امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 3.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نامه دانشجوی روسی مقیم ایران به خانواده اش !
نامه ي جلال احمقف دانشجوي روسي مقيم ايران به خانواده اش

پدر ومادر عزيزم سلام.اميدوارم حالتان خوب باشد.اينجا كه ما حالمان شديدا خوب است.من در ايران دوستان خوبي پيدا كرده ام و آنها نيز با من همچون يك ايراني بزرگ برخورد مي كنند.علاقه ي آنها به من آنقدر زياد است كه شايد باورتان نشود.من در ايران علاوه بر مطالب درسي چيزاهاي خوب و جديد زيادي ياد گرفته ام.مثلا يك ماده ي معروف در خوابگاه ياد گرفتم كه مخصوص شبهاي امتحان است و چنان انسان را سر حال مي آورد كه تا صبح درس مي خوانيم.اسمش را دقيق نميدانم ولي گمان كنم قرقروت يا نخودي است.من آنچنان مجذوب اين قرقروت!! شدم كه ديگر نمي توانم از آن استفاده نكنم.حتي شبهايي كه امتحان نداريم نيز از آن استفاده ميكنم.من همواره از اين دوستان عزيزم بابت اين لطفشان تشكر مي كنم.راستي ديروز براي تماشاي مسابقه فوتبال به ورزشگاه رفتيم وآنجا نيز جملات قصار و زيباي زيادي ياد گرفتيم.من متوجه شدم مردم ايران علاقه ي شديدي به داوران و مسئولان ورزشي خود دارند.حتي قبل از شروع بازي از داور حمايت ميكنند.شعارهايشان دقيق يادم نيست ولي چندتا از آنها را مي نويسم:

زماني كه داور اشتباهي مي كرد ميگفتند: توپ تانك فشفشه داورما دقت كن يا ميگفتند شير سماور اين توپ بايد گل بشه

من از محسن(دوستم)معاني اين جملات رو پرسيدم اونم گفت كه ما اين اشعار را در وصف داوران وبازيكنان ميگيم.البته هر چه اصرار كردم معاني دقيق آن را نگفت.در نهايت هم تماشاگران براي تشكر از بازيكنان صندلي هاي خود را به آنان تقديم كردند.در راه برگشت هم محو هنرنمايي موتور سواران و ماشين سواران ايراني شده بودم.از آنجا كه در ورزشگاه كمي خسته شدم با مقداري مصرف قرقروت ايراني سرحال شدم.البته ذغال هايمان تمام شده بود و محسن تا رفت ذغال بخرد نيم ساعت طول كشيد.من معدل اين ترمم 12 شد كه محسن مي گفت اين نمره در ايران بسيار عاليست.پدر و مادر عزيزاين نامه را دادم تا بگويم من در اينجا حالم مساعد است و فعلا قصد بازگشت به كشور را ندارم فقط مقداري پول براي خريد قرقروت برايم بفرستيد.

[تصویر:  6npb3cra4306jmpa5t.jpg]
همه خودشونن كسي بوي جلفي نميده
هر خري نمياد پيشمون زرتي بشينه

لپه حرفو نمیشه خورد
ما با تو دوستای خوبی اصن نميشیم چون

نسبته من به تو مثل آرد به الكه
اين آرد الک ميخواد اين رسمه فلكه

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مصاحبه با یک دانشجوی موفق elahe 0 276 24-02-2012، 05:33 PM
آخرین ارسال: elahe