امتیاز موضوع:
  • 46 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مداد باشیم...!
#1
روزی پسری از پدربزرگش که در حال نوشتن بود پرسید: پدربزرگ درباره ی چه مینویسی؟
پدربزرگ گفت: درباره تو پسرم. اما این مداد از چیزی که با آن مینویسم مهم تر است. میخواهم وقتی بزرگ شدی مانند این مداد شوی.پسر با تعجب به مداد نگاه کرد و گفت: اما این مداد مانند مداد های دیگری است که قبلا دیده ام.
پدربزرگ گفت: بستگی دارد که چطور به آن نگاه کنی. این مداد 5 خصوصیت دارد که اگر بتوانی آن ها را داشته باشی برای تمام عمر به آرامش میرسی.

[تصویر:  download.php?img=853]

خصوصیت اول: می توانی کار های بزرگ انجام دهی اما نباید فراموش کنی که دستی هست که هر حرکت تو را هدایت میکند. این دست خداوند است که همیشه تو را در مسیر اراده اش حرکت میدهد.

خصوصیت دوم: هر چندوقت یکبار باید دست از نوشتن بردادری و از مداد تراش استفاده کنی. این حرکت باعث میشود مداد کمی رنج بکشد اما آخر کار نوکش تیز تر میشود و اثری که از خودش باقی میگذارد ظریف تر و باریک تر است. بنابراین بدان که باید رنج هایی را تحمل کنی تا انساس کامل تری شوی.

خصوصیت سوم: برای پاک کردن یک اشتباه مداد اجازه میدهد از پاک کن استفاده کنی؛ تصحیح یک اشتباه کار بدی نیست. در واقع برای اینکه خود را در مسیر درست نگه داری حتما اشتباهات خود را برطرف کن.

خصوصیت چهارم: چوب مداد یا شکل ظاهری آن مهم نیست، مهم زغالی است که داخل چوب قرار دارد. پس همیشه مراقب درون خود باش و فقط ظاهرت را آراسته نگه ندار بلکه درون خود را آراسته به صفات نیکو کن.

خصوصیت پنجم:
مداد همیشه اثری را از خود بر جای میگذارد. هرکاری در زندگی ات انجام میدهی اثری را بر جای میگذارد. پس سعی کن نسبت به هرکاری میکنی هوشیار باشی و بدانی چه میکنی.
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان