بزرگترین انجمن دانشجویی ایران، انجمن مخ ها

دانلود جزوه رایگان، نمونه سوالات رایگان، گزارش کارهای مقاومت مصالح,گزارش آزمایشگاه,فیزیک 1,فیزیک 2,سیالات,هیدرولیک,مقاومت مصالح,ترمودینامیک,آزمایشگاه بتن,نمونه سوالات کنکور ارشد,کارنامه کنکور ارشد

امتیاز موضوع:
  • 49 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[جزئیات]

ملاک محاسبه مهریه

نویسنده پیام

کاربر ویژه
انجمن مخ ها
کاربر ویژه

وضعيت : غایب
موضوعات : 231
اعتبار: 75

دلنوشته من بَعضى حرفآ رو دوست دآرم اینقدر بزنم كهـ سیآهـ وُ كَبود بشن !

حالت من

سپاس ها 151
سپاس شده 610 بار در 136 ارسال
جوایز :

ارسال: #1
ملاک محاسبه مهریه
ایسکانیوزـ در محاسبه مهریه کدام سال ملاک خواهد بود؟ سال پرداخت مهریه یا سال قبل از محاسبه؟ در مورد مهریه مقررات مواد 522 و 529 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی چگونه اعمال می‌شود؟
به گزارش سرویس حقوقی ایسکانیوز، طبق ماده دو آیین نامه اجرایی الحاق یک تبصره به ماده 1082 قانون مدنی که مقرر داشته، نحوه محاسبه مهریه، وجه رایج بوده و بدین صورت است، متوسط شاخص بها در سال قبل تقسیم بر متوسط شاخص بها در سال عقد، ضربدر مهریه مندرج در عقدنامه در محاسبه مهریه متوسط شاخص بها در سال پیش ملاک است نه زمان پرداخت مهریه یا زمان صدور حکم، با این تذکر که درباره موضوع مقررات ماده 522 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی مصوب سال 1379 که موخر بر تبصره الحاقی مصوب سال 1376 و آیین نامه اجرایی آن مصوب سال 1377 است با عنایت به ماده 529 همان قانون لازم الرعایه خواهد بود.

به عبارت دیگر آن قسمت از مقررات قانون مدنی یا هر قانون دیگر که مغایر باماده 522 قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی وانقلاب مصوب سال 1379 می‌شود به تصریح ماده 529 منسوخ شده است.

[تصویر:  6npb3cra4306jmpa5t.jpg]

همه خودشونن كسي بوي جلفي نميده
هر خري نمياد پيشمون زرتي بشينه

لپه حرفو نمیشه خورد
ما با تو دوستای خوبی اصن نميشیم چون

نسبته من به تو مثل آرد به الكه
اين آرد الک ميخواد اين رسمه فلكه

29-01-2012، 01:16 PM
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ

کانال جک و سرگرمی تلگرام مخ شاد

پرش به انجمن:

Code Center