امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
والعصر ان الانسان لفی خسر
سلام
عرفا در سه ماه رجب، شعبان و به خصوص رمضان حالات متفاوتی نسبت به بقیه ایام سال دارند. سعی می کنند توجه شون بیشتر به خدا باشه. امروز سحر یه عزیزی می گفت شماهام سعی کنید در این ماه یه جور دیگه ای باشید، مثلا اگه قرآن نمی خونید تو این ماه به قرآن بیشتر بها بدید.
یه پیشنهاد داشتم هر کی اگه آیه ای از قرآن را خوند یا شنید یا دید و خوشش اومد با هر توضیحی که خودش فهمیده یا هر طوری که صلاح می دونه بذاره تا همه استفاده کنند.
بسم الله الرحمن الرحیم
والعصر 1 ان الانسان لفی خسر 2 الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالصبر و تواصوا بالحق3
امضای آقا امیر قصه ی زندگی من شده. سرمایه جوانی را از دست دادم و هیچ نکردم. نه ایمانی درست و حسابی و نه عمل به درد بخوری، با این پشتوانه به قسمت آخر آیه سوم اصلا نمی رسم.
خدایا ناامید نیستم. چون رحمت و مهربانی تو گسترده تر از آن است که چون منی بخواهد ناامید بشود. من عین نیاز به توام.
حضرت علی علیه السلام:
زمانه عمر از شما می گیرد،
شما از زمانه چه می گیرید...؟!
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، Hamid Jafary Pooya ، amir astronomer ، Hossein.J ، mr.allahbeigi ، Sara_xRay ، aramestan ، مهسا.م
رفیق من ک وضعم از شما خیلی بدتره !!!!

نه ایمانی دارم...

نه دانشگاهی ک میخواستم قبول شدم...

و نه ....

درکت میکنم.
در مورد اظهار نظر آقایون در تاپیک دلخوری باید بگم:
آقایون: کم گوی و گزیده گوی چون در// تا ز اندک تو جهان شود پر!!!
هرچند ک کلام گوهر بار از زبان شما جاری نشده، نمیشود و نخواهد شد!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare
واسه شما ایمان خودش کم کم میاد.
دانشگاهم زیاد فکرشو نکنید! وقتی کار درست حسابی نیست حالا بودن تو ی دانشگاه بهتر به چ درد میخوره.
من دو نفر رو میشناسم یکی فوق لیسانس منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهانه وشاگرد اول بی کار!
یکی هم لیسانس کامپیوتر داره نصفیش را از آزاد سده گرفته ونصفی شم از آزاد اهواز والانم تو ی شرکت خوب تو اصفهان کار میکنه و حقوق نسبتا خوبی هم داره.
تا کی زرنگ باشه وکی بی بخار!
پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، Hossein.J
سلام
یا اَیها الذین امنوا لِمَ تَقولونَ ما لا تَفعَلون2 کَبُرَ مَقتاً عند الله اَن تَقولوا ما لا تَفعَلون3 (آیات 2 و 3 سوره صف)
ای کسانی که ایمان آورده اید چرا سخنی می گویید که عمل نمی کنید؟ نزد خدا بسیار خشم آور است که سخنی بگویید که عمل نمی کنید.
این آیات چه قدر شبیه توصیه های آیت الله بهجت است." به دانسته هایتان عمل کنید"
خدایا چقدر من می دانم!!! ولی کجاست آن عمل من!!! دانسته هایم زیاد شده اند و عمل اندک. خانم مطهره حق گفتید"میگن علم باله ولی من می گم وباله"
یه زمانی خیلی کتاب می خوندم مخصوصا فلسفه اسلامی. ولی دیدم هر چی جلوتر می رم حالات روحی ام بهتر نمی شه هیچ، بدتر هم می شه. همه ی اون ها یه سری محفوظات بودند که به هیچ کاری نمی اومدند فقط وبال جونم شده بودند.
با عملمون با محبوب ملاقات می کنیم نه با دانسته هامون. دانسته ها باید به عمل تبدیل بشند.
حضرت علی علیه السلام:
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، malihe ، motahare ، mr.allahbeigi ، amir astronomer ، aramestan
تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمیبره؟!
خب سعی کن از دانسته هات استفاده کنی و عملیشون کنی
فکر نمیکنم اونقدرام سخت باشه...
دهـانتان را به اندازه ای باز کنید که دیــــــــگران حرف در دهانتان نگذارند....!

پاسخ
 سپاس شده توسط mhk ، aramestan
چرا سخته، عمل به دانسته ها بعضی وقتا خیلی سخته.

سوره حج آیه 15

آنکس که پندارد خدا هرگز او را یاری نخواهد کرد پس طنابی بسقف آسمان در آویزد وبگردن بیافکند سپس طناب را ببرد آنگاه بنگرد که آیا این حیله وکید او خشمش را ازبین میبرد؟ اثری در عالم دارد؟

وای باورتون میشه خدا اینو گفته!! دمت گرم اوستا کریم. چاکریم.

یکی باید این حرف رو تو گوش جوونا داد بزنه!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط mhk ، mr.allahbeigi ، amir astronomer ، Hossein.J ، malihe ، aramestan
(31-07-2012، 03:03 PM)motahare نوشته است:  آنکس که پندارد خدا هرگز او را یاری نخواهد کرد پس طنابی بسقف آسمان در آویزد وبگردن بیافکند سپس طناب را ببرد آنگاه بنگرد که آیا این حیله وکید او خشمش را ازبین میبرد؟ اثری در عالم دارد؟
نیازی ب داد زدن نیست !!!
جمله ی عجیبیه !
تعابیر عجیبی داخلش ب کار رفته ( آیا این حیله و ...)!!!
احساس کردم مخاطبش منم !!!!!!!!!!!!!!

در مورد اظهار نظر آقایون در تاپیک دلخوری باید بگم:
آقایون: کم گوی و گزیده گوی چون در// تا ز اندک تو جهان شود پر!!!
هرچند ک کلام گوهر بار از زبان شما جاری نشده، نمیشود و نخواهد شد!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، aramestan
سلام
قُل یا اَیها الذین هادوا اِن زَعَمتُم اَنکم اَولیاء لِله من دونِ الناس فَتَمَنَوا المَوتَ اِن کُنتم صادقین(آیه 6 سوره جمعه)
بگو ای کسانی که یهودی شدید، اگر گمان دارید که شما دوستان خدایید نه دیگر مردمان، پس تمنای مرگ کنید، اگر راست می گویید
موقع خوندن قرآن همیشه خطاب هاش را به خودم می گیرم. در مورد آیه بالا نباید صرفا به داستان یهودیان قوم بنی اسرائیل نگاه کرد.
خدایا کمک کن که این گونه نباشیم.
حضرت علی علیه السلام:
پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، motahare ، Hamid Jafary Pooya ، aramestan
سلام
یُسَبحُ لِلهِ ما فی السماواتِ وَ ما فی الارضِ المَلِکِ القُدوسِ العَزیزِ الحَکیم (آیه اول سوره جمعه)
آن چه در آسمان ها و آنچه در زمین است همواره تسبیح خدا می گویند که مالک و حاکم است و از هر عیب و نقصی مبرا، و عزیز و حکیم است
سعی کنیم با خلقت خدا هماهنگ باشیم همین!
حضرت علی علیه السلام:
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، motahare ، mr.allahbeigi ، aramestan
سلام
یا ایها الذین امنوا لا یَسخَر قومٌ مِن قَوم عسی اَن یکونوا خیراً مِنهم و لا نساءٌ من نِساءٍ عَسی اَن یَکُن خیراً مِنهن (قسمتی از آیه 11 سوره حجرات)
ای کسانی که ایمان آورده اید نباید گروهی از مردان شما، گروه دیگر را مسخره کنند شاید آن ها از اینها بهتر باشند و نه زنانی زنان دیگر را، شاید آنان بهتر از اینان باشند.
آیه واضحه. ولی کسی فکر نکنه اگه من بهتر از دیگری بودم با توجه به این آیه می تونم دیگری را مسخره کنم و براش ابهام ایجاد بشه. نکته اینه که هیچ کسی نمی دونه کی از کی بهتره. و ادعای بهتر بودن از دیگری همان کاری است که شیطان کرد. و در واقع هر کس با چنین ادعایی از دایره اهل ایمان خارج است.
حضرت علی علیه السلام:
پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، Hamid Jafary Pooya ، motahare ، aramestan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان