امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معيارهاي يك انتخاب خوب از زبان بزرگان
#1
با توجه به نزديک شدن ايام انتخابات رياست جمهوري، يک رييس جمهور خوب چه ويژگيهايي دارد؟ مقام معظم رهبري در بيانات اخيرشان پيرامون اهميت انتخابات رياست جمهوري و ويژگي هاي بهترين نامزد رياست جمهوري مي فرمايند : « ... درست در نقطه‏ي مقابل خواست دشمنان، همه‏ي ما بايد در انتخابات حضور فعالي داشته باشيم. انتخابات آبروي ملي ماست؛ انتخابات يكي از شاخصهاي رشد ملي ماست؛ انتخابات وسيله‏اي براي عزت ملي است. وقتي ببينند كه ملت ايران با شور و با شعور و با درك كامل و آگاهي پاي صندوقهاي رأي ميروند، معنايش چيست؟ معنايش اين است ملت براي خود حق و توان تصميم‏گيري قائل است؛ ميخواهد در آينده‏ي كشور اثر بگذارد و مسئولان كشور و مديران اصلي كشور را انتخاب كند. انتخاب رئيس جمهور يعني انتخاب رئيس قوه‏ي مجريه و كسي كه اغلب امكانات كشور در اختيار اوست. و مي‏بينيد اگر چنانچه رئيس جمهوري شور و نشاط و شوق و اراده داشته باشد، چه خدمات بزرگي را براي اين كشور انجام ميدهد؛ ميخواهند اين نباشد. من عرض ميكنم: همه بايد اصرار داشته باشيد كه در انتخابات شركت كنيد. به نظر من مسئله‏ي اول در انتخابات، مسئله‏ي انتخاب اين شخص يا آن شخص نيست؛ مسئله‏ي اول، مسئله‏ي حضور شماست. حضور شماست كه نظام را تحكيم ميكند، پايه‏هاي نظام را مستحكم ميكند، آبروي ملت ايران را زياد ميكند، استقامت كشور را در مقابل دشمني‏ها زياد ميكند و دشمن را از طمع ورزيدن به كشور و از فكر ضربه زدن و توسعه و فساد و فتنه منصرف ميكند. اين يك مسئله‏ي بسيار مهم است؛ پس مسئله‏ي اول، شركت در انتخابات است.
مسئله‏ي بعدي در انتخابات اين است كه مردم سعي كنند صالح‏ترين را انتخاب كنند. آن كساني كه نامزد رياست جمهوري ميشوند و در شوراي نگهبان صلاحيت آنها زير ذره بين قرار ميگيرد و شوراي نگهبان صلاحيت آنها را اعلام ميكند، اينها همه‏شان صالحند. اما مهم اين است كه شما در بين اين افراد صالح، بگرديد و صالح‏ترين را پيدا كنيد. اين جا جائي نيست كه من و شما بتوانيم به حداقل اكتفاء كنيم؛ دنبال حداكثر باشيد؛ بهترين را انتخاب كنيد.
بهترين كيست؟ من نسبت به شخص، هيچ‏گونه نظري ابراز نميكنم؛ اما شاخصهائي وجود دارد. بهترين، آن كسي است كه درد كشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم يگانه و صميمي باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافيگري خودش نباشد. آفت بزرگ ما اشرافيگري و تجمل‏پرستي است؛ فلان مسئول اگر اهل تجمل و اشرافيگري باشد، مردم را به سمت اشرافيگري و به سمت اسراف سوق خواهد داد. ...» (بيانات مقام معظم رهبري در جمع مردم استان كردستان 22/2/1388 ‏ )

پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرا آموزش زبان فرانسه با سایت TV5 monde را انتخاب کنیم؟ روش متین 0 30 12-09-2017، 11:06 AM
آخرین ارسال: روش متین
  زن ازدیدگاه بزرگان...! WiSe 0 92 17-03-2014، 02:16 PM
آخرین ارسال: WiSe

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان