امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.82
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نتایج نهایی دومین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین
#1
ضمن تشكر و قدرداني از تمامي تيم‌هاي شركت‌كننده در مسابقه، در ابتدا لازم است توضیحاتی در خصوص عملكرد تیم‌ها و روندی که تا كنون طی شده، داده شود.
مرحله نهایی مسابقه در دو مرحله انجام شد:
‌أ-مرحله تحویل‌گیری
اهداف این مرحله خاتمه كار روي پرنده در زمان مقرر و همچنين بررسی میزان آمادگی تیم‌ها برای حضور در آزمون پروازي بود. بديهي است با اختصاص زمان بیشتر، همه قادر به بهبود هواپیمای خود بودند. در فاز تحویل‌گیری در مجموع 14 تیم حضور یافتند (تیم آییل در این مرحله علی رغم رویه اعلام شده از تحویل پرنده منصرف شد).
‌ب-مرحله آزمون پروازی
در مجموع تلاش همه تیم‌ها قابل ستایش است ولی از آن جا كه هدف مسابقه مقایسه میزان آمادگی تیم‌ها در دیدن اهداف و تعیین مختصات نسبتا دقيق آن‌ها بوده است، اینکه برخی از تیم‌ها در روز مقرر خود نتوانستند پرواز کنند و برخی توانستند، خود جنبه‌ای از رقابت است و آنجایی هم که تیمی علی رغم طراحی و ساخت پرنده نتواسته آن را پرواز دهد، در مقابل تیمی با خرید بدنه و نصب سیستم مناسب توانسته اين كار را انجام دهد، خود جنبه‌ای دیگر از تصمیم‌گیری در طراحی و مدیریت زمان و هزینه است. نكته حايز اهميت اين است كه تیم‌های موفق، ترکیبی از یک مجموعه عملیاتی را در یک زمان خاص (زمان مسابقه) فراهم آورده بودند و البته تیم‌های دیگر با کسب تجربه بیشتر و صرف زمان و دقت کافی می‌توانند پرند‌ه‌های خود را بهبود دهند.
نحوه امتیاز دهی و جوایز
جايزه مربوط به انجام ماموريت مسابقه براي محوطه‌اي به ابعاد 10×10 كيلومتر مربع براي تيم‌هاي اول، دوم و سوم به ترتيب 10، 8 و 6 ميليون تومان بوده و تيم‌هاي برتر در صورتي مي‌توانستند به اين جوايز دست پيدا كنند كه بيش از 50 درصد امتيازات اين بخش را كسب نمايند. با توجه به كاهش ابعاد به 3×3 كيلومتر مربع، با چينش 12 هدف،‌ بيشينه امتياز قابل كسب براي يك تيم24 =12×2 است. (12 امتياز براي تشخيص نوع اهداف و 12 امتياز براي ارايه مختصات آن‌ها) در نتيجه فرمول زير براي اختصاص جوايز به كار گرفته شده است:
تومان 10.000.000 × (24/امتیاز تیم) = مبلغ جایزه
بنابر اين ميزان جوايز سه تيم اول اين دوره به صورت زير مي‌باشد:
رتبه
نام تيم
دانشگاه
امتياز
مبلغ جايزه (ميليون ريال)
--------------------------------
1
دكتر حسابي
آزاد اسلامي واحد خميني شهر
8
35.000.000
--------------------------------------
2
سرد
بين‌المللي امام خميني(ره) قزوين
4
20.000.000
----------------------------------
3
نوانديشان
آزاد اسلامي واحد شهر ري
3
15.000.000
همچنين جوايز ديگري نيز براي تقدير از تلاش تيم‌ها در نظر گرفته شده است كه متعاقبا اعلام خواهد شد. در پايان، ضمن خسته نباشيد به تمامي شركت‌كنندگان، به اطلاع مي‌رساند مراسم اهداي جوايز اوايل بهمن ماه برگزار خواهد شد كه زمان و مكان دقيق آن متعاقبا اعلام مي‌گردد.

[تصویر:  download.php?img=564]
پاسخ
#2
afaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarin
cheghad khob
man 10000000ta tashakor mifresam Wink
پاسخ
#3

کسب افتخاری مجدد که نشان از توان و همت اعضای تیم دکتر حسابی هست را به تمام دانشجویان دانشگاه آزاد خمینی شهر تبریک عرض می کنم

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین
پاسخ
#4
تبریکـــــاااااااااات صمیمانــــــــــــــــــه Heart Big Grin Cool
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان