امتیاز موضوع:
  • 68 رأی - میانگین امتیازات: 3.01
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا می توان به عمر انسان افزود؟
#1
هنگامی که جین کالمت (سال ۱۳۷۶) در خانه سالمندانی در جنوب فرانسه فوت کرد ۱۲۲ سال داشت ۱۲۲ سال طولانی ترین عمر گزارش شده در مورد انسان است . افزایش طول عمر در گونه ها (مانند مخمر ها و موش ها ) ُ برخی دانشمندان را قانع کرده است که در آینده انسان نیز می تواند بالای ۱۰۰ یا ۱۱۰ سال عمر کند . هنگامی که زیست شناسان مولکولی درصدد یافتن راه هایی برای افزایش طول عمر بر آمدند ُ متوجه شدند که طول عمر را تا سطح تکان دهنده ای افزایش دهد در مورد کرم ها با این روش می تواند عمر آنها را تا ۶ هفته طولانی تر کرد. با گرسنه نگهداشتن موش ها و تغذيه آنها با رژيم غذايي سرشار از مواد معدني نيز مي توان عمر آنها را ۵۰ درصد بيشتر از حالت طبيعي افزايش داد . البته بعضي از اين تغييرات ممكن است .

در ساير گونه ها ديده نشود. تمام روش هاي موفق در چند مورد كليدي مشترك بوده اند محدوديت انرژي و كاهشض مقدار رشد انسولين و جلوگيري از آسيب بافت هاي بدن با اكسيداسين . ممكن است اين ۳ عامل با يكديگر مرتبط باشند اما هنوز ارتباط آنها با يكديگر ثابت نشده است .

درضمن مطالعه مولكولي و ژنتيكي صورت گرفته برافراد ۱۰۰ ساله به بالا نشان مي دهد كه ممكن است اين افراد طول عمر بالاي خود را از والدين خود به ارث برده باشند . مهم ترين سوال در دنياي ضد پيري است كه هدف از انجام اين همه تحقيق و بررسي چيست؟

پاسخ ، كشف داروهايي كه پيري را به تاخير اندازد و از بيماري هاي مرتبط با پيري براي مدتي جلوگيري كند هدف اين نيست كه طول عمر افراد پير نحيف و بيمار افزايش يابد ، بلكه سن پيري را به تاخير انداخت.

خب نظر شما چیه؟ آیا این کار امکان پذیره؟!
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ
#2
من مقاله هاي زيادي در اين باره خوندم؛كه اكثرشون ورزش،خوردن شكلات تلخ،احساس رضايت از زندگي،رو پيشنهاد كردند.

حالا به نظرت مي ارزه واسه چندسال بيش تر زندگي كردن اين همه دغدغه داشته باشيم؟!

من كه اين جوري فكر نمي كنم. Dodgy
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان