امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 2.76
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدرسه ی علمیه ی چهارباغ
درود

این تصویر مدرسه ی چهرباغ ه که عید امسال تهیه کردم!

[تصویر:  13430657501.jpg]

این تصویر حاصل 36 عکس هست که به صورت پانورامایی و با لنز چشم ماهی 15 م م تهید شده و زاویه ی حدودا 175 درجه ای رو پوشش دادم!

لینک معرفی مدرسه ی چهرباغ که توی سایت ویکی پدیا بود در زیر می ذارم!

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%A...8%A7%D8%BA

نظرم بدین ممنون میشم!
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، mr.allahbeigi ، motahare ، mhk
بَه به این عکس، بَه به این طبیعت، بَه به این خورشید، بَه به این آسمون، بَه به این معماری، بَه به این آب ....
لنز چشم ماهی را فهمیدم، زاویه ی 175 درجه را هم فهمیدم، پانورامایی را هم فهمیدم، ولی 36 تا عکسا نفهمیدم!!!
صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، crux
خیلی قشنگ گرفتین.
بعد چطوری که اینطوری کروی افتاده؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Hossein.J ، crux
به قول اون وری ا
woooooooooooooooooooooooooooooooow!!!
................!
پاسخ
 سپاس شده توسط crux
(23-07-2012، 11:00 PM)mr.allahbeigi نوشته است:  بَه به این عکس، بَه به این طبیعت، بَه به این خورشید، بَه به این آسمون، بَه به این معماری، بَه به این آب ....
لنز چشم ماهی را فهمیدم، زاویه ی 175 درجه را هم فهمیدم، پانورامایی را هم فهمیدم، ولی 36 تا عکسا نفهمیدم!!!
هر لنز و هر دوربینی یه میدان دیدی رو پوشش میدن!
مثلا لنز 15 میلی متر چشم ماهی روی دوربین های فول فریم(مثل کانن 5D مارک 2 و مارک 3 و نیکون D3X) به اندازه ی 100° 23‘ 46" درجس در طول و 77° 19‘ 30" درجه در عرض!
ولی چون دوربین من کراپ سنسوره 15 م م، واسه من میشه 24 م م! و میدان دید من در طول 73° 15‘ 18" درجه و در عرض 52° 49‘ 41" درجس!
پس دوربین من نیاز به تعداد عکس بیشتری داره واسه پوشش دادن 175 درجه!
این عکس رو اینطور مثل یه ماتریس تصور کنین که 4 ردیف داره که توی هر ردیف 9 تا عکس گرفته شده!
تعداد عکس زیادم به این خاطره که باید در هر ردیف عکس ها هم با عکس کناریشون هم پوشانی داشته باشن و هم با عکس های بالایی و پایینی!
36 تا عکس زاویه ی 183 درجه رو به من دادن که بعد از کراپ کردن تصویر واسه اینکه تصویر در طرفین خوب نبود به 175 درجه رسید ولی بازم با همون 36 تا عکس!

(23-07-2012، 11:32 PM)motahare نوشته است:  خیلی قشنگ گرفتین.
بعد چطوری که اینطوری کروی افتاده؟
خوب خاصیت لنز های چشم ماهی اینه که تصویر رو به صورتی که یه ماهی میبینه ثبت می کنه!
به همین خاطره که چشم های ماهی در دوطرفه صورتش قرار گرفته و تقریبا می تونه زاویه ی نزدیک به 300 درجه رو ببینه!
اون 60 درجه هم به این خاطره که چشم های ماهی در جلوی صورتش بیشتر به هم نزدیک شده تا عقب صورتش! واسه همین ماهی نمی تونه 60 درجه ی پشت سرش رو ببینه!
لنز های چشم ماهی هم به نسبت لنز های نرمال زاویه دیده بیشتری به دوربین و عکاس میدن! ولی چون هرچه لنز بخواد میدان دیده بیشتری داشته باشه باید عدسی های بزرگتری داشته باشه و نیاز به هزینه ی خیلی زیاد تری نسبت به ساخت یه لنز چشم ماهی که به صورت عدسی کروی و آینه ها و کوتینگ های مختلفی که روی هم هزینه ی کمتری نسبت به لنز های نرمال دارن برای شرکت های سازنده داره! البته لنز های نرمالم توی بازار هستن و شرکت های مختلفی نظیر کانن، نیکون، المپوس، توکینا، کونیکا مینولتا، کارل زایس، سامیانگ و سیگما و تامرون و خیلی های دیگه هر دو نمونه رو میسازن ولی خوب قیمت خیلی بالایی دارن لنز های نرمال!!

مثلا این لنز چشم ماهی که مال یکی از دوستان بود و گم شد توی بازار 2 میلیون تومانه در حالی که نرمال همین لنز با همین مشخصات بالای 5/5 میلیون تومنه!!
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  امتحانات مدرسه و دانشگاه... مهسا.م 0 79 09-03-2014، 02:10 PM
آخرین ارسال: مهسا.م
  چهارباغ دهه 40 و مردانش مسعود وحید 0 328 22-09-2012، 10:08 AM
آخرین ارسال: مسعود وحید

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان