امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفقا به دادم برسید!سوال دارم!
سلام بروبچ.
تو کتاب "آمار و احتمال مقدماتی" دکتر بهبودیان،وقتی تعبیر احتمال به طریق هم شانسی رو گفته،آخرش گفته که به این تعبیر دوتا انتقاد عمده وارده:
"نخست این که مفهوم هم شانسی،به فرض این که شرایط آن برقرار باشد با مفهوم احتمال که مورد تعبیر می باشد ارتباط دارد،مثلا وقتی در بازی شیر یا خط می گوییم HوT هم شانس هستند در حقیقت می گوییم احتمال های مساوی دارند.انتقاد دیگر این که اگر پیشامد ها هم شانس نباشند ،با این تعبیر نمی توانیم به آنها احتماتل نسبت دهیم.مثلا وقتی که می خواهیم بچه دار شدن یک زن و شوهر جوان را پیش بینی کنیم پیشامدهای هم شانس بی مورد است و باید تعبیر دیگری برای احتمال در نظر گرفت."

من انتقاد اولشو نفهمیدم!یعنی چی؟مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Huh Huh Huh Huh
پاسخ
من خودم هم با این مشکل مواجه شدم.
.
.
.
به نظرم مشکل از کتابه چون دیروز کلی رویه این دو بحث فکر کردم(احتمال همشانس و احتمال یکنواخت)و کل کتاب و جزومو زیر را رو کردم(اینقدر حواسم به این دو مورد رفت که پاک یادم رفت فصل دو، هشت بخشه نه یک بخش)
در بيكرانه ي جهان دو چيز است كه افسونم مي كند :
آبي آسمان كه ميبينم و ميدانم كه نيست

و

خدايي كه نمي بينم و ميدانم كه هست
پاسخ
هم شانس بودن مال پیشامدها و یه مفهوم مجموعه ایه؛در صورتی که یکنواختی احتمال یه مفهوم از جنس عدده و مال احتمال پیشماد هاست...در واقع ما نمی گیم پیشامد هامون شانس برابر دارن،می گیم یه واحد جرم احتمالمون بطور یکنواخت روی کل فضای نمونه توزیع شده...
پاسخ
بچه شما یادتونه که واسه بخش پذیری اعداد به 13 چ قاعده ای بود؟!
پاسخ
باید وقتی به 13 تقسیم میکنی باقی ماندش صفر بشه.
ترترتر
پاسخ
یه سوال!
کلاس شنبه ی این هفته تشکیل شد؟
جریان آقای حسینی چیه؟
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

یه کمی کاشکی فکر می کردین،
توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،
مثلا، "دوست داشتی امضای نفر قبلیت مال تو بود" و امثالهم!

مارا به خیر شما امید نیست، شر رو کم می کنیم!

پاسخ
واالله من که دوشنبه رفتم دانشکده و استاد رو دیدم بهم گفتن شنبه تعطیله و قرار شد ی سری سوال رو که آقای حسینی / که منم نمیشناسمشون/ بدن به خانوم دکتر و ایشونم به من میل بزنن ، منم واسه بقیه بفرستم ولی تاحالا که واسه من ایمیلی نرسیده!!!!
پاسخ
شنبه ی این هفته که بیاد منظورم نبود!
همین هفته ای که گذشت رو می گم! منم همون دوشنبه رفتم پیش استاد، گفت که شنبه کلاس تشکیل شده و یه آقایی به فامیلی حسینی تدریس کردن!
منظورم اینه! آره به بنده هم گفتن که به میل بنده هم میفرستن ولی تا به حال ...
فقط در خصوص تاپیک "دلخوری" میگم که بیایید بند دهان را ببندیم و بال اندیشه را بگشاییم!

توی این چند قت اخیر،تاپیک های علمی آقا سعید(مدیر عامل راهکار گستر قرن) واقعا بار علمی سایت رو بالا بردن،

پاسخ
نه بابا حسینی کیه !!
همش من پای تابلو بودم.
پسرا عجب نامردایی ن ا.
شاید اون پسر المپیادیه رو میگن!! اتفاقا ی سوال رو اشتباه حل کرد و من و فرزانه درستش رو نوشتیم ولی دیگه اون رفته بود .

اول قرار شد شنبه کلاس نباشه ولی دیگه یههویی تشکیل شد.
پاسخ
خانم روشن ضمیر به بنده گفتن کلاس تشکیل نمیشه و بنده هم رفتم خونه!
ای بابا اینجوری من عقب افتادم که!
حالا چی درس داده شد سر کلاس؟
اون پسر المپیادیه کی بود؟

پاسخ
 سپاس شده توسط motahare

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان