امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه توصیه، همه بخونند!
من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو

کاری ندارم که یکی بهت میگه سنگ تیپاخورده ای که اگه از نزدیک ببینمت خیلی زشت و ضمختی!
کاری ندارم که یکی دیگه بهت میگه 5 میلیارد سال پیش از همین زمین حدا شده ای و داری بر اساس قانون جاذبه نیوتون و نسبت عام آلبرت انیشتن هر لحظه روی زمین سقوط می کنی!
کاری ندارم که بعضی ها وقتی که بدر هستی به نشونه ی طالع نحس ازت یاد می کنن!
کاری ندارم که آدم ها با چراغ دانش بهت نگاه می کنن،
من به این بیت مولانا معتقدم که میگه:
«آزمودم عقل دوراندیش را // بعد از این دیوانه سازم خویش را»

مهم اینه که هر وقت می بینمت توی آسمون، دلم آروم میشه و احساس می کنم میشه باهات حرف زد!
مهم اینه که احساس میشه، تو نمودی ازمحبوب من هستی و بدون هیچ گونه رودربایستی میشه بهت زل زد و خجالت نکشید، میشه بهت زل زد و هیچ وقت سیر نشد!
مهم اینه که تو بهترین ارتباط دهنده ی دل هایی هستی که می شناسم!

خواستم این لظحه ی نابی که فردا ساعت 12 شب تا 1-2 بامداد خواهم داشت رو با شما هم قسمت کنم،
فردا شب ماه، ماه بدرهست!
فارغ از همه ی مسائل روزمره و درگیری های زندگی و دل مشغولی هاتون، 15 دقیقه تا نیم ساعت، ماه فردا شب رو نگاه کنین و از این موهبتی که خیلی هاتون غافلید کمی بهره مند بشید!

امید که همیشه سربلند و پیروز باشید!
شاد باشید و دیگران رو هم شاد کنید!!

این عکس ماه کامل رو نشون میده که بنده یک ماه پیش به وسیله ی معشوق 1 متر و 20 سانتی متری آمریکاییم(منظورم تلسکوپمه) گرفتم!
این تصویر حاصل 20 عکس با نوردهی های متفاوت هست که به صورت HDR گرفته شده و تمامی تصاویر بر روی هم stack شده اند!
در این تصویر به دلیل استفاده از بعضی از ف=ی=ل=ت=ر های Narrow Band خاص(خیلی گرونن، مال خودم نبودند، قیمت ف=ی=ل=ت=ر HA فقط 1.2 میلیون تومان بود)، شما می تونین بعضی از کانی ها و مواد معدنی سطح ماه به رنگ های آبی در دریا ها و کمی زرد مایل به نارنجی رو در گوشه پایین سمت چپ عکس ببینید!

[تصویر:  13489441221.jpg]

چاله های معروف ماه رو هم میگم بهتون، بزرگترین چاله ی سطح این طرف ماه که همین یه طرف ماه برای ماه فقط قابل مشاهده هست چاله ی بزرگ سمت راست ماه هست که به افتخار ستاره شناس معروف تایکو براهه، به همین نام نامگذاری شده!

چاله ی معروف دیگه هم چاله ی معروف کوپرنیک هست که اگه کمی از مرکز سطح ماه به سمت پایین بیاین قابل مشاهدست!

سطوح تیره ی ماه هم دریاهای ماه هستند که به دلیل داشتن سطح پایین تری نسبت به قسمت های روشن، معروف هستند به دریاها یا اقیانوس های سطح ماه!

در آینده اگر وقت کنم، همین عکس رو با نام تمامیه دهانه ها و چاله ها و برخورد ها و دریاها و اقیانوس های نامگذاری شده می ذارم توی سایت!

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم!
سپاس
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط mhk ، amir astronomer ، Hamid Jafary Pooya ، motahare ، malihe ، Behnaz ، مهسا.م
مشتاقانه منتظر مطالب شما در مورد دهانه ها ، کوهها ، دریاها و ... ماه هستیم
در مورد اظهار نظر آقایون در تاپیک دلخوری باید بگم:
آقایون: کم گوی و گزیده گوی چون در// تا ز اندک تو جهان شود پر!!!
هرچند ک کلام گوهر بار از زبان شما جاری نشده، نمیشود و نخواهد شد!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، crux
دوستان من کم کم دارم میرم رو پشت بوم ، خواستم بگم ب توصیه ی جناب قاسمی گوش بدید و امشبو ...
پاسخ
ماه را ک نگاه می کردم،
پشت پنجره آمدی و گفتی : من؟

تو را ک نگاه می کنم،
ماه ها ،

از پشت پنجره می گذزد و
من،

هنوز چیزی نگفته ام !

/نه اسم شاعرش یادمه و نه مترجمش !/
پاسخ
 سپاس شده توسط crux
(29-09-2012، 11:51 PM)amir astronomer نوشته است:  مشتاقانه منتظر مطالب شما در مورد دهانه ها ، کوهها ، دریاها و ... ماه هستیم
من یه اطلس رصدی ماه دارم اسمه همه ی دریا ها مرداب ها رشته کوهها با جای دقیقشونو نوشته چه اسمهای جالبی ام داره

آسایش , آرامش, امواج ,بحران ها, شربت, کف دار و ...
َ

‫این روزها حالم خوب است
خوب ِ خوب !!
نه نشانی از دلتنگی نه روزنی از سیاهی
...و نه وسوسه ای از دل بسـتگی! ! !
. . .نوشتنم را بهانه ای نیست
...جز گفتن این که
"من"
بعد از "تو"
به هیچ "او"یی
اجازه ی "ما" شدن
نخواهم داد

پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، crux
(01-10-2012، 06:46 PM)Behnaz نوشته است:  من یه اطلس رصدی ماه دارم اسمه همه ی دریا ها مرداب ها رشته کوهها با جای دقیقشونو نوشته چه اسمهای جالبی ام داره

آسایش , آرامش, امواج ,بحران ها, شربت, کف دار و ...
َ
علاقه مند هستید ک بخشی از مطالب مربوط ب ماه رو ، شما وارد انجمن دوستداران ستاره شناسی کنید ؟!

پاسخ
(29-09-2012، 11:51 PM)amir astronomer نوشته است:  مشتاقانه منتظر مطالب شما در مورد دهانه ها ، کوهها ، دریاها و ... ماه هستیم
باشه فرصت کنم حتما!

(01-10-2012، 10:05 AM)Farzaneh RoshanZamir نوشته است:  ماه را ک نگاه می کردم،
پشت پنجره آمدی و گفتی : من؟

تو را ک نگاه می کنم،
ماه ها ،

از پشت پنجره می گذزد و
من،

هنوز چیزی نگفته ام !

/نه اسم شاعرش یادمه و نه مترجمش !/
خوشمان آمد از این شعر!

فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان