندان بزرگسال می باشند .
▪ ازدواج افرادی که فاصله طبقاتی بسیار زیادی با هم دارند .
▪ ازدواج دختری برخوردار از تحصیلات دانشگاهی با پسری که از لحاظ تحصیلی پایین است .
▪ ازدواج با فرد معتاد به مواد مخدر
▪ ازدواج با شخصی که قبلاً ازدواج های متعددی داشته است .
▪ ازدواج با فردی که خانواده اش شدیداً مخالف این وصلت هستند .
▪ ازدواج بدون داشتن اطلاعات کافی از موقعیت فردی ، خانوادگی و اجتماعی شخص مقابل .
▪ ازدواج با فردی که ثبات شغلی نداشته و به دلیل مسائل شخصیتی خاص ، قادر به سازگاری در محیط کار نیست .
▪ ازدواج با دختر یا پسری که هنوز دانشجو است و از ثبات اقتصادی، شغلی و فکری لازم برخوردار نمی باشد.
۱۹) ازدواج به خاطر جذابیت ظاهری:
اهمیت جذابیت جسمانی به عنوان یک عامل مهم در دوستی ها و مناسبات اجتماعی، غیر قابل انکار است . به نظر می رسد افرادی که جذابیت ظاهری دارند ، رفتارهای پسندیده تر و ویژگیهای شخصیتی زیبایی هم داشته باشند . به خاطر چنین تصوری ، تعداد زیادی از دختران و پسران مجذوب جذابیت جسمانی هم می شوند . زمانی که اهمیت این عامل درمعیارهای افراد برای تشکیل زندگی مشترک بدون توجه به عوامل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و شخصیتی افراد لحاظ می شود ، ضریب خطر پذیری چنین ازدواجهایی نیز طبیعتاً بالا خواهد رفت .
در پایان باید به نکته اشاره کنیم ، که مسائل مطرح شده فوق به صورت مطلق تأثیر گذار نبوده و موارد استثنا هم وجود دارد .
دوست عزیز! امید واریم با توجه به مطالب ذکر شده ، بتوانی برای زندگی آینده خویش، انتخابی صحیح داشته باشی .آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...


خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

26-01-2014، 07:15 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد
 
ناظم / مدیر بخش تحصیلات متوسطه
******
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

وضعيت : آفلاین
موضوعات : 787
ارسال‌ها: 2,459
تاریخ عضویت: Jan 2014
اعتبار: 691

دلنوشته من تحمل میکنم دردومیگم این قسمته بخته...

حالت من

سپاس ها 2124
سپاس شده 2621 بار در 1546 ارسال
جوایز :

ارسال: #2
RE: انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج
من فقط دلیلاشون رونگاه کردم ولی هیچکدوم روقبول نداشتم....
اصلامن هنوزدلیل اصلی ازدواج روهنوزنمیدونم....
یکی واسه من دلیل ازدواج قانع کننده ای پیداکنه...!!!!
خخخخخخخخخخخخخخخخ......

امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
26-01-2014، 08:49 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد
 
ناظم - مدیر بخش خانه و خانواده
******
انجمن مخ ها
مدیر ارشد / ناظم

وضعيت : آفلاین
موضوعات : 44
ارسال‌ها: 759
تاریخ عضویت: Nov 2011
اعتبار: 380

دلنوشته من

حالت من

سپاس ها 2210
سپاس شده 1841 بار در 95 ارسال
جوایز :

ارسال: #3
RE: انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج
خیلی مطلب خوبی بود. جدا استفاده کردم. فقط اگر یه ذره مرتب تر و با فاصله بود، بچه ها بیشتر رغبت به خوندنش می کردن.


و اما بعد...

اول بگم که دکتر فرهنگ تقریباً یک ساعت راجع به هدف ازدواج صحبت می کنه و صحبت هاش هم خیلی شبیه به مطالب همین تاپیکه. اگه گوش نکردین، گوش کنین. (اصلاً هم توجه به حرفای بعضی از مدیرای بنفش که شاعرن! نداشته باشین!!)
انسان با ازدواج کردن به همه ی عنوان های گفته شده در مطلب می رسه اما اگر هر کدام از این عنوان ها به تنایی نمی تونه دلیلی برای ازدواج باشه.

اما به نظر من، انسان برای زندگی کردن باید ازدواج کنه!!!
یه زمانی فکر می کردم که جداً چرا باید ازدواج کرد؟!! اتفاقاً دلایل بالا هم به ذهنم می اومد، ولی خب هیچ کدومش قانع کننده نیست.
چون نمی خوام داستان تعریف کنم و می دونم اگه طولانی بشه کسی نمی خونه، صاف می رم سر اصل مطلب؛
حرفم همون حرف همیشگیه، بچه های قدیمی تر می دونن.
من میگم اونی که یخچال فریزر ساید بای سایدا درست کرده، توی کاتالوگش هم نوشته که چطور ازش استفاده کنیم، قطعاً اونی هم که ما را درست کرده، توی کاتالوگش هم نوشته که این انسان چه طور باید زندگی کنه. آخرین ورژن کاتالوگش هم قرآنه.
اتفاقاً اونی که انسانا درست کرده، اونا برا آدم شدن درست کرده، نه برا حیوون موندن! توی کاتالوگش هم گفته چرا باید ازدواج کنیم:

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُم مِّنْ أَنفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُم مَّوَدَّةً وَرَحْمَةً إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

و از نشانه‏هاى او اينكه از [نوع] خودتان همسرانى براى شما آفريد تا بدانها آرام گيريد و ميانتان دوستى و رحمت نهاد آرى در اين [نعمت] براى مردمى كه مى‏انديشند قطعا نشانه‏هايى است (سوره روم، آیه 21)(حالا فعلا برا امشب بسه)

باقیه مطالب ازدواجی خیلی طولانی بود، باشه برای شبای آینده.
شما هم اگر این همه مطلب هیکلیا به جای یه شب، کم کم بذارید، نتیجه ی خیلی بهتری می گیرید!!
رهرو آن نیست که گه تند گهی ... !! ! ! !

صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ
(آخرین ویرایش در این ارسال: 27-01-2014، 02:08 AM، توسط mr.allahbeigi.)
27-01-2014، 01:56 AM
ارسال یک ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد
 
معاون مدیر کل - ناظم ارشد
*******
انجمن مخ ها
مدیرکل

وضعيت : غایب
موضوعات : 379
ارسال‌ها: 4,588
تاریخ عضویت: Feb 2012
اعتبار: 720

دلنوشته من خداا هم بعضی چیزها را دیر رو میکنه آ .. بازم حکمتشو شکر نمردیمو اون روی ورق م دید زدیم !

حالت من

سپاس ها 6689
سپاس شده 7206 بار در 947 ارسال
جوایز :

ارسال: #4
RE: انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج
جدی مگه غیر این انگیزه هام انگیزه دیگه ای برای ازدواج هست؟
لتسکنوا الیها هم که تو همین انگیزه هاست ،
البته بعضیاشم خوب دلیلی نبودن ولی خوب دلیل بودن دیگه ،

چقدر سختش میکنین ، بدبخت میشیما !!!
ترترتر
27-01-2014، 01:45 PM
ارسال یک ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد
 
مدیر بخش حسابداری
*****
انجمن مخ ها
مدیر بخش

وضعيت : آفلاین
موضوعات : 629
ارسال‌ها: 1,284
تاریخ عضویت: Nov 2013
اعتبار: 498

دلنوشته من توخودتی وخودت ، فقط و فقط . . . دکترباش واسه دردات ، مرهم باش واسه زخمات ، روشن باش واسه فردات . . .

حالت من

سپاس ها 865
سپاس شده 1803 بار در 950 ارسال
جوایز :

ارسال: #5
RE: انگیزه رکن اصلی ازدواج وانگیزه های غلط ازدواج
(27-01-2014، 01:45 PM)motahare نوشته است:  جدی مگه غیر این انگیزه هام انگیزه دیگه ای برای ازدواج هست؟
لتسکنوا الیها هم که تو همین انگیزه هاست ،
البته بعضیاشم خوب دلیلی نبودن ولی خوب دلیل بودن دیگه ،

چقدر سختش میکنین ، بدبخت میشیما !!!
ترترتر
عزیزم سخت نیست...ولی اگه براخودت سخت بگیری...آسون میشه برات...آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...


خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

28-01-2014، 12:40 AM
ارسال یک ایمیل به این کاربر مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اگر اینگونه ازدواج کنید حتما طلاق می گیرید! ستاره.ح 2 282 17-09-2016، 05:19 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  آموزش سایر سوالات ازدواج و جواب های حاج آقا حسین دهنوی شبکه سه سیما Dash @li 0 280 24-03-2015، 07:26 AM
آخرین ارسال: Dash @li
  ازدواج به سبك شهدا yaran 24 1,286 25-05-2014، 10:38 PM
آخرین ارسال: yaran
  حد و مرز رازداری در ازدواج....... ستاره.ح 1 204 22-05-2014، 11:00 AM
آخرین ارسال: WiSe
Tongue ازدواج موقت motahare 23 1,039 29-03-2014، 08:01 PM
آخرین ارسال: motahare
  ازدواج مهمتر است یا جشن ازدواج ؟ افسانه پناهی 0 210 09-03-2014، 06:40 PM
آخرین ارسال: افسانه پناهی
  حقوق زنان در ایران ضمن عقد ازدواج افسانه پناهی 0 135 06-03-2014، 03:11 PM
آخرین ارسال: افسانه پناهی
  کسانیکه در شرف ازدواج هستند بخوانند ! افسانه پناهی 1 151 06-03-2014، 01:03 AM
آخرین ارسال: WiSe
  معیارهای زنان برای ازدواج درسنین متفاوت!!! WiSe 0 118 05-03-2014، 04:56 PM
آخرین ارسال: WiSe
  10نکته برای داشتن ازدواج موفق! WiSe 0 120 05-03-2014، 04:50 PM
آخرین ارسال: WiSe

پرش به انجمن:

Code Center

X بستن تبليغات