امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«باز آلدرین» : ماه چندان زیبا نبود!
#1

«باز آلدرین» دومین فضانوردی که پای بر سطح ماه گذاشت، همزمان با چهل و چهارمین سالگرد فرود آپولو 11، خاطراتی از این سفر را تشریح کرد.

[تصویر:  5952365442-10.JPG]

فضاپیمای آپولو 11 به همراه سه فضانورد به نام های نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و مایکل کالین در تاریخ بیستم جولای 1969 میلادی (29 تیر) بر سطح ماه فرود آمد.

نخستین گام بر روی ماه توسط «آرمسترانگ» برداشته شد و وی به همراه «آلدرین» در مجموع 21 ساعت و 30 دقیقه بر سطح ماه حضور داشتند، اما «کالین» به عنوان خلبان در تمام مدت در فضاپیما باقی ماند.

«باز آلدرین» دومین انسانی است که پس از «نیل آرمسترانگ» قدم بر سطح ماه گذاشت؛ وی در مصاحبه ای به بهانه چهل و چهارمین سالگرد این رویداد تاریخی به تشریح برخی از جزئیات سفر پرداخت.

بر خلاف «آرمسترانگ» که ماه را بسیار زیبا توصیف کرده بود، «آلدرین» این قمر را نه چندان زیبا، متروک و خالی از حیات عنوان و تأکید می کند: بر سطح ماه تنها سایه‌هایی از افق خاکستری و تیره پیش روی ما قرار داشت.

«آلدرین» در خصوص جمله معروف «گامی کوچک برای انسان و جهشی بزرگ برای بشریت» که «آرمسترانگ» در زمان قدم نهادن بر سطح ماه گفت، معتقد است: وی پیش از فرود بر سطح ماه زمان زیادی داشت تا جمله مناسبی برای این دستاورد بزرگ آماده کند.

اتمام سوخت پیش از فرود و مشکلات زمان خروج از فضاپیما از جمله مواردی است که «آلدرین» در خصوص مأموریت آپولو 11 به آنها اشاره می کند.

دومین انسانی که قدم بر سطح ماه گذاشت، در حال حاضر یکی از مشاوران ساخت مستعمره انسانی بر سطح مریخ محسوب می شود؛ «آلدرین» با اشاره به انتقادات موجود به این طرح از جمله هدر دادن پول برای یک پروژه غیر ممکن تأکید می کند: این حرکت برای نجات بشر در آینده ضروری است و با توجه به توسعه فناوری های مختلف، این سفر امکانپذیر است.

[تصویر:  img.aspx?image=2548770743-13.JPG]

...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان