امتیاز موضوع:
  • 24 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلمان خوش است...
از همان روز اول که به دنیا می آییم دلمان خوش است

دلمان خوش است که مادری داریم که شیرمان می دهد
دلمان خوش است که پدری داریم که می توانیم با موهای صورتش بازی کنیم
دلمان خوش است که همه گوسفند ها و گاو ها و مرغ ها برای شکم ما آفریده شده اند
دلمان به این خوش می شود که زمین زیر پای ماست و آسمان هم...
دلمان به قیافه خودمان توی آینه خوش می شود
دلمان خوش می شود به اینکه توی جیبمان یک دسته اسکناس داریم
دلمان به لباس نویی خوش می شود و به اصلاح سر و صورتی ذوق می کنیم
یا وقتی که جشن تولدی برایمان می گیرند
یا زمانی که شاگرد اول می شویم
دلمان به تمام دروغ ها و راست ها خوش می شود
به تماشای تابلویی یا منظره ای یا غروبی یا فیلمی در سینما و شکستن تخمه ای
دلمان خوش می شود به اینکه روز تعطیلی را برویم کنار دریا و خوش بگذرانیم مثلا با خنده های بی دلیل ,
یا سرمان را تکان بدهیم که حیف فلانی مرد یا گریه کنیم برای کسی
دلمان خوش می شود به تعریفی از خودمان و تمسخری برای دیگران
دلمان خوش می شود به غرق شدن در رویاهای بی سرانجام
دلمان خوش است که همه چیز رو براه است
که همه دوستمان دارند
که ما خوبیم.
چقدر حقیریم ما....
چقدر ضعیفیم ما...

دلمان خوش است که می نویسیم و دیگران می خوانند و عده ای می گویند , آه چه زیباو بعضی اشک می ریزند و بعضی می خندند

دلمان خوش است به لذت های کوتاه به دروغ هایی که از راست بودن قشنگ ترند
به اینکه کسی برایمان دل بسوزاند

با شاخه گلی دل می بندیم و با جمله ای دل می کنیم
و وقتی چیزی مطابق میل ما نبود
چقدر راحت لگد می زنیم و چه ساده می شکنیم همه چیز را روز و شب ها تمام می شود و زمان می گذرد
دلمان خوش می شود به اینکه دور و برمان پر می شود از بچه ها
دلمان به تعریف خاطره ها خوش می شود و دادن عیدی

دلمان به اینکه دکتر می گوید قلبت مشکلی ندارد ذوق می کند

و اینکه می توانیم فوتبال تماشا کنیم و قرص نیتروگلیسیرین بخوریم دلمان به خواب های طولانی و بیداری های کوتاه خوش است

و زمان می گذرد حالا دلمان خوش می شود به گریه ای و فاتحه ای
به اینکه کسی برایمان خیرات بدهد و کسی و به یادمان اشک بریزد
ذوق می کنیم که کسی اسممان را بگوید
و یا رهگذری سنگ قبرمان را بخواند
و فصل ها می گذرد
دلمان تنها به این خوش می شود که موشی یا کرمی از گوشت تنمان تغذیه کند
یا ریشه گیاهی ما را بمکد به ساقه گیاهی
دلمان خوش است به صدای عبور آدم هایی که آن بالا دلشان خوش است که راه می روند روی قبر ما
و دلمان می شکند از لایه های خاکی که سنگ قبرمان را در مرور زمان می پوشاند
و اینکه اسممان از یاد بچه ها رفته است
و زمان باز می گذرد
دلمان خوش است به استخوان بودن
به هیچ بودن
به خاک بودن دلمان خوش است
به مورچه ها و موش ها و مارها
ما آدم ها چه راحت دلمان خوش می شود
مثل کودکانی که هنوز نمی فهمند
ما اشرف مخلوقات عالم هستیم و چقدر خوش به حالمان می شود

.

.

.
و من دلم خوش است به نوشتن همین چند جمله
در بيكرانه ي جهان دو چيز است كه افسونم مي كند :
آبي آسمان كه ميبينم و ميدانم كه نيست

و

خدايي كه نمي بينم و ميدانم كه هست
 سپاس شده توسط Hossein.J ، mr.allahbeigi ، farah*NAZ ، farnaz_a ، hadi soltani ، مسعود وحید ، malihe ، motahare ، amir astronomer
قشنگ بود، یه جورایی پر نا امیدی.
................!
 سپاس شده توسط elahe ، hadi soltani ، motahare
همیشه فکر می کنم نباید به داشتن چیزای کوچیک دل خوش کرد، ما بیشتر از این ها می ارزیم. ما برای کمتر از خلیفه ی خدا بودن، روی زمین نیومدیم. (خیلی شعاری شد نه؟؟ یه کم بیشتر فکر کن، خیلی هم شعاری نیست!)
متن خیلی جالبی بود. آخر و عاقبت دل خوش کردن به یک زندگی عادی.
صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ

سپاس شده توسط elahe ، hadi soltani ، Hossein.J ، motahare
دلم گرفت الی!
دیروز تو پارک نشسته بودم،منتظر مامانم بودم که بیاد دنبالم،داشتم مطالعه می کردم
که ی دختر بچه کوچولو با صورتی آفتاب سوخته و لباسای کهنه ،اومد بهم گفت نانی ،آدامس می خری؟
خودت که میدونی من از نانی و آدامس موزی متنفرم!گفتم نه عزیزم نمیخوام.
گفت تو که پولداری!چرا نمیخری؟!
گفتم دوس ندارم...
وهمین جور که سرم تو کتاب بود،ی لحظه احساس کردم قلبم داره از جاش کنده میشه!حسرتی که تو صدای اون دختر کوچولوی ملوس(اما با ظاهری کثیف!) بود،مثه یه قلوه سنگ شدهبود تو گلوم...
سرمو بلند کردم تا ازش آدامس بخرم که...نبود!
هرچی دنبالش گشتم نبود!
نمیدونم دلشو به چی من خوش کرده بود که فکر می کرد پولدارم!
از دیشب تاحالا تو بد وضعیتی گیر افتادم !همش از خودم می پرسم:ماپولداریم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!
و از بچگی م تا حالا هر چی فکر کردم،خاطره ای نداشتم که توش حسرت ی چیز مالی باشه!
پس ما پولداریم!
دلتون خوش باشه دوستان؛
شما هم که کامپیوتر و اینترنت و لباس و هزینه تحصیل و وسیله حمل ونقل و.....دارید پولدارید!
دلتون خوش باشه به این که مجبور نیستید تو پارک آدامس بفروشید!

اصلا دلتون خوش باشه که تا حالا کسی همچین حرفی بهتون نزده که تا عمر دارید عذاب وجدان داشته باشید!
دلتون خوش باشه....
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، hadi soltani ، Hossein.J ، malihe ، motahare ، amir astronomer
وقتايي که با دوستام ميريم سي وسه پل ازين بچه ها زياد ميبينيم و تا حالا نشده يه بچه بخواد بهمون لواشک بفروشه و نگيريم مخصوصا دوستم عليرضا.
خريدن يه لواشک هزينه اي نداره ولي کلي دل اون بچه کوچيک رو شاد ميکنه.
هميشه سعي ميکنيم آدم خوبي باشيم بعضي ها مدرسه ميسازن بعضي ها بيمارستان ولي واسه من ثواب شاد کردن يه بچه بيشتر از اونا ارزش داره.
هرروز چيزايي ميبينيد که شايد اونقد کوچيک باشن که به چشم نيان ولي هم انجامش ثواب داره هم حس ميکنيد آدم بهتري شدين.
اين لحظات رو از دست ندين.
:heart: mineiut.blogfa.com :heart:
 سپاس شده توسط Hossein.J ، malihe
(27-05-2012، 11:07 AM)hadi soltani نوشته است:  وقتايي که با دوستام ميريم سي وسه پل ازين بچه ها زياد ميبينيم و تا حالا نشده يه بچه بخواد بهمون لواشک بفروشه و نگيريم مخصوصا دوستم عليرضا.
خريدن يه لواشک هزينه اي نداره ولي کلي دل اون بچه کوچيک رو شاد ميکنه.
هميشه سعي ميکنيم آدم خوبي باشيم بعضي ها مدرسه ميسازن بعضي ها بيمارستان ولي واسه من ثواب شاد کردن يه بچه بيشتر از اونا ارزش داره.
هرروز چيزايي ميبينيد که شايد اونقد کوچيک باشن که به چشم نيان ولي هم انجامش ثواب داره هم حس ميکنيد آدم بهتري شدين.
اين لحظات رو از دست ندين.

به خدا پولش اصلا برام مساله اي نبود...سرم تو كتاب بود همه مي دونن كه از آدامس موزي و ناني بدم مياد!
خودم به اندازه كافي عذاب وجدان دارم تورو خدا شما ديگه نمك رو زخمم نپاشيد...
 سپاس شده توسط Hossein.J ، motahare
معذرت ميخوام نميخواستم ناراحتتون کنم.
بهتره فراموشش کنيد دفه بعد که يکي ديگه رو ديدن جبران کنيد.
:heart: mineiut.blogfa.com :heart:
 سپاس شده توسط Hossein.J
(27-05-2012، 01:16 PM)hadi soltani نوشته است:  معذرت ميخوام نميخواستم ناراحتتون کنم.
بهتره فراموشش کنيد دفه بعد که يکي ديگه رو ديدن جبران کنيد.
من اینجام، به من بدبخت بیچاره کمک کنید!
................!
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، motahare
بذارین تا یه مطلبی را گوش زد کنم.
بنده شخصاً از وقتی که چندتا از این فقیرنماها، دست شون رو شد و مال و اموالشونا که شمردن! از اموال هفت نسل من، روی هم زد بالا! دیگه به هیچ کس که ازم درخواست کمک مالی کرد (همون گداها، تازه اونایی که نمی شناختم) کمکی نکردم. نمی دونم درسته یا نه، بعضیا می گن درسته بعضیا هم قبول ندارن. حالا کاری نداریم...
ولی همیشه از این بچه ها تا یادم میاد خرید میکردم، الانم توی کشوی میزم، کلکسیون دعا و قرآن دارم!! ولی ... ولی دو هفته ی گذشته یه چیزی شنیدم که یه خورده جا خوردم! یه نفر که دستش تو کار بود و از جاهایی خبر داشت، گفت: «هیچ وقت از این بچه ها خرید نکن.» گفتم آخه گدایی که نمی کنن، کار می کنن، پول کارشونا می گیرن. می گفت: «آخه هیچ بچه ای که حاضر نیست بیاد این طور کار کنه، اینا یک سری باند هستن که می رن این بچه ها را از توی ده و روستا به زور میارن توی شهر و وارادشون می کنن به این کارا، مردم هم دلشون می سوزه و ازشون خرید می کنن، و آخر شب هم همه ی پول بچه ها را می گیرن و کلی هم سود می کنن.» می گفت:« تا وقتی هم که همچین کار پر سودی هست این کار را ادامه می دن، یعنی تا وقتی که شما از این طفل معصوما خرید می کنین، همه ی این بدبختی ها برای این ها و امثال این ها ادامه داره.» راستش خیلی جا خوردم. الانم موندم که بالاخره باید چه کار کرد؟؟ آخه این چه بشریه که از حس ترحم آدما هم سوء استفاده میکنه. حالا اگه این وسط یه بچه ای هم واقعاً به خاطر نیاز خودش این کارا بکنه، اون چه گناهی کرده؟؟
شما را به خدا نگاه کنین، مردم چه طور زندگی می کنن! بچه به این بچگی، کمترین امکانات را نداره، اون وقت ما با کوچکترین (تأکید می کنم، با کوچکترین) مشکل، سریع به خدا گله می کنیم که اِلِ و بِلِ و شیمبِلِ!!
صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ

سپاس شده توسط مسعود وحید ، Hamid Jafary Pooya ، motahare ، amir astronomer
(29-05-2012، 11:50 PM)mr.allahbeigi نوشته است:  بذارین تا یه مطلبی را گوش زد کنم.
بنده شخصاً از وقتی که چندتا از این فقیرنماها، دست شون رو شد و مال و اموالشونا که شمردن! از اموال هفت نسل من، روی هم زد بالا! دیگه به هیچ کس که ازم درخواست کمک مالی کرد (همون گداها، تازه اونایی که نمی شناختم) کمکی نکردم. نمی دونم درسته یا نه، بعضیا می گن درسته بعضیا هم قبول ندارن. حالا کاری نداریم...
ولی همیشه از این بچه ها تا یادم میاد خرید میکردم، الانم توی کشوی میزم، کلکسیون دعا و قرآن دارم!! ولی ... ولی دو هفته ی گذشته یه چیزی شنیدم که یه خورده جا خوردم! یه نفر که دستش تو کار بود و از جاهایی خبر داشت، گفت: «هیچ وقت از این بچه ها خرید نکن.» گفتم آخه گدایی که نمی کنن، کار می کنن، پول کارشونا می گیرن. می گفت: «آخه هیچ بچه ای که حاضر نیست بیاد این طور کار کنه، اینا یک سری باند هستن که می رن این بچه ها را از توی ده و روستا به زور میارن توی شهر و وارادشون می کنن به این کارا، مردم هم دلشون می سوزه و ازشون خرید می کنن، و آخر شب هم همه ی پول بچه ها را می گیرن و کلی هم سود می کنن.» می گفت:« تا وقتی هم که همچین کار پر سودی هست این کار را ادامه می دن، یعنی تا وقتی که شما از این طفل معصوما خرید می کنین، همه ی این بدبختی ها برای این ها و امثال این ها ادامه داره.» راستش خیلی جا خوردم. الانم موندم که بالاخره باید چه کار کرد؟؟ آخه این چه بشریه که از حس ترحم آدما هم سوء استفاده میکنه. حالا اگه این وسط یه بچه ای هم واقعاً به خاطر نیاز خودش این کارا بکنه، اون چه گناهی کرده؟؟
شما را به خدا نگاه کنین، مردم چه طور زندگی می کنن! بچه به این بچگی، کمترین امکانات را نداره، اون وقت ما با کوچکترین (تأکید می کنم، با کوچکترین) مشکل، سریع به خدا گله می کنیم که اِلِ و بِلِ و شیمبِلِ!!

منم اين موضوع رو مي دونستم.

ولي مي دونيد چرا از اين بچه ها معمولا خريد مي كنم؟

حتي اگرم باندي باشند بازم اين بچه ها خيلي هاشون بي سرپرستن يا تو يه خونواده ناجور(مثلا با پدري معتاد) زندگي مي كنن و اگه درآمدي نداشته باشن باهاشون بد رفتاري ميشه...داستان دخترك كبريت فروش رو يادتونه؟
 سپاس شده توسط mr.allahbeigi ، malihe ، motahare

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان