امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آتش‌‌نشانان نیشابوری، یک پرستوی دربند را آزاد کردند
#1
آموزگار مدرسه ابتدایی شهدای ابراهیمی نیشابور: « شاید درسی که در آن روز دانش‌آموران مدرسه آموختند یکی از زیباترین درس‌های به یادماندنی دوران تحصیل‌شان باشد.»
سایت دیده‌بان حقوق حیوانات نوشت:
آتش‌نشانان نیشابوری، یک پرستوی دربند را آزاد کردند.
به گزارش روزنه صبح شنبه 23 اردیبهشت ماه 91 با تماس یک معلم از مدرسه ابتدایی شهدای ابراهیمی نیشابور، آتش‌نشانان ره‌سپار کمک به یک پرنده‌ی دربند شدند.


[تصویر:  Animal-Rights-Watch-ARW-3622.jpg] (به توجه و نگاه کودکان دقت کنید.)
به گفته‌ی معلم این آموزشگاه، پرستویی که در ارتفاع حدود هشت متری ساختمان مدرسه، آشیانه ساخته بود، در کنار ناودان، گیر افتاده و به دلیل موقعیت مکانی خاصی که داشت، دسترسی به پرنده امکان‌پذیر نبود. این آموزگار می‌افزاید برای دقایقی دانش‌آموزان مدرسه شاهد تقلای بی فرجام پرنده بودند تا این‌که ایشان با آتش‌نشانی تماس می‌گیرد و مامور پاسخ‌گوی آتش‌نشانی پس از مشورتی کوتاه با همکاران خود، می‌پذیرد سرویسی را راهی محل کند. مأموران آتش نشانی به فاصله‌ی کوتاهی به مدرسه‌ی یاد شده می‌روند و با استفاده از نردبان مخصوص، پرستوی گرفتار را آزاد می‌کنند.
آموزگار این مدرسه یادآور می‌شود یکی از نکاتی که به ویژه در سال‌های آغازین آموزش‌های رسمی به دانش‌آموزان گفته می‌شود، عدم آزار و اذیت جانوران و مهربانی با آن‌هاست که این امر در ایران کهن نیز ریشه‌ای دیرینه دارد.
وی با سپاس از همکاری آتش نشانی نیشابور می افزاید شاید درسی که در آن روی دانش آموزان مدرسه آموختند یکی از زیباترین درس های به یادماندنی دوران تحصیلشان باشد.

همیشه آرزو داشتم این روش تدریس، در کشور رواج پیدا می کرد. کاربردی، عملی و به درد بخور. من نمی دونم واقعاً دونستن طول رودخانه ی می سی سی پی و ارتفاع قله ی اورست و پایتخت های کشورها و .... (بیشتر چیزایی که در دوران ابتدایی و راهمایی خوندیم) به چه درد می خوره؟؟!!
صدای گیتار من ...
صوت الغيتار بلدي ...
بنیم گیتار سِس ...
میرا گٹار آواز کر رہا ہے ...
... My guitar sound
... Mea Cithara sonus
... Mi guitarra suena
... Mijn gitaar geluid
... Il mio suono di chitarra
... Můj kytarový zvuk
... Мой гитарный звук
... 私のギターの音
.... 我的吉他的聲音
... 내 기타 소리
... Իմ կիթառ ձայնային
... เสียงกีตาร์ของฉัน
... আমার গিটার শব্দ
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya ، Hossein.J


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان