امتیاز موضوع:
  • 51 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
صید زباله های فضایی با تور ماهیگیری
#1
آژانس فضایی ژاپن،یک ساختار فولادی شبیه به تور ماهیگیری را برای جمع آوری زباله های فضایی در مدار قرار خواهد داد.
بر اساس این گزارش، ژاپن چندین کیلومتر تور را برای جمع آوری زباله های فضایی مدار اطراف زمین به فضا می فرستد. آزانس فضایی ژاپن ( JAXA ( برای ساخت این تور های ویژه از یکی از تولید کنندگان قدیمی تور های ماهیگیری این کشور استفاده کرده است.

[تصویر:  download.php?img=857]

شرکت « نیتوسیمو » که بیش از 100 سال است تور های ماهیگیری تولید میکند اکنون در حال تولید تور های فولادی ریزبافت و نازکی است که قادر خواهند بود حتی زباله های در ابعاد خرده سنگ را هم از فضای اصراف زمین جمع کنند.

اما جالب ترین زباله های فضایی عبارتند از: دستکش های فضلنورد ماموریت « جمینی 4 » که هنگام پیاده روی فضایی خود دستکش هایش را گم کرد و دوربین عکاسی که مایکل کالینز ( سومین فضانوردی که قدم بر روی ماه گذاشت ) در سفر خود با ماموریت «جمینی 10» در مدار پرت کرد.
حتی اگر این زباله ها بسیار کوچک باشند ، به دلیل سرعت بالایشان که میتواند به 36000 کیلومتر بر ساعت برسد، این تکه ها به یک خطر واقعی برای ماهواره ها و فضاپیماها تبدیل میشوند. برای حل این مشکل، آژانس های فضایی تمام دنیا مراکز کنترلی دارند که حضور اجرام شناسایی نشده در مسیر حرکت را ردیابی میکنند. برای مثال در اروپا مرکر عملیات فضایی ( Esco ) وضیفه شناسایی زباله های فضایی را بر عهده دارد. مقر اصلی Esco در دارمستاد آلمان اسن.
شبکه تجسس فضایی وزارت دفاع آمریکا که 25 ایستگاه ردیابی در سراسر دنیا را کنترل میکند در گزارشی اعلام کرد که در پایان سال 2009 در اطراف زمین 19000 جرم بزرگتر از 10 سانتیمتر در حرکت بودند.

این اجرام از ماهواره های در خدمت تا تکه های کوچک زباله های کیهانی را شامل می شدند. اما با نگاهی به اجرام کوچک با ابعاد بین 1 تا 10 سانتی متر ، میتوان فهمید که تعداد اجرام سرگردان در اطراف زمین به بیش از 500 هزار میرسد و تعداد اجرام زیر 1 سانتی متر بالغ بر میلیارها تکه است.
ایستگاه فضایی بین المللی ( ISS ) در هفته آخر اکتبر سال گذشته به منظور جلوگیری از برخورد با زباله های فضایی مجبور به تغییر مکان شد و با 700 متر جابه جایی از مدار 330 کیلومتری به مدار 400 کیلو متری حرکت کرد.
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان