امتیاز موضوع:
  • 46 رأی - میانگین امتیازات: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دسته بندی علوم غریبه
#1
علوم غریبه

علوم غریبه ای كه درباره كارهای خارق عادت بحث می كند، فراوان و بررسی و تقسیم بندی آنها بسیار دشوار است، آنچه كه نزد اهل آن معروف و متداول است چند علم است :

سیمیا: علمی است كه از آمیختن قوایِ ارادی با قوای مادی خاص برای دست یابی به تصرّفات خاصّی در امور طبیعی بحث می کند (
علم ترکیب جسم و روح یا نیرئهای جشمانی و روانی به عبارت دیگر هماهنگ ساختن قوای ارادی با قوای مخصوص مادی است.این علم برای دست یابی و تحصیل قدرت در تصرّفات عجیب و غریب در امور طبیعی استفاده می شود مانند تصرّف و خیال كه آن را جادوی چشم می گویند، بحث می كند یا به کلامی دیگر تصرف در خیال مردم و تغییر آن.
. این علم و فن ، از بارزترین مصداق های جادوگری است .نمونهٔ بارز سیمیاگران در طول تاریخ جادوگران اجیر‌شده توسط فرعون بودند كه در مقابل موسی (ع) قرار گرفتند (و در نهایت به او ایمان آوردند.

زیر شاخه ها
مانیتیسم-هیپنوتیزم-تله پاتی-کارهای فکری و خیالی مانند مدیتیشن وذ ن-مشاهده از دور –سنگ درمانی-متعادل سازی انرژی درونی-اثرات تفکر مثبت-پرواز-خارج کردن روح از جسم-انرژی درمانی-طب سوزنی-

لیمیا: علمی است كه از كیفیّت تاءثیر قدرت اراده و روح به وسیله ارتباط آن با ارواح قوی و بزرگ و موجودات ماورایی، مانند ارتباط با فرشتگانی كه موكِّل ستارگانند، گفتگو دارد. این علم همان فَنّ تسخیر است ؛ چون به وسیله آن ارواح قوی یا جنیان را تسخیر كرده و از آنان كمك می گیرد .منظور از تسخیر آن است که موجودات در اختیار و به فرمان انسان باشند.این در حقیقت وسیله آزمایش انسان هاست زیرا برخی افـراد سودجـو برای رسیدن به اهداف خود ( كه عمدتاً اهداف غیر معنوی و مادی است)از این موجودات تسخیر شده بهره میبرند و دست به کارهای پلید می زنند ولی استفاده خوب از آن منعی ندارد. منظور از تسخیر آن است كه موجودات در اختیار و به فرمان انسان باشند.

زیر شاخه ها:
تسخیر جن وروح و انسان و حیوان
نکته این علم با احضار روح . جن فرق دارد

هیمیا : علمی است كه از تركیب قوای عالم بالا با عناصر عالم پایین برای دست یابی به تأثیرات عجیب بحث می كند و آن را طِلِسْمات گویند كه مبتنی است بر وجود ارتباط میان ستارگان و نحوه قرار گرفتن آنها در آسمان با حوادث مادی و طبیعی ، و این كه اگر شكل خاصی از آن را كه مناسب با حادثه ای مانند مرگ یا حیات كسی است ، با صورت مادی مناسب آن تركیب كنند، مراد حاصل می شود . در طلسم از طریق برخی ابزار و وسایل مادی ( عناصر عالم پایین) نیروهای ماورائی جهت انجام كارها به خدمت گرفته میشوند. ظاهراً طالعبینی نیز زیر مجموعه هیمیا میباشد.
درطالع بینی اعتقاد بر این است كه محل و موقعیت قرار گرفتن ستارگان در لحظه تولد نوزاد ، بر سر نوشت و آینده او تأثیر میگذارد و از این طریق نسبت به پیشگویی در مورد آینده اقدام میشود.طالع بینان معمولاً با استناد به تأثیرات ماه، خورشید و ستارگان دیگر پیشگویی میكنند.
این ربطی به حس آینده بینی درونی انسان ندارد-از موجودات ماورایی هم خبر گیری نمی شود
این پیشگویان معمولا اخبار را صد در صد پیش گویی نمی کنند

زیر شاخه ها :
ابتدای جفر-طالع بینی-پیش گویی-ستاره شناسی-علم اعداد و حروف-طلسمات (با دعا فرق دارد)-ساعت شناسی(مشتری- سعد اکبر-قمر در عقرب و ....)-تعبییر خواب

هنوز هم بعضی ها برای خواستگاری و امثال آن ساعت می گیرند در مفاتیح الجنان نیز توصیه هایی شده است
در ضمن اگرچه در طب سوزنی و سنگ درمانی نیز از ساعت استفاده می شود احتمال دارد رابطه کمی با هم داشته باشند البته ممکن هم هست که کاملا مرتبط باشند اطلاعات موثقی در این زمینه فعلا به دست نیاورده ایم ولی در سنگ درمانی می گویند که این سنگ تحت تاثیر فلانسیاره است و مثال آن
و در طب سوزنی هم احتمال دارد که ساعت های مطرح شده با سیستم ساعتی خود بدن که در طول روز فعالیت می کند در ارتباط باشد

ریمیا : علمی است كه از استخدام قوای مادی برای دست یابی به آثار آن سخن می گوید
استفاده از قوای مادی در انجام امور خارق العاده ؛ به گونه ای كه برای حس انسان این گونه جلوه كند كه اثر حاصل از آن خارق العاده است ، و آن را شعبده گویند
علم شعبده یا شعبده بازی است . یکی دیکر از اعجاب این علم این است به وسیله این علم میتوانند در یك لحظه به هر کجا که بخواهند بروند . (مانند طی الارض) عبارت است از معرفت قوای ارضیّه و مزاج آنها در یكدیگر تا از آنها قوّتی حاصل شود كه از آن قوّة فعل غریب صدور یابد .

زیر شاخه ها:
کهانت (خبرگیری یا طلب کمک از روح و جن )-احضار روح و جن-سحر و جادو-دور جنبانی-طی الارض-کریستالومانسی


كیمیا (علم صناعت ): علمی است كه از چگونگی تبدیل صورت بعضی از عناصر به برخی دیگر سخن می گوید .
علمی است كه بوسیله آن میتوان قوای اجرام معدنی بعضی را به بعض دیگر تبدیل كرد.
در علم کیمیا شرایط خاص این تبدیل آمده است که سختترین علم از علوم غریبه میباشد اما در قدیم بخاطر ارزش بسیار طلا فقط دنبال ساخت طلا و نقره بودند اما کسی که آگاه به رموز این علم باشد میتواند مواد مختلف تولید کند.کیمیاگران جملات خود را رمز آلود و با استفاده از کلمات عرفانی بیان می کرده اند
ریشه واژه کیمیا را از زبان یونانی دانسته اند. دانش کیمیا از ایران برآمد و از راه عربها به اروپا هم راه یافت. این دانش را میباید زیرساخت دانش شیمی بدانیم. خود واژه شیمی هم فرانسوی شده واژه کیمیاست.

این علوم را علوم پنج گانه سرّی نام گذاری كرده اند و شیخ بهایی (ره ) می گوید: بهترین كتابی كه درباره این علوم نوشته شده ، كتابی است كه در شهر هرات آن را مشاهده كردم به نام « كُلُّه سِرّ » كه برگرفته از حروف اوّل نامهای این علوم است . »
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان