امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 3.03
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهکاری برای درمان چاقی
#1

[تصویر:  chaghi444.jpg]


نتایج یافته های دانشمندان آمریکایی حاکی از آن است که گرسنگی و معده خالی موجب تقویت حس بویایی و تشخیص بهتر رایحه غذاها می شود.


تاکنون توجه کرده اید که وقتی گرسنه هستید قادرید عطر شیرینی را از فاصله چندین متری حس کنید.اکنون گروهی از زیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا در ساندیگو در بررسیهای بر روی پشه میوه نشان دادند که حس بویایی در زمان گرسنگی تقویت می شود.در این مکانیزم، یکسری از پالسهایی که سیستم عصبی را در پاسخ به رایحه ها تحریک می کنند به حس بویایی اجازه می دهند که برای کسب غذا تواناتر شوند.به گفته این محققان، نتایجی که در مورد پشه میوه به دست آمد در تمام مهره داران و در نتیجه انسان نیز وجود دارد.نتایج کشف تغییرات نورونی که بینی پشه میوه را برای جستجوی غذا کنترل می کنند در تازه ترین شماره مجله "سل" منتشر شده است. این کشف می تواند سیستم جدیدی را برای تنظیم اشتها در انسان ارائه کند. به طوریکه دانشمندان می توانند با توسعه داروهایی برای بهبود و یا کاهش فعالیت نوروپپتیدهایی که در طول گرسنگی برای تقویت حس بویایی آزاد می شوند افراد چاقی را که در اثر استشمام بوی خوش غذا به خوردن تحریک می شوند درمان کنند.براساس گزارش ساینس دیلی، از سویی دیگر این سیستم می تواند در تحریک اشتها در سالمندان و افراد بی اشتها مورد استفاده قرار گیرد."وانگ جینگ"، استاد زیست شناسی دانشگاه کالیفرنیا و سرپرست این تیم تحقیقاتی در این خصوص اظهار داشت: بویایی کمک مهمی به درک کیفیت غذا می کند و عمیقاً بر روی غذاهایی که انتخاب می کنیم اثر می گذارد.این تیم تحقیقاتی یک نوروپپتید و یک گیرنده نورونی را کشف کرد که رفتار بویایی در این حشرات را کنترل می کنند. این دو عنصر می توانند به عنوان هدفهای دارویی برای تغییر اشتها در انسان به کار روند.

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پیاز بدون اشک بخورید تا دچار چاقی و بیماری قلبی نشوید مهسا.م 0 86 11-03-2014، 05:45 PM
آخرین ارسال: مهسا.م
  گرفتگی گوش و چهار راه برای درمان آن افسانه پناهی 0 91 03-03-2014، 08:59 PM
آخرین ارسال: افسانه پناهی
  آویشن معجزه ای برای درمان بیماری ها M@h$A 0 145 29-08-2013، 09:27 AM
آخرین ارسال: M@h$A
  افسردگی و روشی بی هزینه برای درمان آن انجمن مخ ها 0 522 10-11-2011، 12:01 AM
آخرین ارسال: انجمن مخ ها
  والدین، مقصر اصلی چاقی کودکان نوید خزدوز 0 1,330 22-10-2011، 08:48 PM
آخرین ارسال: نوید خزدوز

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان