امتیاز موضوع:
  • 65 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاهده جنین در دوران بارداری با نمایشگر 4 بعدی دستگاه PreVue
#1
ترجمه - دستگاه PreVue قادر است تحولات و پیشرفت جنین را به وسیله تکنولوژی امواج فراصوت (ultrasound) از طریق یک پنجره به مادر و پدر ارائه کند.

[تصویر:  prevue-4D-Scanner-iaumg-kava-1.jpg]


چک کردن سلامت جنین درون رحم با استفاده از امواج فراصوت راه بسیار خوبی برای یافتن و جلوگیری بسیاری از مشکلات است. ملودی شیو Melody Shiue، یک طراح صنعتی پیشنهاد می کند که از تکنولوژی به منظور بالا بردن میزان صمیمیت بین والدین و جنین، استفاده شود.

اسکن های فراصوت اغلب بخشی از مراقبت های پیش از تولد هستند. پیشرفت های اخیر در تکنولوژی جزئیات بیشتری در قالب عکس های سه بعدی درباره جنین به پزشکان و والدین ارائه می کند. دستگاه اسکن سه بعدی امواح صوتی را از چند زاویه متفاوت به درون بدن می فرستد که سطح، عمق و حجم قسمت عکس برداری شده را نشان می دهد. اخیرا بعد جدیدی با کمک تکنیک های امواج فراصوت به این دستگاه افزوده شده است که قابلیت نمایش 4 بعدی جنین در حال حرکت را دارد.
این وسیله عموما برای حفظ سلامتی جنین ارائه شده است. شیو (Shiue) ریسک ها و نگرانی های مربوط به امواج فراصوت را هنگامی که در حال تحقیق درباره مقاله اش در دانشگاه جنوب ولز بود، بررسی کرده است.


[تصویر:  prevue-4D-Scanner-iaumg-kava-2.jpg]

"من محدودیت استفاده از وسیله ام را منطبق با قوانین خلاصه شده فراصوت توسط انجمن پزشکی سونوگرافی بریتانیا، با یک فرکانس ثابت (10 مگا هرتز) و حداکثر زمان استفاده (20 دقیقه در شبانه روز) پیشنهاد کرده ام. شمارش معکوس نیز بر روی صفحه دستگاه، با یک اخطار دوستانه، نه با هشدار، ظاهر می شود."
- ملودی شیو Melody Shiue.

کار کردن خود والدین با این دستگاه، باعث می شود که آنها محدودیت های خاص خود را بر سر استفاده از این دستگاه، وضع کنند. در مصاحبه با فردی راجع به این دستگاه گفته شده که 5 تا 10 دقیقه قبل از خواب، فعالیت زیادی از جنین مشاهده شده است.

دستگاه PreVue از تکنولوژی آینده e-textile استفاده خواهد کرد تا صفحه نمایش و قطعات الکترونیکی را در این وسیله بگنجاند. اختراعات اخیر مثل LED های انعطاف پذیر، توسط محققین دانشگاه ایالت الینویز (Illinois) آمریکا، در پروژه استلا (STELLA) ساخته شده اند. این گروه توصیه می کند:" تنها یک نگاه اجمالی به چیزهایی که می آیند، بیندازید. نباید ظهور اختراعات به عرصه های پزشکی،تجاری و نظامی دیر شود."

[تصویر:  prevue-4D-Scanner-iaumg-kava-3.jpg]


دستگاه PreVue همچنین در دو حالت عکس، یکی برای تشخیص های عمومی و دیگری با وضوح بیشتر برای تنظیمات پیشرفته داخلی عمل می کند. اگر چه از این دستگاه، به عنوان ابزاری برای افزایش صحت و درستی معاینات پزشکی استفاده می شود، شیو (Shiue) می گوید: "زمانی که همه چیز نا مطمئن است، مصرف کننده باید به دنبال راه کارهای حرفه ای باشد."

در حالی که نگرانی های امنیتی درباره مراقبت های پیش از تولد همچنان بیان می شود، واقعیت این است که اسکن 4 بعدی به عنوان یک جایگزین با دوام به جای شرایط پر استرس اتاق معاینه توصیه می گردد.
در این میان، دستگاه PreVue وارد مسابقه طراحی تکنولوژی سال 2011 جیمز دایسون در استرالیا نیز شده است.
پاسخ
#2
سلام
مرسی از اطلاعات خوبتون 
شنیده ام این امواج حاصل از سنوگرافی روی جنین اثر سو میگذارد .لطفا در این مورد بیشتر توضیح دهید 
 
گاهی اوقات باید سکوت کرد 
خدا پاسخگو خواهد بود........

 
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان