امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا می دانستید؟
آیا می دانستید....؟؟
موش صحرایی برای لانه اش دو راه قرار می دهد، و یکی از آن دو را باز می گذارد و از آن رفت و آمد می کند و دیگری را بسته نگه می دارد.هرگاه احساس خطر کند،با سر،راه بسته را باز کرده و می گریزد.

نام سوراخ مخفی موش "نافقاء" است که کلمه "منافق" نیز از همین واژه گرفته شده است.

دوستان بیاین ادامه بدین...وهرجا به مطلب جالبی برخورد کردین بذارین واسمون.

مثلا من چون این روزا تفسیر میخونم،این بنظرم جالب بود تو کتابمون و من نمیدونستمش قبلا....
پاسخ
 سپاس شده توسط crux ، motahare ، yaran ، Hossein.J
خوب کلمه ی "دجال" می دونین از کجا اومده؟

وقتی شتر یه نوع بیماری پوستی میگیره و داره میمیره، بعضی از اشخاص یه ماده ی قیر مانندی رو
روی اون شتر می زنن، که شتر به نظر سالم میاد و شتر رو میفروشن، به این اشخاص میگن "دجال"
یعنی پوشاننده ی حقیقت!
واسه همینه که به ضد مسیح هم میگن "دجال"، چون خودش رو جای مسیح جا میزنه و حقیقت رو پنهان
می کنه و مردم رو به در ظاهر به خوبی دعوت می کنه ولی اینطور نیست!

البته من فقط این نوع موضوعات رو می دونم و باوری بهشون ندارم!

دارین تفسیر موضوعی قرآن کریم می خونین؟؟
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، yaran
بله.
جواب هردوتا سوالتون بله س!
یعنی هم اون دجال رو میدونستم و هم الان دارم تفسیر میخونم...اونم جلوی pc !!!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط crux ، yaran
آیا معنی کلمه "تلویح" رو که دکتر طاهریان زیاد بکار میبره،میدونستید؟؟؟

Angel Angel Angel Angel

تلویح
فرهنگ فارسی معین
(تَ) [ ع . ] (مص م .) 1 - اشاره کردن ، با اشاره فهماندن . 2 - سخنی را در ضمن سخن دیگر به کنایه بیان داشتن .
راستی فرهنگ دهخدا ف=ی=ل=ت=ر بود! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

یجا پیدا کردم ک ف=ی=ل=ت=ر نبود...

تلویحاً
لغت نامه دهخدا
تلویحاً. [ ت َل ْ حَن ْ ] (ع ق ) به اشاره . مقابل تلمیحاً. (یادداشت به خط مرحوم دهخدا). رجوع به تلویح و تلمیح شود.

اینم لینکش: واژه یاب
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، yaran
آیا می دانستید منیفلد یا خمینه چیست؟

خمینه یا منیفولد (به آلمانی: Mannigfältigkeit، فرانسه Variété، انگلیسی Manifold)‏ یا چندگونا یک فضای توپولوژیک است که به طور موضعی، اقلیدسی است، بدین معنی که حول هر نقطه، همسایگی موجود است به طوری که از نظر توپولوژیک مانند یک گوی واحد باز در در فضای اقلیدسی می‌باشد، ولی از نظر ساختار کلّی می‌تواند از یک فضای اقلیدسی پیچیده‌تر باشد.

برای مثال: عقیده پیشینیان مبنی بر تخت بودن زمین از آنجا ناشی می‌شده که در واقع، هر جسم تقریباً هموار، در مقادیر کوچک خود در حقیقت یک خمینه است.

خط راست ساده‌ترین نمونه خمینه یک بعدی‌ست. بعد از آن می‌شود دایره را به عنوان منیفولد یک بعدی کمی پیچیده‌تر ذکر کرد، که در هر نقطه از آن، همسایگی کوچکی شبیه پاره خط قابل تصوّر است.
پاسخ
من که نفهمیدم چی شد ! بهتره از آقاسی کمک بگیری !
ترترتر
پاسخ
وای این آقاسی استاد شماس!؟
اوایل استاد ریاضی ما کتابای دکتر آقاسی رو هم توصیه میکرد بچه ها مسخره بازی در میووردن میگفتن استاد کتابای دکتر عباس قادری چطورن!!خخخخخخخخخخخخ
................!
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
آیا می دانستید آقاسی استاد ماست؟!!!!!!!!! :دی
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
آیا می دانستید ask.com چیست؟
یه موتور جست و جوی وب ه،که تو سال 1996 تاسیس شده.اما اواخر 2010 تبدیل شده به یه سایت پرسش و پاسخ.
پیشنهاد می کنم حتما یه بارم که شده ازش استفاده کنین....
برای خوندن اطلاعات بیشتر تو ویکی پدیا اینجا کلیک کنین!
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
آیا میدانستید
اِستکان مخفف east tea can است! که خارجیا به ظروفی که ما توش چای میخوردیم میگفتن! بعد مخفف شده و برگشته تو زبان خودمون!!!

یا مثلا میدونید چرا ما ایرونیا به پاپ کُرن میگیم: چس فیل!!! اولین پاپ کرنی که تو ایران اومده از شرکتی انگلیسی بوده به اسمه چسترفیلد بعد مردم مخففش رو میگفتن!!!

میدونستید کلمه NEWS مخفف North.East,West,south است!

اولین نظر مفید تو عمرم بود برید واسه بکستون تعریف کنید!!!
................!
پاسخ
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، motahare ، hat chiken ، مهسا.م

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue آیا می دانستید؟؟؟ minero 2 417 03-03-2012، 04:15 PM
آخرین ارسال: farah*NAZ
  10نکته ای که در مورد کشتی تایتانیک نمی‌دانستید! Behnaz 1 361 05-02-2012، 11:04 AM
آخرین ارسال: MoHsenM1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان