امتیاز موضوع:
  • 61 رأی - میانگین امتیازات: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهمونی واسه همه یا واسه بعضیا ؟!
سلام
من بچه مسلمون هستم ولی نمیتونم ادعا کنم که مسلمونم. چون راجع ب هیچ دینی تحقیق جامع و کاملی نداشتم.
از همون اول ک اینجا عضو شدم میخواستم نظر بقیه رو راجع ب دینشون و یا حداقل عبادتهای دینشون بدونم اما فرصت مناسبی نداشتم
اما الان ب بهونه ی ماه رمضون دوست دارم این بحثو باز کنم که :
دینت چیه ؟ چجوری ب این نتیجه رسیدی ک این دین رو انتخاب کنی ؟
عبادتهای دینت (نماز روزه ... ) رو کامل انجام میدی ؟
اصلا چرا دین داری ؟
و هر نظر دیگه ایی مربوط ب این موضوع داشته باشید من ازش استقبال میکنم.
در مورد اظهار نظر آقایون در تاپیک دلخوری باید بگم:
آقایون: کم گوی و گزیده گوی چون در// تا ز اندک تو جهان شود پر!!!
هرچند ک کلام گوهر بار از زبان شما جاری نشده، نمیشود و نخواهد شد!!!
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، motahare ، crux ، mr.allahbeigi ، malihe ، Alireza Payon ، yaran
من بحث فلسفی و اثبات و ازین کارا بلد نیستم
ولی بنظرم دینم را از پدارانم به ارث بردم ولی خودم هم قبولش دارم و جاهای که کم میارم دنبال تحقیق میرم چون کم و کسری نمیبینم.
عبادت هام ام کامل انجام میدم چون به روز رستاخیز و بازخواست اعتقاد دارم.
از طرفی هم شرط ادب نیست که بجا نیارم.
بعضی وقتا هم میشه از روی غفلت در نمازم کاهلی کنم.
بنظرم بدون دین زندگی بی معنی میشه. چون من موجودی میشم با عمر نامشخص و معلوم نیست باید چیکار کنم و واسه چی هستم و به چی باید برسم. و اگه به اونی که میخوام نرسیدم چی میشه ؟

بعدم تو این ماه همه مهمون خدان چ کسایی که نماز و روزه دارن و میگیرن چ کسایی که نمیگیرن.
سفره ی خدا پهنه گرسنه ای میتونی بخوری و حتی تشکرم نکنی ، میتونی هم نخوری!
خدا بودن ، خدا القی میکنه که روزی برسونه چ تو بخوای و برداری چ نخوای یا لج کنی.

چیزایی که گفتم رو به خودتون نگیرین ا ، کلی گفتم.
پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، Hamid Jafary Pooya ، mr.allahbeigi ، Alireza Payon ، yaran
از خانوم مطهره ب خاطر ه شرکتشون در بحث ممنونم.
منم اثباتو این حرفارو بلد نیستم اما سوال زیاد دارم.

تو مطالب شما (خانوم مطهره) قسمتایی هست ک سوالای بعدی ه منه ک قصد دارم بعدا بپرسم

الان میخوام منتظر نظرات سایر دوستان باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، Hamid Jafary Pooya ، yaran
من دین و روش زندگی که براساس ادیان الهی و یا مکاتب فلسفی داشته باشه رو ندارم!

من مسلمون و مسیحی و یهودی نیستم چون هیج دلیل عقلی پشت براهین اثبات خدا در این ادیان برای من وجود نداشته

به خداوند اعتقاد ندارم!

فکرم نکنین چون من برای فرار از اعمالی مانند نماز و روزه و کلیسا و صومعه رفتن از پذیرش دین سربازدم باید بگم در اشتباه هستین چون من تا قبل از این همه ی این اعمال رو به طور کامل و بدون هیچ گونه کاستی ای انجام میدادم! ولی به این نتیجه رسیدم انجام این اعمال غیر عقلانیه!

روش زندگی و هدف زندگی من اینه همیشه در جستجوی علم و دانش بیشتر بوده و هستم!

فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، Hamid Jafary Pooya
من دوم دبیرستان ک بودم ب این نتیجه رسیدم ک از کجا معلوم ک بهترین دین اسلام باشه؟
از بچگی همش بهمون گفتن ک بهترینه و ....

خلاصه با تمام نگرانیهایی ک واسه دور و بریام پیش اومده بود (مخصوصا خونواده) رفتم ک واسه خودم دین انتخاب کنم.
و بیشتر زمینه مربوط ب زنان واسم مهم بود....

در مورد اینا بیشتر بقیه تحقیق کردم:
بهاییت،وهابیت،سیطینیسم،کابالا

و نهج البلاغه و قرآنم از کتابای خودمون انتخاب کردم....

بچه ها من تحقیقاتم نیمه تموم گذاشتم چون بهر جا ک میرسیدم بازم اسلام واسم تک بود!
الانم ب نماز و روزه و... اعتقاد کامل دارم ولی در مورد احکام مربوط ب موسیقی و رقص و اینا هنوز کامل قانع نشدم!
پاسخ
 سپاس شده توسط crux ، amir astronomer ، motahare ، Hamid Jafary Pooya ، Sara_xRay ، mr.allahbeigi ، malihe ، Alireza Payon ، yaran
(22-07-2012، 08:32 AM)Farzaneh RoshanZamir نوشته است:  من دوم دبیرستان ک بودم ب این نتیجه رسیدم ک از کجا معلوم ک بهترین دین اسلام باشه؟
از بچگی همش بهمون گفتن ک بهترینه و ....

خلاصه با تمام نگرانیهایی ک واسه دور و بریام پیش اومده بود (مخصوصا خونواده) رفتم ک واسه خودم دین انتخاب کنم.
و بیشتر زمینه مربوط ب زنان واسم مهم بود....

در مورد اینا بیشتر بقیه تحقیق کردم:
بهاییت،وهابیت،سیطینیسم،کابالا

و نهج البلاغه و قرآنم از کتابای خودمون انتخاب کردم....

بچه ها من تحقیقاتم نیمه تموم گذاشتم چون بهر جا ک میرسیدم بازم اسلام واسم تک بود!
الانم ب نماز و روزه و... اعتقاد کامل دارم ولی در مورد احکام مربوط ب موسیقی و رقص و اینا هنوز کامل قانع نشدم!
بنده ی مطلبی در مورد زنان در کتاب ( حلیة المتقین ) خوندم ک مطمئنم هر کس بخونتش مثل من گیج میشه
خیلی عجیبه !!!! مخصوصا ک از پیامبر هم هست.
حالا بعدا در موردش بحث میکنیم.

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare ، Hamid Jafary Pooya ، mr.allahbeigi ، Alireza Payon ، yaran
ببخشید وسط حرفاتون میپرم
فقط میخوام بگم در مورد حرمت موسیقی یه نگاه به این وبلاگ بزنین
http://whatweare.blogfa.com/
مطلب جالبی نوشته
یعنی من خودم قبولش دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، malihe ، yaran
من قانع نشدم!

"وقتی اسلام بخواد در مورد رسانه‌ای حکم بده که نه ارسال کننده اش می‌فهمه که چی ارسال کرده و نه دریافت‌کننده‌اش می‌تونه بفهمه که چی باید دریافت کنه, چه انتظاری به غیر از منع کردنش باید داشت؟ اصلاً به خاطر همین هم نام موسیقی در اسلام مترادف با لغو و لهو و لعب شده یعنی سخنان بیهودهو سرگرم‌کننده. چون که چیزی نیست چز اصواتی که هیچ پیامی رو در بر نداره. و این حکم پابرجاست تا زمانی که زبان هنری مثل موسیقی برای مردم ناشناخته و گنگ مونده. برای رفع این مشکل چاره‌ای نیست جز بالا بردن شناخت مردم از زبان موسیقی. "

این قسمت آخر همون مقاله ست؛
چرا این نویسنده میگه ک خالقان موسیقی و شنودگانش اونو نمی فهمن؟!
من قرآن رو هم ی جور موسیقی میدونم...همین طور اذانو....تا حالا شده شبای جمعه از کنار ی مسجد رد بشی ،بعد صدای آل یاسین بیاد و...چ حسی داشتی؟
همین طور درباره سمفونیهای بتهوون!
و........
پاسخ
 سپاس شده توسط amir astronomer ، motahare ، Hamid Jafary Pooya ، mr.allahbeigi ، malihe ، Alireza Payon ، yaran
یه سوال ازتون میپرسم
تاحالا خودتون موسیقی کار کردین؟
پاسخ
نه!
شما کار کردین؟
ولی تا دلت بخواد موسیقی گوش میدم..اصلا با موسیقی زنده م!
پاسخ
 سپاس شده توسط Alireza Payon

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  به بعضیا باید گفت:... افسانه پناهی 0 82 12-03-2014، 04:28 PM
آخرین ارسال: افسانه پناهی
  برنامتون واسه تابستون چیه؟ Hossein.J 40 2,284 01-09-2013، 11:22 PM
آخرین ارسال: Hossein.J
Star اگه قیمت دلار بیاد پایین چه ماشینی واسه خودت می خری ؟ aramestan 5 228 13-03-2013، 12:47 AM
آخرین ارسال: saeed shojaei
  واسه چی نماز میخونید؟! Hossein.J 21 1,230 29-01-2013، 11:37 AM
آخرین ارسال: hadi soltani
  نفر قبلیت گریه کنه واسه آروم کردنش حاضری چی کار کنی؟؟ farnaz_a 162 7,292 07-10-2012، 07:24 PM
آخرین ارسال: MoHsenM1

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان