نظرسنجی: به نظر شما این سخنرانی مفید بود ؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
محرم با نگاه منطق - حماسه سرخ رائفی پور
Music 
خیلی وقت ها شده که به مجالسی که محرم ها توی حسینه ها و مساجد و کوچه و خیابون برگذار می شه رفتیم ولی حتی یه قطره اشک هم از چشممون جاری نشده .
خیلی وقت ها توی همین مجالس کلی با خودت کلنجار رفتی که بعضی از این رفتارهای عجیب و غریب رو نادیده بگیری .
خیلی از این خیلی وقت ها نتونستی و ناراحت پاشدی اومدی بیرون .
دلت لک زده واسه یه سخنرانی که توش واسه گریه انداختن ملت ، الگوهای اخلاق و اسطوره های مردانگی رو تکه تکه نکنند.
شاید تو هم مثل من ، مثل خیلی های دیگه خوشت نیاد که آهنگ های رپ روز رو به اسم مداحی به خوردت بدند.
حتی بعضی وقت ها کلی گشتی دنبال یه کتابی که توش یه ذره ، فقط یه ذره حرف حساب زده باشند تا اصلا بدونی چی شد که امام حسین قیام کرد و امام حسن نه ؟ اصلا چی شد که امام حسین به اون صورت کشته شد ولی هیچ کدوم از امام های بعد و قبلش یه همچین کاری نکردند ؟
اگه روت شد برو از اونایی که خودشون رو می زنند ، مردم رو اذیت می کنند و نهار ظهر عاشورا رو دوست دارند همین ها رو بپرس .
ولی اگر هم روت نشد می تونی 30 مگابایت از حجم اینترنتت رو بذاری ، یه کلیپ MP3 دانلود کنی و جواب خیلی از این سوالها رو بفهمی .
دانلود مستقیم و پرسرعت از سرور مصاف ( با حجم 28.3 مگابایت )

لینک های پشتیبان در زیر همین پست موجود است.

فایل‌(های) پیوست شده
.   لینک دانلود کمکی ( پرشین گیگ) (اندازه: 28.32 MB / تعداد دفعات دریافت: 14)
.   لینک دانلود کمکی شماره 2 (اندازه: 28.32 MB / تعداد دفعات دریافت: 11)
.   لینک دانلود کمکی شماره 3 (اندازه: 28.32 MB / تعداد دفعات دریافت: 6)
می گویند تقوا از تخصص لازم تر است
آنرا می پذیرم، اما می گویم:
آنکس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد، بی تقواست.
- شهید دکتر چمران
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، mr.allahbeigi
با همه ی حرفاتون موافق نیستم! خیلی تند رفتین.
اینجا سرعتم پایینه ولی حتما در زمان مناسب دانلودش میکنم و جواب میدم.

"دلت لک زده واسه یه سخنرانی که توش واسه گریه انداختن ملت ، الگوهای اخلاق و اسطوره های مردانگی رو تکه تکه نکنند."
اولا که واقعا این اتفاق افتاده. دوما مستمع باید عاقل باشه و هر جایی نره و پای هر منبری نشینه.
"شاید تو هم مثل من ، مثل خیلی های دیگه خوشت نیاد که آهنگ های رپ روز رو به اسم مداحی به خوردت بدند"
چرا ما ایرانی ها عادت داریم نیمه خالی لیوان رو میبینیم. عزادار واقعی دنبال مداحی درستش میگرده و خیلی هم در دسترس و فراوونه. بعدم معلومه آدمی که بذاره اینقدر روحش گرسنه معرفت بشه هر چی بش بدن میخوره .

"اگه روت شد برو از اونایی که خودشون رو می زنند ، مردم رو اذیت می کنند و نهار ظهر عاشورا رو دوست دارند همین ها رو بپرس ."

نمیدونم با اصل سینه زنی مشکل دارین یا با افراتش ولی خیلی مبهم حرف زدین!
شما ناهار ظهر عاشورا را دوست ندارین؟ در هر صورت چرا؟
پاسخ
(02-07-2012، 09:11 PM)motahare نوشته است:  با همه ی حرفاتون موافق نیستم! خیلی تند رفتین.
اینجا سرعتم پایینه ولی حتما در زمان مناسب دانلودش میکنم و جواب میدم.

"دلت لک زده واسه یه سخنرانی که توش واسه گریه انداختن ملت ، الگوهای اخلاق و اسطوره های مردانگی رو تکه تکه نکنند."
اولا که واقعا این اتفاق افتاده. دوما مستمع باید عاقل باشه و هر جایی نره و پای هر منبری نشینه.
"شاید تو هم مثل من ، مثل خیلی های دیگه خوشت نیاد که آهنگ های رپ روز رو به اسم مداحی به خوردت بدند"
چرا ما ایرانی ها عادت داریم نیمه خالی لیوان رو میبینیم. عزادار واقعی دنبال مداحی درستش میگرده و خیلی هم در دسترس و فراوونه. بعدم معلومه آدمی که بذاره اینقدر روحش گرسنه معرفت بشه هر چی بش بدن میخوره .

"اگه روت شد برو از اونایی که خودشون رو می زنند ، مردم رو اذیت می کنند و نهار ظهر عاشورا رو دوست دارند همین ها رو بپرس ."

نمیدونم با اصل سینه زنی مشکل دارین یا با افراتش ولی خیلی مبهم حرف زدین!
شما ناهار ظهر عاشورا را دوست ندارین؟ در هر صورت چرا؟
به قول معروف مثل اینکه " سوء تفاوت (!) شده " !
من نه با عاشورا مشکل دارم ، نه با عزادارا نه با قیمه ی ظهرش . ولی خیلی وقت بود یه سخنرانی باحال تو این سبک نشنیده بودم . خصوصا از تلوزیون که تو دهه ی محرم علاقه ی خاصی به روحانیون سنتی پیدا می کنه !
اینی رو هم که می گید چون اتفاق افتاده اشکالی نداره بیان با این سوز و آه و ناله بگن من کاملا مخالفم چرا که همه ی این افراد به اینسخن معقدند که " هیچ مجلسی برای ائمه برگزار نمی شه مگه اینکه امام زمان اونجا حضور دارند " حالا خودتون رو بذارید جای یه خانواده ی داغ دار که مثلا عزیزانشون تصادف کردن و همه اشون زنده زنده توی ماشین سوختن ، به نظرتون چون این اتفاق واقعا افتاده اشکالی نداره بریم جلوی فرزندشون وایسیم بلند بلند با آه و ناله چطوری سوختن مادر و پدرشو توضیح بدیم !
البته دلیل اصلی اینکه موافق نیستم این نیست ، دلیل اصلیش اینه که فکر نمی کنم اینقدر سنگدل شده باشیم که برای به فکر فر. رفتنمون حتما باید یه همچین کارهایی انجام بدن . همین که به این مسئله فکر کنیم که خانواده ی امام هم اونجا بودن ، به نظرم به اندازه ی کافی دردناک و تکان دهنده هست . و شاید بتونه آدم رو به فکر بندازه که چرا قیام کردند و نتیجه اش چی شد .

- شهید دکتر چمران
پاسخ
 سپاس شده توسط MoHsenM1
باید قبول کرد که چرایی قیام را همه بخصوص عوام نمیتوانند درک کنند ، البته امروزه خیلی درک مردم بالا رفته ولی هنوز هم خیلی ها دقیقا وقایع و چرایی آن را نمیدونند کما اینکه ممکنه خودم م خیلی اش رو ندونم .
اما در مورد بیان داغ باید بگم که خود ائمه از شیعیانشون خواستن که دور هم جمع بشن و عزاداری کنند هم بخاطر ترویج علت قیام و هم بخاطر تسلای خاطر عزیزان .(اصلا قابل قیاس با مثالی که گفتید نیست چون این مرگ هدف دار بوده و داغ دیده در حین عزا مفتخر است ولی آن داغ دیده با بیان وقایع میسوزه چون جوانش زندگی ش رو از دست داده ولی اینجا قضیه شهادت ته پس قبول ندارم! )/ مثلا پدری که پسرش رو در جنگ تحمیلی از دست داد از رشادت هاش تعریف میکنه و در حین داغ دار بودن مفتخره چون معتقده که پسرش ناکام نمرده و به هدف بالایی رسیده/
قبول دارم که در بعضی مجالس زیاده روی میشه و صرفا برای گرفتن گریه از عزادار این کار را میکنند ، کما اینکه در آن زمان سر بریدن امری رایج در جنگ ها برای پیروز شونده بوده و امروزه برای ما خیلی دردناکه چون فقط توی فیلم ها دیدیم و واسمون مملوس نیست. (البته بگذریم از وحشتی که ر ی گ ی ایجاد کرد . )

از اسم سخنران مشخص بود که شما با مواردی که در پاسخ دوم گفتید مخالف نیستین ولی خیلی بد چند خط ابتدای تایپیک رو بیان کردین ! پس خواستم تذکر بدم!!!!
همین.
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود وحید
چجوری باید دانلود کنم؟؟؟؟
پاسخ
(05-10-2012، 02:51 PM)9191316501 نوشته است:  چجوری باید دانلود کنم؟؟؟؟
روی خود حمایه سرخ کلیک کنید دانلود میشه
موفق باشین
"don't be"
پاسخ
آقا دانلود نمیشه. وقتی کلیک میکنم آدرس دیگری میاد و سوال میکنه. بله هم میزنم و هیچ اتفاقی نمیوفته....
پاسخ
(05-10-2012، 10:51 PM)9191316501 نوشته است:  آقا دانلود نمیشه. وقتی کلیک میکنم آدرس دیگری میاد و سوال میکنه. بله هم میزنم و هیچ اتفاقی نمیوفته....
مشکل رفع و لینک ها اصلاح شد . لطفا مجددا اقدام بفرمایید.

- شهید دکتر چمران
پاسخ
دستت درد نکنه داداش. خاستم بپرسم شما که دستت تو کاره ، استاد رائفی پور سخنرانی دیگه ای هم داشتن درباره عزاداری و انحرافایی که هست و اینحرفا؟؟؟ خیلی نیاز دارم. برا سایت آپارات میزارم... بازدید خوب داره اگر داری بگو که بازم دانلود کنم. چون این مبحث مهمیه که هرساله انجام میشه و اگر بیخیال باشیم انحراف روز به روز بیشتر خاهد شد... بازم ممنون از شما
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
talk سخنرانی محرم استاد رائفی پور محرم 1391 هیئت کربلایی ها مسعود وحید 0 608 25-11-2012، 09:19 AM
آخرین ارسال: مسعود وحید
Video نقد ماهرانه جدایی نادر از سیمین از زبان رائفی پور مسعود وحید 0 549 06-08-2012، 12:02 AM
  سخنرانی جدید و شنیده نشده از استاد رائفی پور ، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، 6 اسفند 13 مسعود وحید 6 1,985 20-07-2012، 11:50 PM
  زیر و بم جنگ نرم از زبان رائفی پور مسعود وحید 1 1,642 04-04-2012، 12:09 AM
آخرین ارسال: mr.allahbeigi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان