امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 2.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغذیه خوب در کودکی بر میزان درآمد می افزاید
#1


[تصویر:  FAGHR.jpg]


یک تحقیق تازه حاکیست که تغذیه کودکان با غذاهای مقوی می تواند میزان درآمد آنها را در سنین بزرگسالی به طور قابل توجهی افزایش دهد.

مطالعه کودکان گواتمالایی اساس این پژوهش را تشکیل می دهد
این یافته که در نشریه پزشکی معتبر "لنست" (Lancet) منعکس شده است، بر مطالعه ای در طول سه دهه به روی پسربچه های گواتمالایی از زمان تولد استوار است. کودکانی که پس از تولد به خوبی تغذیه شده بودند در بزرگسالی درآمدی تقریبا 50 درصد بیش از کودکانی که خوب تغذیه نشده بودند داشتند.کارشناسان می گویند این نتایج می تواند بر چگونگی مدیریت کمک رسانی در کشورهای در حال توسعه اثر بگذارد. این یافته ها همچنین می تواند بر سیاست های اجتماعی هدف گرفته شده برای تهیدستان در کشورهای توسعه یافته تر نیز موثر باشد.هرچند شواهد گسترده ای در دست است از اینکه بچه های خانواده های ثروتمندتر در بزرگسالی قوی تر و متمول تر از هم سالانی که در خانواده های فقیرتر بزرگ شده اند خواهند بود، اما علل این روند پیچیده است.

تغذیه، تحصیل، محیط اقتصادی و خدمات اجتماعی ارائه شده توسط دولت، جملگی در آن نقش بازی می کنند.

با این حال در این مطالعه درازمدت به روی روستاییان در گواتمالا، تغذیه تنها متغیری بود که میان گروه های مختلف فرق می کرد.در دهه 1970، برخی از کودکان مورد مطالعه، مکمل های غذایی خیلی مقوی دریافت کردند، و گروه دیگر غذایی کمتر مغذی مصرف کردند.

وقتی محققان سه دهه بعد بازگشتند تا وضع آن کودکان که اکنون مرد شده بودند را بررسی کنند، دریافتند آنهایی که بهترین تغذیه را تا سن سه سالگی داشتند، به طور متوسط ساعتی تقریبا 50 درصد بیشتر از سایر کودکان روستا درآمد داشتند.

این اختلاف درآمد در دختربچه هایی که اکنون زن بودند به چشم نمی خورد که احتمالا ناشی از این است که آنها گزینه های شغلی کمتری داشتند. اما مجله "لنست" می گوید این نتایج نخستین شواهد مستقیم از ارتباط آشکار میان تغذیه در اوان کودکی و درآمد در بزرگسالی است، و اینکه تغذیه خوب کودکان می تواند به رشد اقتصادی دامن بزند.

بيست سال بعد، بابت كارهايي كه نكرده اي بيشتر افسوس مي خوري تا بابت كارهايي كه كرده اي. بنابراين، روحيه تسليم پذيري را كنار بگذار، از حاشيه امنيت بيرون بيا، جستجو كن، بگرد، آرزو كن و كشف كن
.
مارک تواین
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  در بین تمام ورزشها پیاده روی را انتخاب کنید (تغذیه و تناسب اندام) افسانه پناهی 1 201 04-10-2016، 02:15 PM
آخرین ارسال: novinmarketing
  تغذیه بعد از مسمومیت غذایی افسانه پناهی 0 86 03-03-2014، 09:26 PM
آخرین ارسال: افسانه پناهی
  این نکات تغذیه را رعایت نکنید! این نکات تغذیه را رعایت نکنید! محمد صالحی 0 85 13-02-2014، 02:14 PM
آخرین ارسال: محمد صالحی

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان