امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امتیازات: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رقابت‌هاي نفوذ و دفاع در فضاي مجاري
#1
رقابت‌هاي نفوذ و دفاع در فضاي مجاري 7 و 8 تير ماه سال جاري در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.


[تصویر:  1306135930_920_FT0_n00018085-b.jpg]
آپا دانشگاه صنعتي شريف مجموعه "رقابت‌‌هاي نفوذ و دفاع در فضاي مجازي " را با هدف آگاهي‌رساني، آموزش و ترويج فرهنگ امنيت فضاي تبادل اطلاعات برگزار مي‌كند.

در اين رقابت‌ها، شركت‌كنندگان علاوه بر شركت در مسابقات، امكان ارائه و تبادل دانش تخصصي مرتبط با روش‌هاي كاربردي نوين نفوذ و دفاع را در برنامه‌هاي تدوين شده، پيدا مي‌كنند.

اين رقابت‌ها در تاريخ 7 و 8 تيرماه سال جاري در دانشگاه صنعتي شريف، دانشكده مهندسي كامپيوتر و با حمايت مركز ماهر سازمان فناوري اطلاعات ايران، در سه محور؛ هك و نفوذ، طراحي پوسترها و كاريكاتورهاي ترويجي و معرفي روش‌هاي كاربردي نوين و خلاقانه در نفوذ و دفاع زير برگزار مي‌شود، كه به برگزيدگان هر يك از محورها جوايز نفيسي اهدا مي‌شود.

هدف از برگزاري اين مسابقه هك و نفوذ ايجاد رقابت بين متخصصان اين حوزه است. تيم‌هاي شركت‌كننده در اين مسابقه در حوزه‌هاي مختلفي مسائل و سوالات امنيتي، نفوذگري در وِب، شكست الگوريتم‌ها و پروتكل‌هاي رمزنگاري، اكسپلويت نويسي و چالش‌هاي مرتبط با شواهد جرائم رايانه‌اي با يكديگر به رقابت مي‌پردازند.


[تصویر:  1306135975_920_FT0_a1056684.jpg]

در بخش مسابقه طراحي پوسترها و كاريكاتورهاي ترويجي، رقابت در طراحي پوستر و كاريكاتورهايي مؤثر جهت آگاهي‌رساني و فرهنگ‌سازي‌ در زمينه امنيت در سطح جامعه و مخاطبين عام است. پوستر و كاريكاتورهاي طراحي شده بايد از خلاقيت، جذابيت و تأثيرگذاري قابل توجهي برخوردار بوده و حاوي پيامي درباره يك يا چند موضوع مهم در حوزه امنيت فضاي تبادل اطلاعات در سطحي عمومي هستند.

در مسابقه معرفي روش‌هاي كاربردي نوين و خلاقانه در نفوذ و دفاع، ارائه آخرين روش‌هاي كاربردي در نفوذ و دفاع در فضاي مجازي و تبادل دانش حاصله در كشور در اين موضوعات، هدف اصلي اين بخش است. ارائه‌دهندگان مي‌توانند در موضوعات؛ معرفي آسيب‌پذيري‌هاي (0-day) يا اكسپلويت‌هاي جديد در سرويس‌ها، پروتكل‌ها و برنامه‌ها، روش‌هاي نفوذ نوين به سرويس‌ها، پروتكل‌ها و برنامه‌هاي كاربردي، روش‌هاي نوين در تحليل، كشف يا مقابله با بدافزارها، روش‌هاي نوين در كشف يا كنترل بات‌نت‌ها،‌ روش‌هاي تحليل، شكست يا كشف ضعف در الگوريتم‌هاي رمزنگاري و توابع درهم‌ساز، روش‌هاي نوين نفوذ به سيستم در سطح سخت‌افزاري، روش‌هاي نوين در مهندسي معكوس،‌ تحليل‌هاي امنيتي مبتني بر مطالعات ميداني، روش‌هاي امن سازي در حوزه‌هاي نوظهور با رويكردي كاملا كاربردي، معرفي آسيب‌پذيري‌ها، اكسپلويت‌ها يا روش‌هاي نفوذ جديد در پروتكل‌ها، ابزارها و سيستم‌عامل‌هاي موبايل و شبكه‌ها و ابزارهاي بي‌سيم و روش‌هاي خلاقانه موثر و كاربردي در امنيت سيستم‌ها و شبكه‌ها دستاوردهاي خود را ارائه دهند.

[تصویر:  1306136725_920_FT2450_poster.jpg]
براي اطلاعات بيشتر درباره اين رقابت‌ها مي‌توانيد به آدرس لینک (کلیک کنید) مراجعه كنيد.

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان