امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی در مورد یک ماه آخر تا کنکور سراسری
#1
1. مطالعه را دروس را تا کی ادامه دهیم و از چه زمانی فقط تست بزنیم؟در این یک ماه آخر هیچ گاه مطالعه دروس را متوقف نکنید بلکه فقط ساعت تست زنی را نسبت به مطالعه افزایش دهید مثلا از 10 ساعت 5 تا 6 ساعت تست زنی مباحثی که قبلا خوانده شده ونیاز به تسلط دارند و 4 ساعت باقی مانده رفع اشکال و مطالعه مجدد.

2. از چه زمانی مبحث جدیدی مطالعه نکنیم؟
معمولا توصیه میکنم اگر کلاس کنکور نمیروید و خودتان مطالعه میکنید از نیمه دوم دی به بعد مبحث جدیدی مطالعه نکنید ولی دانشجویانی که کلاس کنکور میروند چون با کلاس پیش میروند مباحث جدید را هم سریعتر فرامیگیرند با مشورت با استاد خود اقدام به حذف نمایند.

3. تست های چه سالی را کار کنیم؟
توصیه می شود برای دروس کنترل و سیگنال به دلیل کمبود تست(از نظر کمی) تمامی تست ها را حداقل یک بار بزنند و تست های 10 سال اخیر را حداقل دو بار همچنین برای دروسی مانند ریاضیات و الکترونیک و مدار اولویت را روی 10 سال اخیر بگذارید. البته بعضی از تست های قدیمی هم که به نظر خودتان جالب اومد یه نگاهی بیندازید.
و اما توصیه ای مخصوص درس مفهومی کنترل: معمولا به دانشجویان توصیه میکنم به دلیل کمبود تست و درک بهتر درس کنترل تست های تالیفی آزمون سنجش امسال و آزمون های سنجش سال های پیش را(کتاب سنجش طلایی) در دستور کار خود قرار دهند.

4.دروس کنترل و سیگنال را همواره فراموش میکنیم چه باید کرد؟
این دو درس از دروس فرار به شمار میروند و توصیه می شود حتی تا شب کنکور به صورت روزنامه وار مرور شود.

5. بنده زبان ضعیفی دارم آیا در این یک ماه کار درستی است که زبان را شروع کنم؟
درس زبان درسی است که در مدت زمان کم نتیجه نمیدهد و بهتره اگر تا به حال شروع نکردید و زبان قوی هم ندارید وقت خود را روی این درس نگذارید چرا که ممکن است با درصد منفی مواجه شوید.
اگر زبان متوسطی دارید در حدی که متن انگلیسی را به راحتی میتوانید درک کنید، روی درک مطلب کار کنید میتوانید حداقل 20 درصد از زبان بکشید. ولی تاکید میکنم قبل از کنکور اصلی حتما از خودتان آزمون بگیرید ببینید در چه حدی هستید که منفی نزنید.

6. چه کتابی برای آزمون های مجموعه ای و جمع بندی مناسب تر است؟
برخلاف نظر بسیاری از دوستان که کتاب دانشگاه تهران را پیشنهاد میکنند بنده کتاب مجموعه سوالات برق انتشارات سازمان سنجش را معرفی میکنم چرا که حل این کتاب توسط استاید کنکوری نوشته شده است و نسبت به کتاب دانشگاه تهران دید بهتری به شما خواهد داد.

7.چگونه جمع بندی کنیم؟
این سوال را هر کسی به یک نحو پاسخ می دهد ولی بنده عقیده دارم از سال 85 شروع کرده و مانند زمان کنکور برق در بعد از ظهر از خودتان آزمون گرفته و شب آزمون و فردا و پس فردای آزمون به نقاط ضعف و مطالعه موضوعی و حتی حل تست و مثال های مبحثی که ضعف داشته اید بپردازید، یعنی به طور خلاصه نصف روز آزمون و 2 روز نیم مرور و رفع اشکال.
به گونه ای برنامه ریزی کنید که حد اقل تا 5 روز مانده به کنکور تا سال 92 را زده باشید و در 5 روز آخر4 سال آخر را دوباره بزنید.
توصیه خیلی مهم: معمولا دانشجویانی هستند که در جلسه آزمون قصد دارند نوشابه نیروزا یا قرص های کاهش استرس و موارد خاصی از این قبیل مصرف کنند بنده بنا به تجربه شخصی که در این زمینه دارم توصیه میکنم اگر قصد چنین کاری را دارید حتما در این یک ماه به صورت آزمایشی تست کنید که در جلسه با مشکل مواجه نشوید.
امضاء :

سخت کوشی هرگز کسی را نکشته است، نگرانی از آن است که انسان را از بین می برد....!
پاسخ
 سپاس شده توسط نوید خزدوز


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان