امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عظمت یک نیایشگاه فراموش شده!
درود
تصویری که در زیر میبینید مربوط به سفر پارسال بنده به استان خوزستان و بازدید از شهرهای این استان، از جمله این مکان تاریخی به اسم زیگورات چغازنبیل در 25 کیلومتری شهرستان شوش هست!
این عکس را پدر بنده تهیه کردند!

[تصویر:  13463330071.jpg]

یکی از افسوس های بنده این بود که فقط و فقط بنده و پدرم و یکی از دوستانم به عنوان بازدید کننده ی ایرانی از این محل تاریخی اونجا حاضر بودیم، اون هم توی بهترین زمان برای دیدار از استان خوزستان و جاذبه های گردشگری و تاریخیه این استان یعنی اواخر دی و اوایل بهمن (تعطیلات بین 2 ترم تحصیلی در دانشگاه)
به غیر از ما 2 هیئت خارجی جداگانه از کشور های ایالات متحده ی امریکا و مجارستان اونجا حاضی بودند!

افسوس بعدی بنده این بود که این مکان تماما از خشت و آجر و کاهگل ساخته شده، و با توجه به بارون های تقریبا شدید استان خوزستان در اواخر فصل پائیز تا وسطای فصل زمستان، این مکان تاریخی در حال تخریب سریع هست!

افسوس بعدی بنده این بود که هیچ گارد امنیتی اونجا نبود برای جلوگیری از نزدیک شدن افراد به آجر نوشته های به خط میخی این بنا، و بنده برای توجه مسئولین به این امر، یه عکس از آجر نوشته های این بنا با فاصله ی 10 سانتی متری گرفتم که در زیر می تونین ببینید! به راحتی می شد یه آجر وشته رو کند و به اون ور آب قاچاق کرد.

[تصویر:  13463330072.jpg]

در زیر تصاویر دیگری از این بنای منحصر به فرد در جهان که بنده تهیه کرده ام را می بینید!

[تصویر:  13463330073.jpg]
پانورامایی از این بنا که حاصل 12 تا عکس در یک ردیف هست!

[تصویر:  13463331681.jpg]
پانورامایی از این بنا که از ضلع جنوبی این بنا تهیه شده است که سالم ترین ضلع این بنا نیز هست، این تصویر حاصل 14 عکس در یک ردیف است

اینم لینک از لینک معرفی این بنا برگرفته از سایت ویکی پدیای فارسی:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%86%D8%B...B%8C%D9%84

و در انتها نظر یکی از دوستان باستان شناسم که دیروز با ایشون چت می کردم را در رابطه با رویداد هایی که بنده در این مکان دیدم و عکس هایی که تهیه کردم رو می نویسم، قرار شده این مطالب در مجله ی "سرزمین من" چاپ بشه، امید که مردان سیاست مانع نشوند:
«
طوفان و زلزله از عوامل طبیعی و پیش بینی نشدنی، نابودی یک سرزمین است اما چیزی که باعث نابودی گسترده تر و عمیق تر یه سرزمین است تفکر و اندیشه ی مردم آن سرزمین است که وحشیانه تر از طوفان و زلزله کمر به نابودی خویش بسته اند»

خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، motahare ، Behnaz ، amir astronomer ، farah*NAZ ، mr.allahbeigi
بله قبلا یکی بهم گفت تو ایران به هیچی اهمیت نمی دن چیز خاصی نیس
دوستان عیب کنندم که چرا دل به تودادم

باید اول به تو گفتن که چنین خوب چرایی

پاسخ
 سپاس شده توسط crux
آقای crux اگه میشه تصاویریم از داغون شدن تخت جمشید بذارین، پارسال که اونجا بودم واقعن داشت گریم می گرفت.............
پرواز
چه لذتی دارد
وقتی
زنبور کارگری باشی
که نتوانی
عاشق ملکه بشوی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط crux ، Dash @li ، amir astronomer
(30-08-2012، 06:14 PM)li@ نوشته است:  بله قبلا یکی بهم گفت تو ایران به هیچی اهمیت نمی دن چیز خاصی نیس
متاسفانه همین طوره در رابطه با آثار تاریخی سرزمین کهن ایران!

(30-08-2012، 06:23 PM)Alireza Payon نوشته است:  آقای crux اگه میشه تصاویریم از داغون شدن تخت جمشید بذارین، پارسال که اونجا بودم واقعن داشت گریم می گرفت.............
به روی چشم!
ولی به خورشیدی که توی آسمونه قسم من پیر شدم از بس این مطالب رو گفتم و کسی نشنید، یا نخواست بشنوه!!

بذارین یه داستان جالب واسه شما و دوستان دیگه در این رابطه تعریف کنم!
یه روز استاندار استان پارس(خواهشا نگین فارس) دستور داد توی استان پارس نزدیکیای منطقه ی پاسارگاد یه سد بزنن، سد رو که زدن دیدن که منطقه ی پاسارگاد رفت زیره آب و مقبره ی کوروش و آثار باستانی اون دور و بر رفتن زیر آب، که یونسکو فشار آورد و آب گیریه اون سد رو کمتر کردن و آب از اون منطقه رفت، و این آقای استاندار اصرار داشت که کارش درسته و اگه بخواد همچین مکانی با زیر آب رفتن تخریب بشه، همون بهتر تخریب بشه! این همه سال دووم آورده و با چند قطره آب که تخریب نمیشه، حالبیش اینجاست که چند قطره آب برابر بود با بالای 30 سانتی متر آب ساکن در این منطقه که حاصل آب پشت سد بود!
.
.
گذشت و گذشت تا به این آقای استاندار ترفیع درجه دادن و ایشون رو کردن رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، که الانم ریاست این سازمان به دست ایشونه!

به قول برنامه ی خنده بازار اسم این آقا بود "بووووووووووووووووووووووق"!

فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،

پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li ، Alireza Payon ، amir astronomer
واقعا تصاویر زیبا بودند وغم انگیز.
حالا نمیشد با مسئولین ارتباط برقرار کرد؟
و ازشون خواهش کرد یا به میراث فرهنگی گفت؟
پاسخ
 سپاس شده توسط crux ، Alireza Payon ، Dash @li
باور کنید وقتی می بینم گنبد مدرسه چهارباغ اونجور، عالی قاپو اینجور، گنبد مسجد شاه یه جور دیگه، عالی قاپو باز یه جور دیگه.........................
گاهی تا پای گریه کردن میرم
تازه اینا مهم ترین و معروفترین آثار ملی ما تو دنیاس که ما می بینیم جلوی چشممون اینجورین خدا به داد اونایی برسه که جلوی چشممون نیستن و خبر نداریم.........................
پرواز
چه لذتی دارد
وقتی
زنبور کارگری باشی
که نتوانی
عاشق ملکه بشوی؟
پاسخ
(30-08-2012، 06:57 PM)motahare نوشته است:  واقعا تصاویر زیبا بودند وغم انگیز.
حالا نمیشد با مسئولین ارتباط برقرار کرد؟
و ازشون خواهش کرد یا به میراث فرهنگی گفت؟
این دوستمون که باهاش چت کردم، یکی از مسولین مجله ی "سرزمین من" هستش!
ایشون گفتند که تا به حال در این خصوص هیچ یک از مسولین استانی و کشور پاسخگو نبودند!
قبل از بنده هم می خواستن موضوعی در این خصوص در مجلشون انتشار بدن که مردان سیاست مانع شدند!

بعیده که اینبارم کاری بشه کرد ولی به قول آقای روح الله قاسمی کماسی :
«امید اگر برود، خورشید من هم خاموش میشود».

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، Alireza Payon ، Dash @li ، amir astronomer
بچه ها دوباره حس وطن پرستی من گل کرد، نه اینجور، نه اینجورا...!!!!!:

گر دل تبِ شعله های سرکش گیرد
از هرمِ تنِ تو مرگ آتش گیرد
دلسوخته ای باش که با نام وطن
آهِ تو کمان ز دست آرش گیرد

(خطاب به مسیولان غالبن بی لیاقت میراث فرهنگی ما.........................)
پرواز
چه لذتی دارد
وقتی
زنبور کارگری باشی
که نتوانی
عاشق ملکه بشوی؟
پاسخ
میگم در موردش توضیح ندادین!
شاید آرامگاه فرد خاصی که میخوان دیده نشه!؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Alireza Payon ، Dash @li
بنده متوجه پاسختون نشدم!
با بنده هستین با جناب پایون؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط Dash @li

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان