امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین جراحی ترمیم مفصل ران یک ببر در جهان!
#1
"گرل" نام آلمان اولین ببری است که در جهان به منظور دریافت لگن و مفصل ران مصنوعی تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر، متخصصان دانشگاه لیپزیک اعلام کردند این جراحی سه ساعته به منظور جایگزین کردن مفصل ران این ببر ماده صورت گرفته است. "گِرل" برای یک سال به دلیل نقصی که در مفصل ران پای راستش وجود داشت، آشکارا درد می کشید.

این ببر از خانواده ببرهای مالایان است، خطرناکترین گونه های شناخته شده ببر در جهان که در حال حاضر تنها 500 ببر از این خانواده در جهان باقی مانده است و این دومین دلیلی بود که به خاطر آن "گرل" تحت عمل جراحی قرار گرفت.

این بیمار وحشی هشت ساله است که با توجه به طول عمر 20 ساله ببرها چندان پیر به شمار نمی رود. طی این جراحی که پنج متخصص در آن حضور داشتند، قلب گرل تا نزدیکی متوقف شدن پیش رفت اما متخصص بیهوشی توانست او را نجات دهد.

[تصویر:  Tiger.jpg]

گرل اکنون در باغ وحش هال در آلمان در حال بهبود است در حالی که دوره احتمالی جابه جایی ران پیوند زده شده به پایان رسیده است. این مفصل و لگن مصنوعی ابتدا توسط متخصصی از دانشگاه زوریخ و با استفاده از موادی مانند تیتانیوم که به قدرت و دوام عضو می افزاید، ساخته شده است.

بر اساس گزارش دیسکاوری، این مواد از ابتدا تنها در سگها مورد استفاده قرار می گرفت اما به تازگی به بدن انسانها نیز پیوند زده می شود. نکته جالب توجه دیگر در این جراحی این بوده است که گرل برای دریافت این جراحی هیچ هزینه ای پرداخت نکرده و عمل جراحی اش کاملا رایگان بوده است.
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان