امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پسرای فراری بگــــــــوش !
#1
از زمانی که قانون سربازی تغییر کرد سوالات بیشماری برای مشمولان سربازی پیش آمد که معمولا اخبار آن در رسانه ها منتشر می شود.

آخرین قوانین و تغییرات مربوط به سربازی که مربوط به افزایش مرخصی سربازان متاهل، احتمال تعدیل یا حذف سربازان امریه و همچنین احتمال افزایش طول مدت خدمت سربازی به 24 ماه از جمله آنهاست که سردار کمالی، معاونت نیروی انسانی ستادکل نیروهای مسلح در گفت وگو با ایسنا به آن اشاره کرده است.

مهمترین اظهارات وی به صورت خلاصه آورده شده است:

o نفرات برتر کنکور رشته‌های مختلف، نفرات اول تا سوم المپیادهای جهانی دانش‌آموزی و دانشجویی و کلیه راه‌یافتگان المپیادهای معتبر دانش‌آموزی به عنوان نخبه و استعداد برتر شناخته می‌شوند.این افراد در صورت ارائه پروژه تحقیقاتی پیرامون مسائل مختلف کشوری و لشگری به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تایید آن از سوی این بنیاد می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. در صورتی که پروژه تحقیقاتی این افراد تائید شود، آنان پس از طی دوره آموزش نظامی می‌توانند نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.
o در قانون جدید سربازی، شرط عبور از کنکور برای بهره‌مندی از معافیت تحصیلی برداشته شده و در حال حاضر نیز هر یک از مشمولان در صورتی که وارد غیبت نشده باشند، می‌توانند با ثبت‌نام در دانشگاه‌ها، نسبت به اخذ معافیت تحصیلی اقدام کنند.همچنین مشکل آن دسته از دانشجویانی که در پردیس‌های بین‌المللی دانشگاه‌های مختلف دولتی در مناطقی نظیر کیش، چابهار، قشم و ... پذیرفته شده و به دلیل عدم‌اطلاع کافی از قوانین، وارد غیبت از سربازی می‌شدند، نیز حل شد.
o دانشجویان انصرافی در صورتی که بخواهند در مقطع جدید ادامه تحصیل بدهند، مدت بهره‌مندی از معافیت تحصیلی برای آنان از نو محاسبه می‌شود و سال‌های قبل در مدت بهره‌مندی‌اش از معافیت تحصیلی تاثیری نخواهد داشت.
o در حال حاضر مشمولان لیسانس به بالا با تایید وزارت علوم و سپردن وثیقه‌ای که مقدار آن از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا تعیین می‌شود، می‌توانند به راحتی از کشور خارج شوند.‌ در حال حاضر مقدار این وثیقه حدود، 150 میلیون ریال است.
o مرخصی سربازان متاهل 10 روز در سال بیشتر از مرخصی سربازان مجرد است.مدت مرخصی در مناطق بد آب و هوای درجه 2 شش روز، درجه 3 هشت روز و درجه4، 10 روز اضافه می‌شود . 30 روز مرخصی نیز در اختیار فرماندهان و مسئولان است که به مقتضای ابراز لیاقت و شایستگی به سربازان داده می‌شود. ایام تعطیل جزو مرخصی سربازان محسوب نمی‌شود، روزهای پنجشنبه دربرخی از یگان‌ها تعطیل است که این روز نیز برای سربازان مشغول به خدمت مانند جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل به عنوان تعطیلات حساب شده و جزو مرخصی آنان محسوب نمی‌شود.
o اگر محل سکونت سربازی 300 کیلومتر تا یگان خدمت‌ وی فاصله داشته باشد علاوه بر سه روز مرخصی که به خاطر مسافت دریافت می‌کند یک روز نیز به عنوان درراهی به وی تعلق می گیرد که این مرخصی حداکثر تا سه بار تا پایان خدمت قابل تکرار است.
o در حال حاضر مدت خدمت سربازی 21 ماه است که این مدت برای سربازان مناطق عملیاتی و امنیتی 18 ماه، سربازان مناطق محروم بدآب و هوا 19 ماه، سربازان مشغول در یگان‌های حفاظتی مراکز دولتی 21 ماه و برای مابقی سربازان دستگاه‌های دولتی امریه‌دار هستند، 24 ماه در نظر گرفته شده است.
o در حال حاضر با توجه به نیازی که سازمان‌های دولتی دارند، تعدادی از سربازان با موافقت ستاد کل در اختیار آنها قرار گرفته و آنان پس از گذراندن دوران آموزشی باقی مدت خدمت سربازی خود را در این سازمان‌ها طی می‌کنند.
o معافیت آن دسته از مشمولانی که دارای فرزند صغیر بوده و همسرشان فوت شده تا زمانی که ازدواج نکرده‌اند، از خدمت سربازی معاف خواهند بود. مشمولانی که با فرزند صغیر از همسر خود جدا شده‌اند هم باید به سربازی بروند و معافیتی به آنان تعلق نمی‌گیرد.

وای اینا جا به جا گذاشتم !
به یک مدیر جهت انتقال موضوع نیازمندیم !
Sad
پاسخ
 سپاس شده توسط Hossein.J ، mr.allahbeigi ، WiSe
#2
خب با نقد تاپیک امشب در خدمتتون هستیم!
به نظرتون چطور میشه که یه دختر یه همچین چیزی بنویسه:
1. شاید دختر نیس و پسره
2. حس فوضولیش نسبت به مسایل پسرا بالاس
3. باباش رییس یه جای ترسناکه
4. اون جای ترسناک کجا میتونه باشه
5. سپاه یا ارتشه
6. دختر یه سپاهی یا ارتشی چه جوری میتونه باشه
7. شوهرش بیچارس
8. طرفش نریدا نسلتون منقرض میشه
9. شایدم اصن ستون پنجم باباشه
10. اومده آمار پسرای زرنگ رو بگیره بده به باباش
11. اصن نکنه خوده باباش باشه
12. منظورم اینه که نکنه مطی در کار نیس
13. چطور میشه یه دختر از پسرای سیبیلو خوشش بیاد
14. چون دختر نیس و بازم بابای دخترس
15. وای فروختندمون رفت
16. وای ip و ردیابی کردن
17. آقای مطهره بنده واقعا معذرت میخام
18. من از اون آدماش نیستما
19. تو رو خدا آقا مطهره ما رو نفروش
20. نتیجه اَخلاقی: برید بشینید درستون رو بخونید از این ستون پنجما زیاد پیدا میشن

تا نقدی دیگر خدا یارو نگهدارتون!!!
................!
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، motahare ، WiSe
#3
آره ديگه حساب کارِ تو بکن وگرنه اضافه خدمت ميخوري !

ترترتر
پاسخ
 سپاس شده توسط Hossein.J
#4
ما که داریم میریم! خدمت سگه کیه!!!
................!
پاسخ
#5
بچه های بالا رو بفرستم سراغت ، یا با پا خودت میری خدمت !
پاسخ
 سپاس شده توسط Hossein.J
#6
ن بابا خودت واسه هف پشتمون بسی! دیگه وای ب حال بچا بالاتون!
................!
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان