امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.77
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفي سايت ها ونرم افزارهاي رياضي
#1
http://www.mathematica.com/

اين سايت شما را با نرم‌افزار رياضي mathematica آشنا مي‌سازد. از اين نرم‌افزار مي‌توانيد در حل مسائل رياضي (شامل: محاسبات جبري، تجزيه چند جمله اي، حل معادلات و دستگاه معادلات جبري، توابع، رسم توابع و رابطه‌ها، مثلثات و...) و حساب ديفرانسيل و انتگرال (شامل: حد، مشتق گيري، كاربرد مشتق، كاربردهاي انتگرال معين و...) و جبر خطي (شامل: بردارها، ماتريس‌ها، مقادير ويژه، بردارهاي ويژه و...) و هم‌چنين، رسم سطوح و منحني‌هاي سه بعدي و رويه‌هاي پارامتري و... استفاده نماييد.

http://www.mathematicsalgebra&geometry.com/

در اين سايت با نرم‌افزار Mathematics Algebra & geometry آشنا مي‌شويد. اين نرم‌افزار قصد دارد يك منبع جامع همراه با قسمت عملي براي دانش‌آموزان و يك راهنماي جامع فوق‌العاده براي دانشجويان جديد الورود به دوره رياضي دانشگاه باشد. روي هر مبحث، به طور كامل توضيح داده شده و فرمول‌ها و قضايا با يك نظم منطقي آورده شده است. اين نرم‌افزار شامل دو قسمت زير است:

1) بخش Algebra، كه اين نيز شامل دو گزينه Text book (كتاب درسي) و practice (كاربرد) مي‌باشد در گزينه اول، موضوعات درسي ارائه شده و در گزينه دوم به ارائه مثال، تست و تمرين پرداخته شده است. قسمت‌هاي مهم گزينه Algebra عبارتند از: اعداد وابسته به رياضيات، دستگاه اعداد حقيقي، نمايش شمارشي در جبر، تكنيك‌هاي جبري، معادلات و نامعادلات درجه دوم، ترسيم، توابع، توابع چند جمله اي.

2) بخش Geometry، قسمت‌هاي مهم اين گزينه عبارتند از:

قابليت‌هاي بنيادي ساخت هندسه، شعاع‌ها و قطعات، زوايا، خطوط موازي، مثلث‌ها، چند ضلعي‌ها، مثلث‌هاي قائم‌الزاويه، متوازي الاضلاع، ذوزنقه‌ها، نسبت‌ها،‌ تناسب‌ها و تشابه و مثلثات.

http://www.maths.com/

در اين سايت با حل مسائل رياضي براي دانش‌آموزان و دانشجويان آشنا مي‌شويد.

www.personal.cfw.com/clayford

اين سايت شامل يك سرويس سؤال و جواب براي بازديدكنندگان از سايت مي‌باشد. سايت داراي يك ابزار جستجو بوده و شامل ده‌ها عنوان كتاب رياضيات با معرفي كوتاهي از آن‌ها مي‌باشد. هم‌چنين، اطلاعات متنوعي درباره ريشه كلمات به‌كار رفته در رياضيات، روش‌هاي محاسبه سريع مسائل رياضي و مجموعه‌اي از پرسش و پاسخ رياضي مي‌باشد.www.schoolnet.ca/sne/

در اين سايت امكان استفاده از تحصيل در سرويس online وجود دارد. در اين سرويس اتاق‌هاي گفتگو وجود دارند تا مشتركان online بتوانند از آن‌ها استفاده كنند. براي اشتراك از اين سرويس، يك نرم‌افزار سرويس‌گير خاص اين شركت را در كامپيوتر خود نصب كنيد.

http://www.shareware.com/

اين سايت داراي برنامه‌هاي رايگان است. مي‌توانيد براي دسترسي به انواع محصولات نرم‌افزارهاي طراحي شده، آن‌ها را با استفاده از خدمات جستجو پيدا كرده و در كامپيوتر خود ذخيره كنيد.

http://www.spss.com/

در اين سايت با نرم‌افزار spss آشنا مي‌شويد. با استفاده از اين نرم‌افزار مي‌توانيد متغيرها را توصيف نموده، جداول فراواني، نمودارهاي دايره اي، ستوني، هيستوگرام را رسم كرده و شاخص‌هاي آماري نما، ميانه، ميانگين حسابي، دامنه، ضريب تغييرات، واريانس و انحراف معيار را محاسبه كنيد.

هم‌چنين، از اين نرم‌افزار در مقايسه گروه‌ها، مشاهده توزيع‌ها، نمودارهاي پراكنش ساده، نمودارهاي سه بعدي، آزمون فرض، توزيع نرمال،‌ آناليز واريانس يك‌طرفه، آناليز واريانس دوطرفه، آزمون‌هاي غير پاراكتر، آزمون فرضيه‌هاي رگرسيون و... نيز استفاده مي‌شود.

http://links.math.rpi.edu/

در اين سايت به ارائه اطلاعاتي درباره رياضيات و کاربردهاي آن در علوم کاربردي و مهندسي پرداخته مي‌شود. Link‌هاي معرفي شده در سايت به مراکز تحقيقاتي و سايت‌هاي مرتبط، مشاهدات و تحقيقات کاربردي رياضي، روش‌هاي تدريس و به کارگيري رياضي در کلاس‌هاي درس، موضوع بندي رياضي کاربردي، رياضيات محض، پروژه‌هاي تحقيقاتي و معرفي سخت افزار و نرم‌افزارهاي تهيه شده در اين زمينه را مي‌توان از مندرجات سايت برشمرد.

http://math.nist.gov/

رياضيات، آمار و اصول محاسبات، عناوين منتخب براي اين سايت مي‌باشند. اين سايت به مرکز بين‌المللي آموزش علوم و فناوري‌ها NIST تعلق دارد. راهنماي انتخاب نرم‌افزارهاي رياضيات، روش‌هاي حل ماتريس‌ها، Handbook آمار مهندسي NIST قابل دريافت از سايت، بانک‌هاي اطلاعاتي و جداول مبناي آماري، معرفي نرم‌افزارهاي تخصصي رياضيات، منابع اطلاعاتي از Electronic Structure، گزارشات رويدادها، نتايج تحقيقات، شبيه‌سازي‌هاي کامپيوتري به کمک رياضيات، سمينارها، روش‌هاي محاسباتي در رياضيات مهندسي و پروژه‌هاي تخصصي را مي‌توان از مندرجات و عناوين سايت برشمرد.http://maths.abdn.ac.uk/

اين سايت به دپارتمان رياضيات دانشگاه ABERDEEN در کشور اسکاتلند اختصاص دارد. اطلاعاتي درباره اساتيد و دانشجويان دپارتمان، اطلاعاتي درباره دانشگاه و مراکز آموزشي، تحقيقات و مباحث تخصصي رياضي، گروه‌هاي تحقيقاتي، سمينارها، آموزش، معرفي سايت‌هاي مرتبط و ارائه چکيده مقالات را مي‌توان از مطالب عنوان شده در سايت برشمرد.

http://mathworld.wolfram.com/

دنياي رياضيات، نام برگزيده شده براي اين سايت مي‌باشد. امکانات جستجو در سايت فراهم آمده است، هم‌چنين عنوان‌هايي چون: جبر، رياضيات کاربردي، حساب ديفرانسيل، رياضيات گسسته، رياضيات محض، هندسه، ارائه واژه نامه‌ها و دايرةالمعارف‌هاي تخصصي رياضي، تئوري اعداد، آمار و احتمالات، رگرسيون، تحليل موضعي، اطلاعاتي درباره مؤسسه، آخرين اخبار و گزارش رويدادها را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

http://planetmath.org/

در اين سايت به نام سياره رياضيات به ارائه مطالبي آموزشي و خبري درباره رياضيات پرداخته مي‌شود. امکانات جستجو در سايت فراهم آمده است، هم‌چنين دايرةالمعارف رياضيات، اخبار و گزارش رويدادها، امکانات ثبت نام و عضويت در سايت و دريافت خبرنامه، مقالات تخصصي رياضي، معرفي کتاب‌هاي تخصصي و مرجع، فرم تخصصي علاقمندان و متخصصان رياضيات و ارائه کتاب‌هاي الکترونيکي رياضي به همراه بسياري عنوان‌هاي ديگر را مي‌توان دراين سايت مشاهده نمود.

http://www.ams.org/

اين سايت به انجمن رياضيات امريکا ams تعلق دارد. امکانات ثبت نام و عضويت، معرفي سايت‌ها و شبکه‌هاي تخصصي رياضي، ژورنال‌هاي تخصصي، معرفي کتاب، آخرين اخبار و گزارش رويدادها، کنفرانس‌ها، تحقيقات، کتابخانه ديجيتالي، امکانات جستجو در مطالب سايت و تقويم رويدادها را مي‌توان از مطالب مندرج در اين سايت برشمرد.

http://www.calc101.com/

در اين سايت به ارائه يک ماشين محاسباتي تخصصي رياضي و نيز يک مرجع راهنما درزمينه رياضي پرداخته شده است. گراف‌ها، مشتق، انتگرال، معادلات خطي، ماتريس، دترمينان، جبرخطي و.... عنوان‌هايي مي‌باشند که در سايت به آن‌ها اشاره شده است. براي دريافت اطلاعات از طريق سايت بايد به عضويت آن در آمد.

http://www.kleinbottle.com/

در اين سايت به ارائه اطلاعاتي درباره بطري Klein پرداخته مي‌شود. در سايت به بررسي نحوه جريان سيالات در اين بطري با حجم صفر پرداخته مي‌شود، هم‌چنين انواع مختلف اين نوع بطري‌ها به همراه تصاوير مربوط به آن‌ها را مي‌توان درسايت مشاهده نمود.

www.probabilitytheory.info/

اين سايت به ارائه اطلاعاتي درزمينه احتمالات، مثلث پاسکال، تئوري بازي‌ها، طرح احتمالات، مساله روز تولد، بازي‌هاي جوانمردانه و غير جوانمردانه (حقه در بازي‌هاي تاس)، نجوه پرنده شدن در لاتاري و بسياري عنوان‌هاي ديگر درزمينه احتمالات و تئوري مربوط به آن را مي‌توان در اين سايت مشاهده نمود.

http://www.shu.edu/

اين سايت به دپارتمان رياضيات دانشگاه SETON HALL تعلق دارد. امکانات جستجو در مطالب سايت فراهم آمده است، هم‌چنين منابع اطلاعاتي و آموزشي رياضيات و آمار، Index الفبايي مطالب سايت، اطلاعاتي درباره دانشگاه، رياضيات کاربردي، فعاليت‌هاي آکادميک مؤسسه، کتابخانه ديجيتالي سايت، امکانات بهره‌گيري از خبرنامه اطلاعاتي دانشکده و اخبار و گزارش رويدادها را مي‌توان از مطالب مندرج در اين سايت نام برد.
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed shojaei ، crux ، Hamid Jafary Pooya
#2
لطفا جواب مساول ریاضی رو هم در انجمن بذارید
پاسخ
#3
(08-10-2012، 05:52 PM)mehran3287 نوشته است:  لطفا جواب مساول ریاضی رو هم در انجمن بذارید

اگه سوالی داری تو تاپیک "دوستان به دادم برسید سوال دارم" مطرح کن.
ببخشید اسمش این بود:"رفقا به دادم برسید!سوال دارم!"
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  معرفي نرم افزارها وسايت هاي رياضي انجمن مخ ها 1 2,487 17-06-2012، 04:38 AM
آخرین ارسال: crux

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان