امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تو میتونی شک نکن !
با سلام
اولا ایول به کسایی که اگه هیچی نیستن سعی میکنن همه چی باشند یا حداقل میخوان دیگران باورشون کنند. دوما ایول به کسایی که خودشونو هیچوقت نباختن.
امروز میخوام بهتون بگم شما هم میتونید. آره دقیقا خود شما تعجب داره؟ شما تونستید خیلی از مشکلاته کنکوریتونو حل کنید پس دمتون گرم … .اگرم نتونستید سعی خودتونو کردید مگه نه؟
از خودتون سپاسگذار باشید و با رضایتمندی کامل از خودتون به این سخنان گوش کنید.

به جای آنکه بگویید ای کاش آن کار را میکردم بگویید آن کار را خواهم کرد. اگر ایمان داشته باشید که کاری را انجام خواهید داد خب حتما انجام خواهید داد. دوستان عزیزم کلمات ساده هستن اما درک کلمات مشکل است. هرکس نسبت به ذهن و اندیشه ی خودشه که نتیجه گیری میکنه پس برداشت همه نسبت به یک موضوع یکسان نیست. اینارو گفتم بدونید شما راه خودتون رو پیدا کنید و برید راه دیگران خب راه دیگران است و به احتمال قوی سود کمی برای شما خواهد داشت. تو … دقیقا تویی که داری این مقالرو میخونی یک چیز رو همیشه یادت باشه که با تمام انسان های زمین فرق داری و تو تنها کسی هستید که میتونی … شک نکن. هیچ یک از صفات و نعمت های خدا بیهوده آفریده نشده حتی خودخواهی یک نعمته پس در بعضی شرایط حتی خودخواه باش و موفقیت رو فقط و فقط واسه ی خودت آرزو کن. بااینکه وقتی انسان بزرگی بشی میفهمی که موفقیت تنها یعنی کمک به هم نوع خود. به چندتا سوال همیشه پاسخ محکم داشته باشید. من کی هستم؟ چی میخوام؟ واسه چی تلاش میکنم؟ چرا باید امید داشته باشم؟ که چی بشه؟ آخرش چی میشه؟ هدفم چیه؟ و … . زیاد سخت نیست آخرین حرفی که میخوام بهتون بزنم شمارو ساعت ها به فکر فرو نمیبره اما راهتون رو مشخص میکنه. برای خودتون هدف تعین کنید و انجام بدید فقط تصمیم بگیرید انجام بدید همش راهتون رو تعیین کنید انجام بدید . هر سه جمله دقیقا به یک معنی بود مگه نه؟ دوستای عزیزم فقط و فقط و فقط انجام بدید.
اگه خواستی که بخوای میتونی و اگه نتونستی بخوای نمیخوای
خوب به چیزی که گفتم فکر کنید چون تو میتونی شک نکن.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، Hossein.J ، افسانه پناهی ، navayedell
راس میگه، تو میتونی، منم تونستم؛ بالاخره بعد از دوسال و چهار پنج تا کنکور رفتم دانشگاه آزاد!!
تازه هنوز هم می تونم، می دونم که می تونم؛ می تونم بالاخره بعد از شش هفت سال یه لیسانس بگیرم!!!
در تونستن تو که هیچ شکی نیست، ولی اگه می خوای مث من نشی و یه کم زودتر بتونی، یه دنیا دیده بهت میگه که این کتابا بخون، شاید اگه من هفت هشت سال پیش این کتابا خونده بودم، زودتر از اینا تونسته بودم!
برو اینجا، معرفیش کردم.
صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ

پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، motahare ، Hossein.J
آره میتونی منم تونستم دارن خرم میکنن که ارشدم بتونم ، دارن تحریکم میکنن که بازم خیلی بخونم سگ بزنم !!!
ما میتونیم اگه بذارن و اگه بذارن ما میتونیم
کلا من خودم نمی دونم چرا میتونم !! و بازم میتونم و تازه ازیس الینه شدم خودمم دوس دارم بتونم

اگه نفمیدی مهم نیس منم ی عمره دارم سعی میکنم بفهمم
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، Hossein.J ، yaran
پسر کوچکی مدتی بود به کلاس پیانو می رفت و یاد گرفته بود چند قطعه ساده را بنوازد. مادرش برای اینکه او را در امر یادگیری پیانو تشویق کند تصمیم گرفت پسر را به یک کنسرت پیانو ببرد...
زمانی که آنها وارد سالن شدند و روی صندلی خود نشستند، مادر، یکی از دوستان قدیمی اش را از دور دید و پیش او رفت تا قبل از شروع اجرای کنسرت کمی با هم گفتگو کنند.
زمانی که آنها گرم صحبت شدند، پسر با کنجکاوی به سمت پشت صحنه رفت...
مادر که از گفتگو با دوستش فارغ شده بود، به سمت صندلی خود بازگشت و با تعجب دید که پسرش سر جایش نیست!!
در همین حین، پرده کنار رفت و همه با تعجب دیدند که پسر کوچکی پشت پیانو نشسته و قطعه کوتاهی را می نوازد!!
در همین زمان استاد پیانو روی سن آمد و به آرامی به پسرک گقت : " نترس، ادامه بده " و خودش نیز در کنار او قرار گرفت و در نواختن گوشه هایی از قطعه به پسرک کمک کرد.
او نیز بدون هیچ ترسی به نواختن ادامه داد.
این صحنه تمامی حاضران را تحت تاثیر قرار داد و شرایط بسیار هیجان انگیزی در سالن حاکم شد.

به خاطر داشته باشید چنانچه در مسیر زندگی دچاره دلهره و ترس شدید، خوب گوش فرا دهید...
حتماً صدای او را خواهید شنید که می گوید : " نترس، ادامه بده... "
امضاء :

پاسخ
 سپاس شده توسط افسانه پناهی
تلاش و پشتکار

نکته ای که هر کنکوری باید بداند:
خیلی وقت است که قدم در جاده‌ی پر پیچ و خم کنکور گذاشته‌اید. از روزی که کلاس اول دبیرستان بودید و دلهره‌ی انتخاب رشته را داشتید سه سال گذشته و راه زیادی تا رسیدن به هدف باقی نمانده است. دوست دارم مطلبی را که به نظرمتوجه به آن برای هر دانش‌آموز کنکوری لازم است برای‌تان بگویم.

رسیدن به هر هدفی در زندگی، به تلاش و پشتکار و در واقع سماجت نیاز دارد.برای این‌که بخواهید تلاش کنید و به هدفتان برسید باید سرشار از انرژی و خستگی‌ناپذیر باشید. گاهی اوقات در جاده‌ی پرفراز و نشیب کنکور، اتفاق‌هایی هست که ممکن است ما را دلسرد و ناامید کند. باید بدانید که این اتفاق‌ها طبیعی است و برای همه پیش می‌آید. شاید یک هفته نتوانستید آن طورکه باید درس بخوانید، شاید در یک آزمون آن طور که انتظار داشتید نتیجه نگرفته‌اید و ده‌ها اتفاق دیگر…

این‌ها همان پیچ‌های خطرناکی هستند که فقط دانش‌آموزان پرانرژی و خستگی‌ناپذیر بدون ترس و دلهره از آن‌ها عبور خواهند کرد. یادتان باشد که هیچ چیز قیمتی و ارزشمندی به راحتی به دست نمی‌آید. داستان مورچه‌ای را که بارها و بارها برای بردن دانه‌ای چند برابر بزرگ‌تر از خودش به بالای دیوار تلاش کرد همیشه به ذهن داشته باشید. خستگی‌ناپذیر بودن، شرط پیروزی است. از شکست‌های کوچک نهراسید که موفقیت بزرگ‌تری در انتظار شماست.
پرانرژی برای رسیدن به هدفتان تلاش کنید.

آینده چیزی نیست که انسان به ارث ببرد
بلکه چیزیست که خودمیسازد
پس اندیشه رابه جست وجو ویافتن راه حل چگونه ساختن به کارگیریم...

خدااایا دلم گرفته.......ازخیلی ها.......!!!!؟؟؟؟

پاسخ
یکی ازفانتزی های من اینه که موقع کتاب خوندن همش میگم خواست توانستن است............هنوزکه هنوزه خواستن توانستن است ...!!!!
اینوهیچوقت یادت نره...خواستن توانستن است...!
امضاء :

پاسخ
نمی دونم چرا از این جمله "تو میتونی" بدم میاد انگار یه اجبار پشتشه
ولی کلا ازش خاطره خوبی ندارم.....
جمله ولش کن بابا رو بیشتر دوس دارم....
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، motahare
یعنی اگه یه هدف توزندگیت داشته باشی وبقیه براترغیب تو همش بهت بگن تومیتونی شک نکن،اونوقت فکرمیکنی دارن اجبارت میکنن درحالی که میخوان روحیه ی توروبالاببرن...؟؟؟!!
امضاء :

پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li
آخه یکی می خواست یه چیزی رو براش فراهم کنم و بایستی به کسی رو میزدم که رودروایسی داشتم و اون می گفت تو می تونی اصلا این کلمه از اون موقع اعصابم رو بهم میریزه....
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

پاسخ
این دلیل نمیشه که همه خوبی هاروبدببینی....
امضاء :

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان