امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 3.18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصویر چند روز پیش خورشید و فعالیت شدید بر سطح خورشید
درود

تصویری که در زیر می بینین مربوط به 6 روز پیش هست که از سطح خورشید تهیه کردم!

در تصویر شاهد فعالیت خیلی بالای خورشید هستیم که فقط برای توصیف بزرگ بودن این لکه های خورشیدی یه مقیاس بهتون میدم تا متوجه بشین!

بزرگی قطر خورشید چیزی حدود 109 برابر بزرگی قطر زمین ه! یعنی 109 تا زمین رو اگه ردیف پشت هم بذاریم تازه میشه قطر خورشید! راحت می تونین ببینین با یه مقیاس بندی نه خیلی دقیق، حدودا 1تا 1.5 زمین در لکه ی شماره ی 1513 جا میشه! حالا متوجه بزرگی این فعالیت عجیب و جدید خورشید شدین؟؟

[تصویر:  13427512391.jpg]

*یه نکته ای هم که خیلی جالب و تقریبا شگفت انگیز بود اینه که در ایالت هایی که در تصویر نقشه ی ایالات متحده ی امریکا که در زیر می ذارم هم بعضی از عکاسان در طول شب تونستنن شفق قطبی ( تقریبا همیشه در قطب های شمال و جنوب و نواحی نزدیک به قطب ها نظیر سیبری و نروژ و غیره ...) در عکس هایی که در شب گرفتن بنذازن!

*جاهایی که با علامت فلاش معین کردم هیچ گزارشی از دیدن شفق قطبی تا به حال(قبل از این فعالیت جدید خورشید) ثبت نکردن که حالا تونستن در آسمون شبشون شفق قطبی رو جتی با چشم هم ببینن از جمله ایالت های آرکانزاس و میسوری که من واقعا متعجب شدم! احتمالا اگر عکاسانی در کشور آذربایجان و ارمنستان هم بودند هم می تونستن این پدیده رو به صورت ضعیف در عکس هاشون بنذازن! که تا به حال که من خبرهارو چک کردم کسی از این نواحی عکسی به سایت های معتبر در این ضمینه ارسال نکرده!

*یه مسئله ی خیلی جالب دیگه هم اینه که این فعالیت خورشید تاثیر چندانی بر روی ماهواره های مدارگرد زمین و خطوط ارتباطی در سطح زمین نداشته، در حالی که اگه خاطرتون باشه حدودا 5 سال پیش هم اعلام کردن فعالیت های خورشید شروع شده و من یادمه که اینترنت به مدت 2.5 روز قطع بود، در حالی که اون فعالیت 2/3 بزرگی و قدرت این فعالیت رو هم نداشت!

در هرصورت هر از گاهی رخداد هایی در طبیعت رخ میده که واقعا همه رو شگفت زده می کنه!

[تصویر:  13427515411.jpg]

فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، mhk ، motahare ، amir astronomer

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طلوع خورشید امروز چهارشنبه 11 مرداد ماه 1391 crux 0 378 01-08-2012، 07:41 AM
آخرین ارسال: crux

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان