امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منابع عالی کنکور
سلام
دراین قسمت قصددارم که منابع خوب رومعرفی کنم،لطفااگه منابع خوب براکنکورسراغ دارین ازگفتن آن دریغ نکنید Heart
زیست و ژنتیک

اگه هنوز سال دوم یا سوم هستید و وقت دارید پیشنهاد میکنم که از کتاب های زیر هر کدوم رو که توی پایه خودتون ( دوم یا سوم هست ) رو انتخاب کنید که به ترتیب آسونی به سختی هسش استفاده کنید البته اگه قوی هستید میتوانید از شماره های آخری استفاده کنید.
1. زیست آبی قلم چی
2.زیست مهر و ماه
3. زیست همگامان + قلمچی ( محصول مشترک د انتشارات )
4. خیلی سبز ( فوق العاده است )

اگه هم که پیش هستید وقت ندارید میتونید از کتاب تانک تست زیست شناسی تخته سیاه استفاده کنید + سوالات ادوار گذشته کنکور
واسه زیست گیاهی هم دو کتاب زیست گیاهی تخته سیاه و زیست گیاهی مهر و ماه خوبه ولی اولی بتره.
واسه ژنتیک کتاب ژنتیک تخته سیاه و ژنتیک خیلی سبز و ژنتیک به زبان آدمی زاد مهر و ماه خوبه ولی اولی و دومی بیشتر توصیه میشه .

هندسه

برای هندسه1 از کتاب میکروطبقه بندی گاج و آبی قلم چی وبرای هندسه 2 هم از هندسه 2 گاج میکرو طبقه بندی و همچنین کتاب هندسه 1 و 2 خیلی سبز استفاده کنید بعد هم سوالات کنکور ادوار گذشته .
البته رشته تجربی فقط هندسه 1 را تهیه کنند.

ادبیات

برای ادبیات از کتاب های گاج محوری ( سبز رنگ ) هر پایه استفاده کنید بعد
هم از کتاب ادبیات موضوعی گاج تست بزنید برای قرابت هم از کتاب آقای سبطی و
همچنین از کتاب ابیات تخته سیاه استفاده کنید . برای تاریخ ادبیات هم از
کتاب تاریخ ادبیات مصور تخته سیاه استفاده کنید بعد هم تست های کنکور ادوار
گذشته رو کارکنید.

ریاضی

اگر هنوز کنکور ندارید باید ابتدا در هر پایه کتاب های زیر را که به ترتیب آسانی به سخت مرتب شده را تهیه کنید.
دوم : 1 . ریاضی 2 آبی قلم چی 2.ریاضی 2 میکرو طبقه بندی گاج 3. ریاضیات2 مفهومی مبتکران
سوم:1ریاضی 2 آبی کانون 2.ریاضی 3 تجربی قلم چی البته در سال سوم لاوه بر این ها باید از کتاب های سوالات تشریحی و سوالات امتحان نهایی نیز استفاده کنید.
اگر هم امسال کنکوری هستید و وقت ندارید بهترین پیشنهاد من به شما اینه که از باتن های تست ریاضیات تجربی استفاده کنید من چند تا رو نام میبرم که کارتون راحت بشه و دنبالش نگردید اما انتخاب یکی از آن ها با شما عزیزان است:
1.ریاضیات جامع تجربی مهر و ماه ( آسان تا متوسط ) 2 . ریاضیات تجربی مبتکران 3. میکرو بانک گاج 4.بانک ریاضیات تجربی تخته سیاه
البته از سوالات کنکور های گشته هم استفاده کنید و اون ها رو به خوبی تحلیل کنید.

فیزیک

به نظر من بهترین منبع فیزیک موجود برای فیزیک 1 و 2 و 3 ، فیزیک پایه گاج + پاسخنامه تشریحی اش هستش.
برای پیش هم فیزیک پیش دانشگاهی میکرو طبقه بندی گاج (طوسی ) + پاسخنامه اش رو تهیه کنید.
البته اگه وقت ندارید میتونید از کتاب فیزیک جامع خیلی سبز هم استفاده کنید .
واسه پیش 1 و 2 هم کتاب فیزیک گویای تخته سیاه عالیه.
البته نباید از سوالات کنکور ادوار گذشته فراموش کرد.

دین و زندگی

به نظر من بهترین و بهترین منبع دین زندگی کنکور کتاب دین و زندگی جامع گاج (طوسی ) هستش . این کتاب علاوه بر پیام آیات فوق العاده و توضیح ارتباط ان ها با سایر آیات درس و مت به زدن درصد های بالا در این درس کمک میکند علاوه بر این ها این کتاب یه گنجینه طلای تست شامل تست ها کنکور و تالیفی دارد .
درضمن خواندن تست های کنکور های قبل را فراموش نکنید.

شیمی

بهترین منبع شیمی 2 ، شیمی 2 انتشارات مبتکران تالیف مهندس بهمن بازرگانی هستش که هم تست داره و هم آموزش ولی حجمش زیاده اگه هم حوصله زیادی ندارید!!! از کتاب میکرو طبقه بندی شمی 2 گاج ( طوسی ) استفاده کنید . اگه هم تا کنکور وقت زیادی ندارید بهتره از کتاب زیپ شیمی 2 انتشارات مبتکران که تالیف آقای بارگانی هستش استفاده کنید.
واسه شیمی 3 هم از کتاب شیمی 3 مبتکران تالیف مهندس بازرگانی استفاده کنید واگه حوصله ندارید!!!! از کتاب شیمی 3 خیلی سبز استفاده کنید که حجمش یه کم کمتره .اگه هم تا کنکور وقت زیادی ندارید بهتره از کتاب زپ شیمی 3 انتشارات مبتکران تالیف آقای بازگانی استفاده کنید.
واسه شیمی پیش 1 و 2 هم از کتاب شیمی پیش 1 و 2 مبتکران تالیف مهندس بازرگانی استفاده کنید.
بعد هم تست های کنکور ادوار گذشته رو کارکنید. البته اگه به کتاب های مبتکران مسلط بشید ، دیگه سوالای کنکور واستون میشه زنگ تفریح!!
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان