امتیاز موضوع:
  • 49 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راز ( The Secret)
کیا اینجا کتاب راز رو خوندن؟ اگه خوندین بیاین و نظراتتونو بگید و اگرنه همین الان برای خوندنش اقدام کنید. بی شک میگم که فوقالعادست و میتونه زندگیتونو ازین رو به اون رو کنه!
[تصویر:  download.php?img=287]

من هرچی بنویسم نمیتونه بیانگر منظور و تاثیر کتاب باشه پس بهتره کتابشو بخونید اما درهمین ارتباط یه متن میگذارم؛ امیدوارم لذت
ببرید:

قانون جذب یکی از سلسله قوانینی است که بر زندگی ما جاری بوده ولی بسیاری از افراد از آن بی‏خبرند. همانند قانون جاذبه زمین که تا قبل از آنکه نیوتن آنرا کشف کند هیچ کس از آن خبری نداشت اما آن قانون به قوت خود بر طبیعت جاری بود. قانون جذب بر زندگی ما جاری و ساری است چه بدانیم و چه ندانیم، ما از آن استفاده می‏کنیم به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه ولی چه بهتر که آنرا بشناسیم و اهداف خود را طبق این قانون برنامه‏ریزی کنیم.

پیشینیان ما از این قانون در زندگی خود استفاده می‏کرده‏اند بدون آنکه از آن خبری داشته باشند و به صورت ناخودآگاه خواسته‏ های خود را برآورده شده می‏دیدند پس ما هم می‏توانیم به راحتی از این قانون در زندگی خود کمک بگیریم.

قانون جذب می‏گوید : هر فکر و نیتی که ما در ذهن و دلمان می‏گذرانیم دارای انرژی است پس ما با فکر کردن و نیت کردن در ذهن و دل، یک پرتو انرژی به کائنات ساتع می‏نماییم که آن انرژی به صورت تجسم یافته به ما بازخواهد گشت و ما در واقع شکل تجسم یافته و مادی آن انرژی (فکر و نیت) را جذب می‏کنیم..

به عبارت ساده تر:
هرآنچه که ما تصور کنیم، آنرا تجسم یاقته (به شکل مادی) خواهیم داشت. (=عینیت یافتن ذهنیات) و یا هر آنچه که در مورد آن فکر کنیم، آنرا به زندگی خود وارد کرده‏ایم؛ تمرکز بیشتر، ورود آن به زندگی. قطعی‏تر.
اما کیفیت شکل تجسم یافتۀ آنچه که ما تصورش را کرده بودیم بستگی به شدت تمرکز و توجه ما به نیت و خواسته‏مان دارد. به عنوان مثال اگر ما خواهان یک عدد دوچرخه هستیم، بسته به میزان توجه ما به خواسته‏مان، یعنی در طول روز دنبال آن بودن و پی آنرا از دوست و آشنا گرفتن، خریدن آن، شکل آنرا ترسیم کردن و خیابانها را با آن دور زدن و تمیز کردن آن و … آنرا به شکل بهتر و کاملتر – یا حتی سریعتر – جذب می‏کنیم.

چگونه جذب کنیم؟

دقیقا بدانیم چه می‏خواهیم ، با جزئیات و مختصات
از کائنات خواستۀ خود را بخواهیم.
چنان رفتار کنیم که گویا هم اکنون و مدتی است که این خواسته برآورده شده است
آمادۀ دریافت خواستۀ خود باشیم و خواسته را بحال خود رها کنیم

چه چیزهایی در روند قانون جذب تاثیرگذارند؟

اعتقاد کامل به قانون جذب و قدرت فکر : به این معنا که هر چقدر اعتقاد ما به این قانون عمقی‏تر و شدیدتر باشد، روند نیل به اهداف و خواسته‏ها سریعتر و با کیفیت‏تر بوده و باعث برانگیختن کمک کائنات می‏شویم.

اعتقاد به اینکه در این هستی هرشخصی و هرچیزی در روند نیل به اهداف و خواسته‏ها به کمک ما می‏آیند : این مسئله خیلی مهم است. وقتی ما بدانیم که از لحظه‏ای که سرمان را از بالشت جدا می‏کنیم تمام هستی منتظر ارادۀ ماست تا به کمکمان بیاید، خیلی بهتر جذب می‏کنیم. اصلا باید مطمئن باشیم که تمام کائنات دوست دارند که ما به خواستۀ مثبتمان برسیم. هیچ چیزی و هیچ شخصی و هیچ جریانی نیست که در جهت مخالف ما حرکت کند. مخالفت‏های سطحی هم در جریان موافق ما هستند. برای مثال حتی کلاغ روی درخت هم به ما کمک می‏کند تا کاغذ آگهی فروش اقساطی دوچرخه رابرایمان پایین بیندازد. حتی همسایه‏ای که عمری با او مشاجره داشته‏ایم نیز یک روز دوچرخه‏اش را به خاطر گم کردن کلیدش در خانۀ ما ‏می‏گذارد…

نیت و هدف ما باید مثبت و در جهتی بوده که به ضرر کائنات
نباشد : این قسمت نیاز به توضیح خاصی ندارد ولی برای مثال ما به ندرت خواستۀ دزدی بانک سر کوچه را با کمک قانون جذب طلب می‏کنیم!

آری، راز همان قانون جذب است، هر چیزی که وارد زندگی شما می شود خودتان آن را به درون زندگیتان جذب می کنید و آن چیز به خاطر تصویر های ذهنی شما به طرفتان جذب می شود. این تصاویر همان افکار شما هستند.به هرچیزی که فکر کنی به طرفت جذب می شود

قانون جذب را می توان در ۳ عبارت خلاصه کرد: افکار،تبدیل می شوند به، اجسام.

با توجه به این قانون می توان به ثروت،
سلامتی، روابط مطلوب، احساس خوب و هر هدفی که در زندگی دارید، دست یافت.
راز همیشه عمل می کند چه آن را بدانیدیا ندانید. هر دستاوردی که امروز در زندگیتان دارید خود شما به زندگیتان جذب کرده
اید.

...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ
 سپاس شده توسط نوید خزدوز ، saeed shojaei ، Elham ، n.r
کتاب راز؛ کتابی مملو از تخیلات دور برای بهدود نظام باورها،
ضعف کتاب و اندیشه های حاکم بر آن زمانی دیده میشد،
که مخاطب چندی آن را در زندگی پیاده سازی کند و جواب نگیرد.!!!!!
و...

از دیدگاه من کتابهای آنتونی رابینز نسبت به راز خیلی تاثیر گزار تر است!!!
خویشتن را عاشق حق ساختی/عشق با دیو سیاهی باختی
پاسخ
 سپاس شده توسط n.r
من خودم راز رو قبول دارم
و جواب هم داده
میتونیم بحث کنیم...
من اینی که گفتینو نمیشناسم، اگه لطف کنی معرفی کنی کتاب هاشو اینجا با یه توضیح مختصر خوشحال میشیم
...I dont know wat to Do... n even if i do... nothin changes
...Im Confused... Scared... So scared of the future ahead of me
!! Ya wat i have never been
!! is it my fault? well maybe ya... because im not Ordinary
پاسخ
 سپاس شده توسط n.r
من کتابش را خوندم .عمل هم کردم تا حدودی درست بوده اما قبولش ندارم چون به نظر من یه حالت جبر داره اگه همه اینا را خودمون بخوایم پس اراده خدا کجای کاره؟
هنوزم دارم می خونم اما نتونستم با این تناقض کنار بیام.
می تونی واسم توضیح بدی؟
قصد از نوشتن آرامش است هر چند اين گونه نوشتن تازه شروع طوفان است.
طوفاني كه از دل برمي خيزد و تو را تا اوج روح بلند هستي مي برد انجايي كه تنها خود را مي بيني و خداي خود را...
پاسخ
اینا کتابای خوبین ولی این نکاتو ما میدونیم ولی کم عمل نمیکینم
"don't be"
پاسخ
منم زیاد با کتاب راز موافق نیستم؛‏یه جورایی با بعضی از اعتقادات مذهبی ما جور در نمیاد؛مثلا همین که دوستمون گفت،اراده خدا...
پاسخ
سلام دلم برا همه تنگ شده بود، شرمنده که چندروز غیبت داشتم،
عذر
من پایه بحث هستم،
بسم الله،
من مسلمان شیعه هستم پس با اجازه دوستان در این باره راه را ادامه می دهم، (لازم به ذکر است اگر کس دیگری از دوستان مایل به ارائه توضیحات در ادیان زرتشت، مسیحیت و عرفانهای بودا ، اوشو و اک هست ذکر کند تا در بحث از اندیشه ان فرقه ها هم یادکرده تا بحث کامل شود.)
کلیت راز، جامعه ای سکولار همراه با منیت تمام (بقول دوست عزیزم اختیار گرای محض)، قبول داریم که انسان خلیفه خدا بر روی زمین است (قرآن- سوره بقره) اما همانطور که می دانیم، این عالم جبریست در دلش اختیاری کوچک (نمط چهارم- بوعلی سینا) و این تناقضی ست فاحش در این باره! ،
آدمی فکر می کند و به سوی اهدافی حرکت می کند؛ اما همه آن در داخل جبر کرداری ست (کتاب سوم مثنوی- مولانای حکیم)، یعنی همه ما چه بخوایم و چه نخواهیم درگیر حرکت جوهری (کلیات بوعلی سینا - کیمیای محبت-شیخ رجب علی خیاط)، میاییم و این اهداف در طی گذر عمر تغییر می کند و روبه بهبود می رود، رو به تکامل، و اگر اصل موجود از اندیشه های قوانین تکاملی داروین را که راز هم تا حدودی بر این اساس پیش می رود بر طبیعت بشر حاکم باشد دنیا رو به زوالی می رود که هم اکنون در امریکای شمالی در مدارس آن قابل رویت است. دانش آموزانی که از اهداف خود فقط به غرایز حیوانی خود رجوع می کنند و ...
اما گفتار موجود در راز همش بد نیست، ایده ای نو در نظام باورها(رازهای موفقیت ناپلئون- نویسندش یادم نمیاد-- یا کتابهای دکتر آزمندیان)، نظام باورهایمان را از نو بسازیم، و قدرتی نو برای هر نا امیدی ؛ آری......... بنده با این همه سود مخالف نیستم اما نگاهم به دنیای متافیزیک چنین است که ما درآن عشق را کم داریم ، عشقی که آتشش دلگرممان کند، عاشق پروردگار بودن، پروردگاری هم هست، ناظری هم هست، هور مزدی هم نگاهش بر ماست، و این چنینی چه بسیار است در کتابهای خودمان ، و لازم نیست به کتابهایی مثل راز هم حتی رجوع کنیم،،،،، مثالش خود نماز خواندن، یا بیخیال این کمینه کار برای خود و خدایمان؛ قرآن کتابی سرتاسر داستانی بالحنی در ظاهر سوزنده اما سراسر مملو از موجهای مثبت که منفیش هم سازنده نظام وجودی آدمیت است.
یا کمتر، ارمغان مجلسی از علامه مجلسی، و...

ادامه دهید من باشما هستم

با آرزوی سلامتی minero
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamid Jafary Pooya
منم این کتاب رو خوندم و تا حدودی قبول دارم و برام عمل کرده
اما به نظرم قبل و بعد از تمرکز به اون چیزی که بهش نیاز دارین یه انشاالله بزارین بهتره
همه خودشونن كسي بوي جلفي نميده
هر خري نمياد پيشمون زرتي بشينه

لپه حرفو نمیشه خورد
ما با تو دوستای خوبی اصن نميشیم چون

نسبته من به تو مثل آرد به الكه
اين آرد الک ميخواد اين رسمه فلكه

پاسخ
منظور محسن جان اینه که، کلاه شرعی روش بزاریم؟؟؟ Tongue
موافقم Big Grin
پاسخ
 سپاس شده توسط M@h$A