امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا تبلیغات آنلاین را برای کسب و کار انتخاب کنیم
#1
چرا تبلیغات آنلاین ؟
اولین تبلیغات آنلاین بنری در سال 1994 توسط مجله wired بود که بنر های کمپانی AT&T را در وبسایت خود به نمایش گذاشت‌. از سال 1994 تا به امروز تبلیغات آنلاین پیشرفت چشمگیری داشته و سرمایه گذاری در آن، در سال 2014 به 97هزار میلیون دلار رسیده است. در سالهای اخیر، اکثر برند‌های دنیا بخشی از بودجه تبلیغاتی خودشان را به تبلیغات آنلاین اختصاص داده‌اند.

تأثیر مستقیم تبلیغ آنلاین بر فروش، نسبت به سایر کانال‌های تبلیغاتی

کاربران اینترنت معتقدند که تبلیغات آنلاین نقشی کلیدی را در عملیات خرید محصول ایفا می‌کند. مرکز IFOP فرانسه یک بررسی آماری روی سیستم تبلیغاتی مایکروسافت داشته است و تأثیر مستقیم تبلیغات آنلاین بر فروش را مورد مطالعه قرار داده است. در نتایج این تحقیقات مشخص گردیده که از هر 4 نفر، 3نفر معتقدند که تبلیغات آنلاین اطلاعات جزئی بیشتری نسبت به دیگر رسانه‌ها در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

گستردگی مخاطبان

ضریب نفوذ اینترنت در ایران، در سال 93 در حدود % 48.13 (36 میلیون نفر) بوده است. همچنین تعداد کاربرانی که هر روز از اینترنت استفاده می کنند، بالغ بر 13 میلیون نفر می باشد. با استفاده از تبلیغات آنلاین با کمترین هزینه می توانید به سرعت به بازار هدف خود دست یابید.

”بر اساس آمار جهانی، میزان بازگشت سرمایه تبلیغات آنلاین در کوتاه مدت از سایر رسانه‌ها بیشتر است


با ترکیب تبلیغات آنلاین با سایر رسانه‌ها، نرخ بازگشت سرمایه کمپین تبلیغات خود را افزایش دهید.


اثر بخشی

یکی از مهمترین ویژگی‌های تبلیغات آنلاین قابلیت اندازه‌گیری آن است . شما در هیچ روش تبلیغاتی دیگری نمی‌توانید آمار دقیق افرادی که تبلیغ شما را مشاهده کرده‌اند و از آن مهم‌تر تعداد افرادی که به آن تبلیغ پاسخ داده‌اند را اندازه گیری کنید. از مهمترین چالش های تبلیغات غیرآنلاین در ایران، این است که در سایر روشهای تبلیغاتی توانایی اندازه‌گیری اثربخشی کمپین تبلیغاتی امکان‌پذیر نیست. در تبلیغات آنلاین می‌توانید کمپین تبلیغاتی خود را هدفمند طراحی کنید. می‌توانید تعیین کنید که کمپین شما در چه موضوع‌هایی و یا در چه استانهایی نمایش داده شود. تبلیغات اینترنتی اثربخش، به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات و آمار دقیقی از کمپین تبلیغاتی خود مانند تعداد نمایش، تعداد کلیک، گستردگی مخاطب براساس موقعیت جغرافیایی و یا زمانی را در اختیار داشته باشد. پس از نمایش آگهی‌ها نیز، می‌توانید کاربرانی که بر روی آگهی شما کلیک کرده‌اند را به صفحه فرود (Landing Page) خود هدایت کرده و از کاربران اطلاعات شخصی‌شان را دریافت کنید. با این کار شما پروفایل افرادی که به محصولات شما علاقه‌ مند هستند را به دست خواهید آورد.

پروفایل علاقه‌مندان

لیستی از پروفایل علاقه‌مندان محصول شما چه نتایجی را برای شما به همراه خواهد داشت؟

درحال حاضر داشتن یک بانک اطلاعاتی از افراد علاقه‌مند به محصول، در تمام کسب و کارهای دنیا یکی از دستاورد‌های کلیدی کمپین تبلیغاتی است. با استفاده از یک بانک اطلاعاتی از علاقمندان، شما می‌توانید یک ارتباط مداوم با آنان داشته باشید. به بازار‌های جدید وارد شوید، محصولی متناسب با درخواست مشتریان خود تولید کنید و در مورد محصولات جدید خود به مشتریان آموزش دهید.

کاربردهای پروفایل علاقه‌مندان کشف بازارهای جدید

یکی از دغدغه‌های کسب و کارهای ایران ، انجام عملیات تحقیق در بازار با کمترین درصد خطاست. پرسش‌نامه‌های آنلاین و یا اجرای همزمان کمپین‌های تست محصول، از بهترین روش‌های تحقیق در بازار با استفاده از ابزار های تبلیغات آنلاین می‌باشد.

کاربردهای پروفایل علاقه‌مندان ارتباط مداوم با مشتری

(Relationship Marketing)

یکی از مهمترین اصول اساسی بازاریابی حفظ رابطه با مشتریان با استفاده از ابزارهای مختلف است که منجر به رضایت مشتری و در نتیجه وفاداری به برند می‌گردد. وقتی برند شما در ذهن مشتری جایگاه بالایی پیدا کند، عمل تکرار فروش اتفاق می‌افتد و منجر به سود بیشتر برای شرکت شما خواهد شد.

کاربردهای پروفایل علاقه‌مندان

آموزش مشتریان (Customer Training)

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد احساس علاقه به برند، افزایش آگاهی مشتریان نسبت به محصولات و نحوه استفاده از آن ها است. شما می توانید پیش از ورود یک محصول جدید در بازار، با استفاده از ابزار ایمیل اتومیشن (Email Automation) به علاقمندان خود، آموزش هایی را در مورد محصول جدید و نحوه استفاده از آن بدهید. این امر سبب اعتماد و علاقه آن ها به محصول شما شده و شما را به عنوان رهبر بازار معرفی میکند و در نهایت تاثیر مثبتی در فروش دارد.
با تجزیه و تحلیل ورود تکنولوژی های نوین در ایران خواهیم دید که نسبت به سایر کشورها نتایج مشابه است البته با کمی تاخیر. پس می توان نتیجه گرفت برای اینترنت و تبلیغات آنلاین نیز همین اتفاق افتاده و خواهد افتاد.
بر اساس گزارشات موسسات تبلیغاتی بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ استفاده از اینترنت در جهان بیش از ۵۳۰ درصد رشد داشته؛ جالب است بدانید این رشد برای کشورهای خاورمیانه تقریبا ۴ یرایر میانگین رشد جهانی یعنی ۲۲۴۵ درصد بوده است .
در حال حاضر ایران رتبه نخست را برای بیشترین تعداد کاربران در خاورمیانه و رتبه چهاردهم جهان را برای بیشترین تعداد کاربران نسبت به جمعیت را داراست.
رشد تبلیغات اینترنتی نسبت به تبلیغات سنتی از سرعت بسیار بیشتری برخوردار بوده به عبارتی مسیری که تبلیغات تلویزیون در طول ۱۳ سال طی کرده در اینترنت با گذشت تنها ۴ سال سپری گشته.
در سال ۲۰۱۴ هزینه تبلیغات اینترنتی ۵.۳ % افزایش یافته که در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ این نرخ به ۵.۸ % افزایش پیدا خواهد کرد. این در مقایسه با رشد ۳.۶ درصدی در سال ۲۰۱۳ می باشد.همان قدر که تبلیغات اینترنتی رشد می کند، تبلیغات رسانه های چاپی در حال محو شدن هستند.
شبکه تبلیغات همراه و همسو با این تکنولوژی های نوین و در جهت ارتقای دانش تبلیغات اینترنتی در ایران قدم بر می دارد. از این رو سعی دارد تا با کمک به مخاطبان و مشتریان خود، برای اجرای تبلیغات موثرتر، نتیجه تحقیقات و دانش خود در این زمینه را در قالب این مطلب در اختیار عموم قرار دهد.منبع : تبلیغات اینترنتی ای‌نتورک منتشر شده در ای بازاریابی
تبلیغات آنلاین، صنعتی سیری ناپذیر
سالهای اولیه هزاره سوم نگاه تحلیلگران اقتصادی در محیط وب بیشتر به شركتهایی نظیر EBay، آمازون و یا فراهم كنندگان تكنولوژی نظیر VeriSign بود. عبور این شركتها از بحران دات كام ها سندی براین تفكرات بود. قطعا كسی نمیتواند ادعا كند كه وجود بازاری نهفته به نام تبلیغات اینترنتی بر همگان روشن بوده است، چرا كه در اینصورت باید شاهد رقابت چندین شركت بزرگ آنلاین با گوگل عظیم الجثه می بودیم.به عقیده من شركتهای بزرگی مانند VeriSign و Network Solutions با ماهیتهایی انحصاری و یا شبه انحصاری باید هر از گاهی شاهد سبقت گرفتن شركتهای كوچك و پر تحرك از خویش باشند. همانگونه كه IBM در میان ناباوری مایكروسافت را به جلو شلیك كرد.امروز گوگل توانسته فرهنگ بودجه بندی شركتها و سازمانها را تغییر دهد ، الگوهای جدیدی در این صنعت ایجاد نماید و به كسب و كار آنلاین جلوه جدیدی بخشد. حتی میتوان ادعا نمود كه رقبای گوگل نظیر CNET و Yahoo نیز از پیشرفت گوگل سود برده اند. چراكه گوگل واقعا سهمی موثر از بودجه تبلیغاتی شركتها را به حوزه اینترنت آورده است.
●اعداد افشاگر
ارقام مالی منتشره از سوی این شركتها ثابت کننده این مدعاست: سال ۲۰۰۵ پیشبینی سود خالص شركت گوگل ۱۰۸% بیش از رقم سال ۲۰۰۴ میباشد. این در حالیست كه یاهو نیز ۴۰% بیشتر از ۳ ماهه اول سال ۲۰۰۴ در همان مدت زمان سودآور بوده است و شركت CNet كه شاید از بحرانی شدید (سال ۲۰۰۲ به بعد) خلاص شده و به مدد سابقه طولانی تولید محتوای خود و از راه تبلیغات اینترنتی به ماشینی پولساز تبدیل شده است.پورتال مایكروسافت یعنیMSN نیز سهمی-هر چند كمتر از رقبای خود- از این رشد فزاینده سوددهی گرفته است و سال ۲۰۰۵ را با حدود ۲۰% افزایش درآمد تبلیغات به پایان خواهد رساند. افزایش سود تمام رقبای بزرگ نشان دهنده رشد حجم كل تقاضاست و حالا با نزدیك شدن تعطیلات كریسمس باید منتظر خبرهای بهتری برای سهامداران این گونه شركتها باشیم.
●گرانتر از همیشه
نكته دیگری كه جالب توجه است روند تغییر بهای این خدمات است. هزینه های تبلیغات اینترنتی بر خلاف سایر خدمات آنلاین كه معمولا سیر نزولی دارند و در جهت ارزان شدن تغییر میكنند، از ابتدای فعالیت گوگل تاكنون با روند روبه رشد مواجه بوده كه دلیل آن بی شك روش فروش فضاهای تبلیغاتی Google Ads میباشد. گوگل تبلیغات خود را بصورت حراجی واگذار میكند و شركتها برای تصاحب موقعیت بهتر اغلب حاضر میشوند بیش از پیش هزینه كنند و این باعث روند صعودی تعرفه ها گشته است.
●نزدیكتر از رگ گردن!
سرویس های متنوع گوگل مانند بزرگراههایی می مانند كه بلافاصله بعد از احداث شان انبوهی از ترافیك را از داخل خود عبود میدهند. حالا نوبت سرویس Google Ads است كه در حاشیه های این اتوبانهای تازه تاسیس بیلبوردهای خود را نصب كند.تصور كنید شخصی از یك شركت تبلیغاتی در كنار بزرگراه بدون اجازه سوار اتوموبیل شما بشود و بعد از گوش دادن به صحبتهای شما با همسرتان درباره برنامه ناهار مهمانی فردایتان، شروع كند به تبلیغ یكی از رستورانها و آشپزخانه های شهر و بعد از اینكه شما گفتید ماشینتان خوب راه نمیرود به شما پیشنهاد خرید اتومبیل دیگری را بدهد.كار گوگل در سیستم TagVertising و تبلیغات هوشمند در سرویس ایمیل Gmail دقیقا مشابه همین عمل است. بله! گوگل محتوای میل باكس شما را میبیند، میخواند و تحلیل میكند. اگر دوستتان راجع به نوت بوکی كه به تازگی خریده است برای شما بنویسد تبلیغ Dell، و اگر درنامه ای از چاقی خود بنالد تبلیغ سایت eDiet ممكن است در گوشه ای از نمایشگرتان نمایش داده شود. البته خیلی نگران نباشید، این كار را رباتهای گوگل انجام میدهند نه انسانها!در فضای سایبر گوگل از رگ گردن به شما نزدیکتر است!
پاسخ
#2
تبلیغات اینترنتی؛ تعریف، مفهوم و تاریخچه تبلیغات بر روی اینترنت

[​IMG]
بررسی تاثیر اینترنت بر حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی واقتصادی امروزه موضوع تحقیقات مختلف درمیان محققان و اندیشمندان سراسر جهان شده است. هدف مقاله پیش رو نیز بررسی تاثیر اینترنت بر حوزه تبلیغات است. با شروع فعالیتهای تجاری در اینترنت، تبلیغات اینترنتی نیز پابه عرصه ظهور گذاشت. گـــــرچه درحال حاضر، میزان هزینه های تبلیغــات اینترنتی نسبت به کل هزینه های تبلیغاتی بسیار پایین است لیکن نرخ رشد آن بیانگر این واقعیت است که این شاخه در آینده نه چنـــدان دور اهمیت و جایگاه ویژه ای در صنعت تبلیغات پیدا خواهدکرد. به همین دلیل، در این مقاله سعی خواهدشد تا در ابتدا معنای اصطلاح تبلیغات اینترنتی بیان شده و در ادامه انواع مدل های معروف تبلیغات در اینترنت موردبررسی قرار گیرد.
● مقدمه
اینترنت به معنای شبکه ای از رایانه های متعدد که در سراسر جهان گسترده و با هم درارتباط هستند. از دهه نود و با واگذار شدن به بخش خصوصی کاربردهای تجاری پیدا کرد. از آن زمان به بعد بود که این شبکه تاثیرات عمیقی را بر نحوه انجام فعالیتهای تجاری گذارد. تبلیغات تجاری به دلیل ماهیت فناوری محور و ارتباطی محور خود به شدت تحت این تاثیرات قرارگرفته و اصول سنتی آن به چالش کشیــده شد. حاصل این چالشها و تاثیرات شکل گیری پدیده تبلیغات اینترنتی بود.
● تعریف تبلیغات اینترنتی
درنظر ابتدایی و باتوجه به تعاریفی که درمورد تبلیغات و اینترنت بیان شده است، پی بردن به معنای اصطلاح تبلیغات اینترنتی چندان دشوار نخواهدبود.
درحقیقت این اصطلاح به گونه ای است کـــه خودش، خود را تعریف می کند. شاید به علت همین حالت خود تعریفی بوده است که در اکثر منابع موجود (کتابها، مقالات و پایگاههای اینترنتی) در زمینه تبلیغات اینترنتی کمتر تعریف مشخصی از آن ارائه شده است. البته در ادبیات جدید تبلیغات، بعضاً تعاریفی نیز برای تبلیغات اینترنتی ذکر گردیده است.
برای مثال، دوکافی(۱۹۹۶) از اولین کسانی که زمینه تبلیغات اینترنتی و چگونگی نگرش مصرف کنندگان به آن تحقیقاتی را انجام داده، در مقاله خود تحت عنوان ارزش تبلیغات و تبلیغات در وب تبلیغات اینترنتی را ازنظر مصرف کنندگان دربردارنده انواع بسیاری از مطالب و مضامین تجاری موجود در وب می داند -
از تبلیغات الکترونیکی شبیه به تبلیغات سنتی (تابلوهای تبلیغاتی و بنرها) گرفته تا انواع دیگری که متفاوت از تبلیغات سنتی هستند (مثل ایجاد پایگاه اینترنتی).
به همین گونه، اشلوزر و دیگران (۱۹۹۹) تبلیغات اینترنتی را هر نوع محتوا و مضمون تجـاری موجود در اینترنت می دانند که شرکتها بــــرای آگاه کردن مصرف کنندگان درمورد کالاها و خدمات خود طراحی می کنند.
بعضی دیگر ( PATON AND CONANT, ۲۰۰۲ ) نیز تبلیغات اینترنتی را به طور ساده استفاده از اینترنت برای انجام تبلیغات دانسته اند. لذا با درنظرگرفتن بعد رسانه ای اینترنت و باتوجه به تعریف تبلیغات تجاری که در بالا ذکر گردید می توان تبلیغات اینتــــــرنتی را چنین تعریف نمود: بــــــــه کارگیری اینترنت و فناوری های زیرمجموعه آن نظیر وب و پست الکترونیک توسط سازمانهای تجاری برای انجام فعالیتهای تبلیغاتی موردنظر۱
● تاریخچه و اهمیت
با شروع فعالیتهای تجاری در اینترنت، تبلیغات اینترنتی نیز پابه عرصه ظهور گذاشت. به نظر می رسد اولین شیوه برای تبلیغ استفاده از پست الکترونیک بوده باشد. اما با اضافه شدن فناوری وب به اینترنت، تبلیغات اینترنتی به شکل امروزی آن آغاز گردید. در سال ۱۹۹۴ اولین بنر تبلیغاتی - که امروزه معمول ترین و مشهورترین مدل تبلیغ در اینترنت است - در پایگاه اینترنتی هات وایر ( HOTWIRE ) به کار گرفته شد (
CHEN,۲۰۰۱, P.۱۱۰ ) . از این سال به بعد بود که تبلیغات اینترنتی به عنوان تکنیکی موثر و کارا برای تبلیغات موردتوجه بازاریابان قرار گرفت ( GAO ET AL, ۲۰۰۲ ). به مرور زمان انواع جدیدی از مدلهای تبلیغات در اینترنت شکل گرفتند و میزان هزینه های تبلیغاتی به طور مداوم افزایش پیدا کرد.
به طوری که از میزان ۵۵ میلیون دلار در سال ۱۹۹۵ به ۲۷۰ میلیون دلار در سال ۱۹۹۶، ۹۴۰ میلیون دلار در سال ۱۹۹۷، ۲ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۸ و ۳/۵ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۹ رسید ( COEN, ۱۹۹۹ ).
همچنین طبق برآوردهای موسسه ژوپیتر کامیونیکیشن که یکی از معروفترین و معتبرترین موسسات در زمینه ارائه آمار و اطلاعات اینترنتی است میزان هزینه های تبلیغات اینترنتی در سالهای ۲۰۰۰، ۲۰۰۱، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به ترتیب برابر با ۵/۳، ۷/۳، ۹/۵ و ۱۱/۹ میلیارد دلار است.
پاسخ
#3
RSS مسائل نه چندان ساده‌ای را در عرصه تبلیغات آنلاین در پی دارد
[​IMG]

Really simple syndication یا RSS واقعا سر و صدا به پا کرده است. فروشندگان پیشرو بر روی پتانسیل این واسطه‌ی در حال ظهور که امکان توزیع مقالات آنلاین، پست‌های بلاگ، podcast ها و سایر محتویات آن‌لاین را از طریق news feed ها در میان میلیون‌ها مصرف‌کننده فراهم می‌آورد حساب باز کرده‌اند. میزان محبوبیت RSS تا چه حد است؟ بر اساس آمار تخمینی ۶ میلیون آمریکایی مشترک news feedهای RSS می‌باشند، و این میزان روز به روز در حال افزایش است. دلیل این تقاضای رو به رشد را می‌توان به سادگی درک نمود: مشترکان از feed ها برای مطالعه موضوعات مورد علاقه‌ی خود در زمان مورد نظر خود بر روی دسک‌تاپ‌ها یا دستگاه‌های سیار خود استفاده می‌کنند. اشتراک‌ها کاملا اختیاری هستند و لغو آنها به سادگی امکان پذیر می‌باشد، همانند TiVo.
Royal Farros، از موسسان MessageCast، که توسط مایکروسافت خریداری شد و از RSS feedها به عنوان بخشی از تکنولوژی که اساس سرویس MSN Alert را شکل می‌دهد استفاده می‌کند، می‌گوید: "یک انقلاب مشتری است." و این تحول دستخوش پیشرفت عظیمی گردیده است: مایکروسافت بخشی از نسخه جدید سیستم عامل ویندوز خود را در سال ۲۰۰۶ به RSS اختصاص می‌دهد. او می‌گوید: "این واقعیت RSS است و آن چیزی است که بسیاری از مردم به دنبالش هستند." چیزی که نادیده گرفته نشده است، توان بالقوه RSS برای توزیع مستقیم تبلیغات مرتبط در میان مصرف کنندگان علاقه‌مند است. بنابراین تعجبی ندارد که فروشندگان پیشرو، آژانس‌های بزرگ خرید رسانه، ناشران و شرکت‌های اینترنتی همگی مشتاقانه این عرصه جدید را می‌جویند.
برخی ناشران خود اقدام به تولید news feed ها می‌نمایند تا از این راه محتوای خود را ارتقا داده و ترافیک سایت را افزایش دهند. سایر شرکت‌ها از آن به عنوان یک ابزار PR استفاده می‌کنند. موسسات متعدد بازاریابی تازه‌کار بر روی RSS به عنوان یک پلاتفرم برای تبلیغات واسطی که شبیه تبلیغات متنی محبوب گوگل می‌باشند حساب باز کرده‌اند. اما ارزش بالقوه‌ی بازاریابی news feed ها به اینجا ختم نمی‌شود؛ RSSهمچنین می‌تواند برای توزیع اطلاعات و پیوند دادن کوپن‌ها، رویدادهای خاص و سرگرمی‌ها (در این مورد می‌توانید podcast ها را در نظر بگیرید) در میان مشتریان بالقوه مورد استفاده قرار گیرد. در این مورد تنها یک مسئله عمده وجود دارد: برخی فروشندگان هنوز با مدل تبلیغاتی پایه‌ای وب خو نگرفته‌اند، چه برسد به این عرصه فرعی نوظهور. RSS فاقد کمیت‌های استاندارد کارآیی است، و مخاطبان آن در مقایسه با سایر اشکال تبلیغات آنلاین از قبیل ایمیل بسیار کم هستند. هیچ توافق عمومی در مورد محل قرارگیری تبلیغات درون یک feed وجود ندارد. و بسیاری از مصرف کنندگان هنوز با این تکنولوژی خو نگرفته‌اند.
حامیان این تکنولوژی بر این باورند که این معایب موقتی هستند. بله، تعداد کاربران نسبتا کم است، اما آن به سرعت در حال افزایش می‌باشد. نه، کمیت‌ها به عنوان مثال به اندازه‌ی بازاریابی ایمیلی توسعه یافته نیستند، اما آنها در نهایت توسعه خواهند یافت. Cailin Pitcher، مدیر ارشد بازاریابی در Citrix Online، که از تبلیغات متنی در RSS feed های واسط برای ارتقاء GoToMeeting (محصول همایش آنلاین خود) استفاده کرده است، می‌گوید: "این مهم نیست که یک سری معیارها هنوز در حد راضی کننده‌ای نیستند، بلکه این مهم است که چند نفر بر روی تبلیغات شما کلیک می‌نمایند یا از این راه چه میزان فروش عاید شما می‌گردد." و برخلاف برخی تاکتیک‌های بازاریابی آنلاین، "RSS یک موضوع بی‌خطر برای مصرف کنندگان است"، Pitcher این امر را خاطرنشان می‌کند. مشترکان خود انتخاب کننده هستند. از آنها اطلاعات شخصی از قبیل یک آدرس ایمیل درخواست نمی‌شود. هیچ اسپمی وجود ندارد. و آنها می‌توانند هر یک از اشتراک‌های خود را که دوست ندارند غیر فعال سازند. او می‌گوید: "از این دیدگاه، آن تنها یک کانال واقعا پاک به سوی مصرف کننده است."
شرکت‌هایی که بازاریابی مرتبط با RSS را ارائه می‌نمایند می‌گویند زمان برای آنها اهمیت حیاتی دارد. رقابت بر سر لغات کلیدی موتور جستجو و دسترس‌پذیری محدود تبلیغات مبتنی بر لغت کلیدی بر روی وب‌سایت‌های محبوب باعث مایوس شدن برخی از فروشندگان گردیده است. Scott Rafer، مدیر ارشد اجرایی Feedster (یک شبکه تبلیغاتی و موتور جستجوی RSS)، خاطرنشان می‌کند: "مردم تمامی مکان‌های محتمل را اشغال کرده‌اند." او می‌گوید، RSS feed ها می‌توانند منبع جدیدی را در اختیار تبلیغات کنندگان گرسنه قرار دهند و درآمد جدیدی را برای ناشران نگران فراهم آورند. چرا نگرانی؟ Bill Flitter موسس و مدیر ارشد بازاریابی Pheedo (یک شرکت بازاریابی RSS و بلاگ) می‌گوید: "RSS توجهات را به سوی خود معطوف می‌کند." بسیاری از ناشران امیدوارند که feed ها باعث افزایش ترافیک سایت آنها گردند، و این اتفاق رخ می‌دهد. اما عکس این مطلب نیز صادق است: برای برخی سایت‌ها، تعداد مشترکان news feed ها رو به افزایش است در حالی که ترافیک روند نزولی دارد. تبلیغات RSS راهی را برای ناشران جهت کسب درآمد از news feed های خود فراهم می‌آورد، و برخی از آنها پیش از این آن را تجربه نموده‌اند. New York Times اخیرا قراردادی را با Sun Microsystems امضاء کرد که بر طبق آن تبلیغاتی را برای Sun در متن کامل مقالاتی که تیترهای آنها در news feed های تجاری و تکنولوژی NYT ظاهر می‌گردند قرار می‌دهد.
این یکی از دلایلی است که باعث شده ناظران پیش‌بینی نمایند که تبلیغات RSS سر و صدای فراوانی به پا خواهد کرد. چنان که Farros توضیح می‌دهد: "RSS به یک تولیدکننده داده جهانی برای تمامی این اطلاعات تبدیل می‌گردد. و تبلیغات مرتبط به روشی برای تامین کل هزینه‌های آن تبدیل می‌شود."
● بررسی مفصل‌تر
RSS ممکن است درخشان به نظر آید، اما آن چیز جدیدی نیست. تکنولوژی مزبور گاهی اوقات خلاصه غنی سایت نامیده می‌شود، این فرمت XML در ابتدا توسط Netscape در اواخر دهه ۱۹۹۰ برای اشتراک تیترها و سایر محتویات سایت توسعه داده شد. RSS ۲.۰ متداول‌ترین فرمت اشتراک اطلاعات است؛ Atom یک فرمت جدیدتر است که با RSS نیز سازگار می‌باشد. news feed های RSS محبوبیت خود را مرهون انتشار از طریق بلاگ‌ها هستند، که معمولا از فایل‌های XML استفاده می‌کنند. بلاگ‌نویسی به توسعه news reader ها یا aggregator ها (نرم‌افزارهایی که برای مشترک شدن در feed های RSS به کار برده می‌شوند) کمک کرده است. news reader ها، feed ها را برای آیتم‌های جدید انتشار یافته جستجو می‌کنند، خودشان را با تیترها و اطلاعات تازه به روز رسانی می‌نمایند، سپس نتایج را در اختیار کاربر قرار می‌دهند. Reader ها امکان مشاهده سریع محتویات صدها وب‌سایت را بدون نیاز به صرف ساعت‌ها وقت برای مرور آنها فراهم می‌آورد – یک مزیت واقعی در دنیایی که زمان در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
از آنجایی که بسیاری از مصرف کنندگان reader های RSS را پیچیده می‌یابند، کاربران کنونی افرادی هستند که به سرعت آن را پذیرفته‌اند. که البته این دسته از مخاطبان یک مخاطب مناسب برای هر فروشنده‌ای نیستند، اما آنها برای شرکت‌های high-tech از قبیل Citrix Online و Sun Microsystems ایده‌آل می‌باشند.
Rhodes Klement، مدیر ارشد تبلیغات Sun، می‌گوید: "ما با اشخاصی که می‌دانیم یا حدس می‌زنیم به پیام ما علاقه‌مند باشند صحبت می‌کنیم زیرا آنها واقعا خواهان به دست آوردن اطلاعات تکنولوژی از طریق RSS feed خود هستند. ما به سراغ افرادی که نسبت به تکنولوژی‌های تولیدی ما علاقه‌مند هستند می‌رویم و از آنها برای دیدن چیزی که یک فرمت پیشروی high-tech است دعوت می‌کنیم."
در ابتدای سال جاری، Sun تکنولوژی RSS را به launch event محاسبه‌گری شبکه‌ای (NC) خود افزود، یک پلاتفرم فصلی مهم برای معرفی محصولات و وقایع جدید. Sun همه‌ی رویدادها را بر روی وب منتشر می‌سازد و از NC homepage برای ایجاد انجمن و توزیع white paper ها استفاده می‌کند. Starcom Worldwide برای توسعه‌ و اداره رقابت‌های تبلیغاتیNC (که شامل پیش‌تبلیغات زودهنگام، تبلیغات روز عرضه، جلب توجه افراد به webcast ۹۰ دقیقه‌ای زنده، و تبلیغات پس از عرضه که فراهم نمودن امکان دسترسی به آرشیو برای اشخاصی که پخش زنده را از دست داده‌اند را شامل می‌شود) با Sun همکاری می‌کند.
از آنجایی که Sun هرگز پیش از این یک رقابت ‌RSS نداشت، Starcom شبکه تبلیغاتی Feedster را برای یافتن مناسب‌ترین بلاگ‌ها و news feed ها برای مخاطبان علاقه‌مند به Sun تحلیل نمود. Brandon Starkoff، از مدیران Starcom، خاطرنشان می‌کند افرادی که از تکنولوژی RSS استفاده می‌کنند به اخبار جدید علاقه دارند. بنابراین RSS به شکلی بجا توزیع شد، به صورت تبلیغات تیتری که خوانندگان را با جملاتی مانند "watch now, live event" یا "come chat with Sun executives." به سوی خود جذب می‌کردند. این تجربه بسیار هیجان‌آور بود: تبلیغات Feedster در میان ساز و کارهای رقابتی که بیشترین ترافیک را در پی داشتند در مرتبه دوم قرار داشت، که همچنین از تبلیغات موجود در سایت‌های مرتبط با تکنولوژی از قبیل شبکه آن‌لاین Jupitermedia برای اهداف خود بهره می‌گیرد. Klement می‌گوید: "با در نظر گرفتن این مطلب که این نخستین تجربه ما در این زمینه بود نتایج حیرت‌آور بودند." تبلیغات RSS در طی رقابت بیش از ۳ میلیون توزیع داشت. یک سوم از کل افرادی که به صفحه رویداد NC مراجعه کرده بودند از طریق Feedster هدایت گردیده بودند. هزینه هر کلیک؟ بر طبق گزارش Klement، "تقریبا یک سوم هزینه‌ای که ما به سایر رسانه‌ها پرداخت می‌کردیم."Citrix Online همچنین یک شرکت را برای عملی ساختن روند انتشار پیام‌های خود از طریق RSS یافت. آن با Pheedo که یک شرکت بازاریابی RSS و بلاگ است کار کرد. شرکت مزبور طی سال گذشته چهار رقابت تبلیغاتی را برای ارتقای سرویس آن‌لاین GoToMeeting انجام داد. برای هر رقابت شش هفته‌ای، Citrix Online یک تبلیغات متنی ۵۰ کلمه‌ای و یک URL تولید نمود. Pheedo مناسب‌ترین news feed ها را برای تبلیغ GoToMeeting برگزید، تبلیغ و URL را درون feed ها قرار داد، و سپس منتظر ماند. Citrix Online و Pheedo میزان واکنش‌ها را بر اساس تعداد کلیک‌ها سنجیدند. سپس Pheedo با حذف تبلیغات از feed های نامناسب در جهت بهبود نتایج گام برداشت. Citrix Online اکنون در صدد افزودن رقابت‌های RSS بیشتر در آینده است.
پاسخ
#4
حتماً این روزها مشاهده کرده‌اید که اکثر کسب و کارها به سمت طراحی وب‌سایت و سپس تبلیغات آنلاین و وارد شدن به دنیای گسترده اینترنت روی آورده‌اند، این موضوع مخصوصاً در کشور ایران بسیار گسترده و سریع پیش می‌رود و دلیل آن فقط یک چیز است، افزایش مشتریان و رشد سریع کسب و کار با صرف هزینه بسیار پائین.

وقتی برای اولین بار از روش‌های آنلاین برای توسعه و رشد تجارت خود استفاده می‌کنید، البته اگر این کار را به‌صورت صحیح انجام دهید قطعاً نتایج شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این فقط به این دلیل است که شما هیچ‌گاه توقع چنین بازدهی را نداشته‌اید.

در آرمانیک هنگامی که صحبت از نتایج نهائی می‌شود همیشه فقط یک پاسخ داریم: منتظر بمانید تا خودتان مشاهده کنید!

البته این باور که تصور کنید نتایج خیلی سریع و شگفت‌انگیز رخ می‌دهند درست نیست، هنگامی که وب‌سایت شما برای کمپین‌های بزرگ تبلیغاتی بستر مناسبی داشته باشد و طراحی آن طبق اصول استاندارد جهانی پیاده‌سازی شده باشد، می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی مشخص و همچنین با توجه به بودجه تعیین‌شده به نتایج خیلی خوبی رسید.

تصورات اشتباهی در خصوص تبلیغات آنلاین وجود دارد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم. برخی افراد تبلیغات به صورت بنرهای متحرک در وب‌سایت‌ها و نمایش خدمات قابل ارائه خودشان را برای مدت محدود روش بسیار خوبی برای تبلیغات آنلاین می‌دانند، این روش بازدهی بسیار پائین و هزینه بالایی خواهد داشت و در صورت هدفمند نبودن با شکست موجه خواهد شد.

در مواردی دیگر تبلیغات کلیکی (افرادی به ازای کلیک درآمد کسب می‌کنند) و یا سیستم‌های تبلیغات باز شونده (پاپ آپ) را برای افزایش بازدید خود انتخاب می‌کنند که این دور روش نیز نه تنها باعث رشد تجارت شما نخواهد شد بلکه می‌تواند ضربه بزرگی نیز به آن وارد کند. بسیار مهم است که شما در ابتدای کار چگونه وارد وب شده‌اید و کاربران اولین بار چطور شما را مشاهده می‌کنند. تبلیغاتی که به صورت ناخواسته نمایش داده شود شاید بتواند کمی رتبه سایت شما را در سیستم‌هایی مانند الکسا کاهش دهد اما هرگز نمی‌تواند منجر به موفقیت تجارت آنلاین شما بشود.

اکنون در کلیه وب‌سایت‌های بزرگ ایرانی و غیر ایرانی بهترین روش تبلیغات آنلاین راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین به صورت هدفمند و در بازه‌های زمانی مشخص می‌باشد.

بهتر است قبل از اقدام به انجام هرگونه تبلیغاتی از این موضوع مطمئن شوید که سایت شما شرایط لازم برای گرفتن بازدهی بالا از آن تبلیغات را دارا است و سپس با برنامه‌ریزی و هدفمندی مشخص اقدام کنید.
یکی از سوالات کلیدی که ذهن بسیاری از تبلیغ‌کنندگان را به خود مشغول می‌کند این است که آیا تبلیغات آنلاین برای برند تجاری من به راستی عمل می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال Nielsen نتایجی را از بیش از 500 کمپین تبلیغاتی تجاری که به وسیله خودش در یک سال و نیم اخیر اندازه‌گیری شده است تحلیل کرد. این موضوع در شکل 3 نشان داده شده است.

به طور خلاصه، پاسخ بله است. تبلیغات برند تجاری به طور متوسط در حال حرکت به اندازه سر سوزنی به سمت معیارهای موثر و موفق در تاثیرگذاری برای تبلیغ نام تجاری هستند.

در مقابل برخی ادعاها، کسی به تبلیغات آنلاین توجهی نشان نمی‌دهد. تحقیقات نیلسون نشان می‌دهد که میانگین بین گروه‌های کنترل و گروه نمایش افزایش می‌یابد. نشان می‌دهد که مصرف کنندگان در معرض یک سری تبلیغات آنلاین قرار دارند.

جای تعجب ندارد که اولین قدم برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تبلیغاتی است که اطمینان می‌دهد مصرف‌کنندگان به آن تبلیغات توجه می‌کنند و آن‌ها را خودشان به یاد می‌آورند.

سوال بعدی تبلیغ‌کنندگان نام برند تجاری این است که آیا کمپین‌های تبلیغاتی تجاری واقعا می‌تواند عقاید و اهداف مصرف‌کنندگان را تغییر دهد. دنبال کردن آگهی‌های خاطره‌انگیز، وابستگی پیام بالاترین تغییرات میانگین را نشان می‌دهد. این موضوع را نشان می‌دهد که تبلیغات آنلاین همچنین می‌تواند در نشان دادن مقصود یک برند موفق باشد.

تحقیقات نیلسون همچنین نشان می‌دهد که تبلیغات آنلاین اغلب به طور کلی آگاهی را برای برند آنلاین افزایش می‌دهد. این یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت یک محصول است. روشن است که مصرف‌کنندگان بایستی از یک محصول جدید قبل از خرید آن آگاه شوند.

معیارهای تبلیغات برندهای تجاری به صورت آنلاین بایستی بتواند در عقاید و نظرات مشتریان و مصرف‌کنندگان تغییراتی ایجاد کند.

[​IMG]

تغییرات متنوع در نتایج سرتاسر کمپین‌های تجاری

در حالی که تحلیل‌های ما نشان می‌دهد که بیشترین نتایج مثبت در بین برندهای تجاری بر معیارها به طور متوسط تاثیر می‌گذارد. شاید حتی نتیجه مهمتر و بیشتر این باشد که تنوع زیادی در کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین که ما اندازه‌گیری کردیم وجود دارد همان طور که در شکل 4 نشان داده شده است. ما دریافتیم که برخی از کمپین‌ها در میان تمام معیارها بسیار موفق هستند، بعضی کمپین‌ها فقد در یک سری بعدها موفق هستند، و بقیه در سرتاسر تحت اجرا هستند.

به صورت معمول‌تر، تبلیغات وبی قوی‌تر تاثیر بیشتری بر تمام معیارهای مقایسه با تبلیغات ضعیف یا متوسط دارد. فقط همان‌طور که تبلیغات TV بر مبنای محتوا و کیفیت بالاتر بهتر اجرا می‌شود، تبلیغات آنلاین بسیار راحت به وسیله فاکتورهایی مانند خلاقیت، محتوای منتشر شده و نوع تبلیغ تاثیر می‌گیرند. در حقیقت تبلیغات آنلاین به طور بالقوه طیف بیشتری از فرصت‌ها را نسبت به انواع فرمت‌های تبلیغاتی تلویزیونی ارائه می‌دهد. در بیشتر موارد، درک تاثیر تبلیغات آنلاین و تاثیر یک تبلیغ ضعیف حتی بسیار پیچیده‌تر از درک تاثیر تبلیغات تلویزیونی است.

استفاده از معیارهای برند تجاری برای جدا شدن از پک

فقط همانگونه که تبلیغ موثر تلویزیونی این تفکر را دارد که اهرمی برای هل دادن و به جلو بردن در بهبود کمپین‌های تلویزیونی آن‌ها است. در طول زمان، تحقیقات اثربخش آنلاین می‌تواند به مانند این باشدکه اهرمی برای کمک به بازاریاب‌هاست تا درک کنند که آن فاکتورها کمپین‌های وب موفق‌تری را در پی خواهند داشت.

کسانی که این معیارهای جدید را در آغوش می‌گیرند و اطلاعات موثری را در رسانه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌کنند جایگاه بهتری نسبت به بقیه خواهند گرفت، و به مانند این است که بخواهند خود را از رقابت جدا کنند.

معیارهای موثر برند تجاری آنلاین نیلسون با استفاده از استراتژی‌های آسان و استاندارد شده است که این معیارها با بخشی از تجربه کاربری فیسبوک یکپارچه شده است. نیلسون گزارش می‌دهد که فقط با مشتریان بدون دریافت هیچگونه اطلاعات شخصی آن‌ها از فیسبوک در ارتباط است.
یکی از سوالات کلیدی که ذهن بسیاری از تبلیغ‌کنندگان را به خود مشغول می‌کند این است که آیا تبلیغات آنلاین برای برند تجاری من به راستی عمل می‌کند؟ برای پاسخ به این سوال Nielsen نتایجی را از بیش از 500 کمپین تبلیغاتی تجاری که به وسیله خودش در یک سال و نیم اخیر اندازه‌گیری شده است تحلیل کرد. این موضوع در شکل 3 نشان داده شده است.

به طور خلاصه، پاسخ بله است. تبلیغات برند تجاری به طور متوسط در حال حرکت به اندازه سر سوزنی به سمت معیارهای موثر و موفق در تاثیرگذاری برای تبلیغ نام تجاری هستند.

در مقابل برخی ادعاها، کسی به تبلیغات آنلاین توجهی نشان نمی‌دهد. تحقیقات نیلسون نشان می‌دهد که میانگین بین گروه‌های کنترل و گروه نمایش افزایش می‌یابد. نشان می‌دهد که مصرف کنندگان در معرض یک سری تبلیغات آنلاین قرار دارند.

جای تعجب ندارد که اولین قدم برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تبلیغاتی است که اطمینان می‌دهد مصرف‌کنندگان به آن تبلیغات توجه می‌کنند و آن‌ها را خودشان به یاد می‌آورند.

سوال بعدی تبلیغ‌کنندگان نام برند تجاری این است که آیا کمپین‌های تبلیغاتی تجاری واقعا می‌تواند عقاید و اهداف مصرف‌کنندگان را تغییر دهد. دنبال کردن آگهی‌های خاطره‌انگیز، وابستگی پیام بالاترین تغییرات میانگین را نشان می‌دهد. این موضوع را نشان می‌دهد که تبلیغات آنلاین همچنین می‌تواند در نشان دادن مقصود یک برند موفق باشد.

تحقیقات نیلسون همچنین نشان می‌دهد که تبلیغات آنلاین اغلب به طور کلی آگاهی را برای برند آنلاین افزایش می‌دهد. این یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت یک محصول است. روشن است که مصرف‌کنندگان بایستی از یک محصول جدید قبل از خرید آن آگاه شوند.

معیارهای تبلیغات برندهای تجاری به صورت آنلاین بایستی بتواند در عقاید و نظرات مشتریان و مصرف‌کنندگان تغییراتی ایجاد کند.

غییرات متنوع در نتایج سرتاسر کمپین‌های تجاری

در حالی که تحلیل‌های ما نشان می‌دهد که بیشترین نتایج مثبت در بین برندهای تجاری بر معیارها به طور متوسط تاثیر می‌گذارد. شاید حتی نتیجه مهمتر و بیشتر این باشد که تنوع زیادی در کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین که ما اندازه‌گیری کردیم وجود دارد همان طور که در شکل 4 نشان داده شده است. ما دریافتیم که برخی از کمپین‌ها در میان تمام معیارها بسیار موفق هستند، بعضی کمپین‌ها فقد در یک سری بعدها موفق هستند، و بقیه در سرتاسر تحت اجرا هستند.به صورت معمول‌تر، تبلیغات وبی قوی‌تر تاثیر بیشتری بر تمام معیارهای مقایسه با تبلیغات ضعیف یا متوسط دارد. فقط همان‌طور که تبلیغات TV بر مبنای محتوا و کیفیت بالاتر بهتر اجرا می‌شود، تبلیغات آنلاین بسیار راحت به وسیله فاکتورهایی مانند خلاقیت، محتوای منتشر شده و نوع تبلیغ تاثیر می‌گیرند. در حقیقت تبلیغات آنلاین به طور بالقوه طیف بیشتری از فرصت‌ها را نسبت به انواع فرمت‌های تبلیغاتی تلویزیونی ارائه می‌دهد. در بیشتر موارد، درک تاثیر تبلیغات آنلاین و تاثیر یک تبلیغ ضعیف حتی بسیار پیچیده‌تر از درک تاثیر تبلیغات تلویزیونی است.

استفاده از معیارهای برند تجاری برای جدا شدن از پک:فقط همانگونه که تبلیغ موثر تلویزیونی این تفکر را دارد که اهرمی برای هل دادن و به جلو بردن در بهبود کمپین‌های تلویزیونی آن‌ها است. در طول زمان، تحقیقات اثربخش آنلاین می‌تواند به مانند این باشدکه اهرمی برای کمک به بازاریاب‌هاست تا درک کنند که آن فاکتورها کمپینهای وب موفق‌تری را در پی خواهند داشت.

کسانی که این معیارهای جدید را در آغوش می‌گیرند و اطلاعات موثری را در رسانه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌کنند جایگاه بهتری نسبت به بقیه خواهند گرفت، و به مانند این است که بخواهند خود را از رقابت جدا کنند.

معیارهای موثر برند تجاری آنلاین نیلسون با استفاده از استراتژی‌های آسان و استاندارد شده است که این معیارها با بخشی از تجربه کاربری فیسبوک یکپارچه شده است. نیلسون گزارش می‌دهد که فقط با مشتریان بدون دریافت هیچگونه اطلاعات شخصی آن‌ها از فیسبوک در ارتباط است.

از آن جاکه رای گیری آنلاین پس از انتشار و بدون تجربه کاربری فیسبوک رخ می‌دهد، هیچ Pup-up و یا روش‌های کلیکی نیاز ندارد.
پاسخ
#5
[تصویر:  OnlineMarketingCreativaImages.jpg?interp...%7C700:500]

امروزه اینترنت آنقدر در زندگی روزمره همه نفوذ کرده است که نمی توان از پتانسیل بالای کاربران آن غافل ماند کاربرانی که دیگر فقط نوجوان و جوان نیستند بلکه فعالین بازار و سرمایه گذارانی که سرمایه های کلانی هم در اختیار دارند را هم شامل می شوند افرادی که می توانند یک مشتری پر سود باشند از اینترنت برای کار های روزمره خود استفاده می کنند نسلی که در زمان تحصیل با اینترنت آشنا شد اکنون وارد بازار کار شده است و درصد قابل توجهی از سرمایه ها کشور را در دست دارد حال این افراد که می دانند اینترنت می تواند چه ابزار پر قدرتی باشد از آن به صورت روزمره استفاده می کنند وقتی که از آنها آخرین قیمت را می پرسید آنرا با اینترنت چک می کند و دیگر تلفن و موبایل آن وسیله ارتباطی مقتدر سابق نیستند. بلکه بازیگر جدید و پر قدرتی آمده که نه تنها کارا تر است بلکه جذابیت بیشتری هم دارد. امروزه متخصصین در هر رشته ای وقتی می خواهند یک منبع سریع برای پرسش خود بیابند اولین چیزی که به خاطرشان می رسد جستجو در گوگل است. دیگر اینترنت فقط وسیله سرگرمی و تفریح نیست بلکه بسیاری از مشاغل به آن وابسته اند و مرتب شغل های جدیدی ایجاد می شوند که به کمک اینترنت پا گرفته اند. در دنیای امروز برای هیچ کشوری پیشرفت علمی قابل توجه را بدون وجود اینترنت نمی توان متصور شد و به همین دلیل هم هست که سرعت اتصال به اینترنت در دانشگاه ها در اعتبار آنها یک فاکتور مثبت در نظر گرفته می شود. حال گرایش بیش از پیش نسل جدید به اینترنت را هم به آن اضافه کنید می بینید که مخاطبین اینترنت روز به روز در حال افزایشی چشمگیر هستند. بله و هر جا که مخاطب افزایش می باید طبیعتا بازار پر سود تبلیغات هم وارد میدان می شود بازاری که هنوز در ایران خیلی جدی گرفته نشده است ولی با توجه به مزایای آن و ارزانی فوق العاده اش بسیار جذاب است اما به دلیل اینکه بسیاری از افرادی که بدنبال تبلیغات هستند با نحوه تبلیغات در اینترنت خیلی آشنایی ندارند نمی توانند به آن اعتماد کنند آنها نمی دانند که باید با توجه به کسب و کار و موقعیت حرفه ای خود نوع و روش تبلیغات را مشخص نمایند و اگر اصولی ساده را رعایت نکنند از تبلیغات خود در اینترنت بازدهی کافی را بدست نمی آورند. این صحبت ها حاصل تجربیات نزدیک به ده سال بنده و وب سایت های دیگر و سر و کار داشتن با انواع مشتری هاست. بنابراین تصمیم گرفتم مقاله ای در این رابطه خدمتتان ارائه نمایم تا در آن مزایای هر روش را با توجه به مشتریان هدف و نوع کسب و کاری که قرار است برای آن تبلیغ شود راهکار مناسب ارائه گردد. و دوستانی که می خواهند از این فضا استفاده کنند اولا با مفهوم کمپین تبلیغاتی به چه معناست بهترین سود را از هزینه خود داشته باشند.
شرکت های بزرگ و کوچک و فروشگاه هایی که میخواهند به کسب و کار خود توسعه دهند و آرزوی افزایش مشتریان خود را دارند چگونه میتوانند مخاطبان خود را بسوی خود جذب کنند ؟
بازاریابی و تبلیغات اینترنتی اولین و بهترین پیشنهاد متخصصان و کارشناسان در تمام دنیا و بخصوص در کشور های پیشرفته است.
اولین قدم که طراحی سایت است ، دیگر موضوع جدیدی نیست و همه مدیران در همان شروع فعالیت خود این کار را انجام میدهند .اما باید توجه داشته یاشید که مخاطبان شما از آدرس وب سایت شما خبر ندارند و شما برای باخبرکردنشان باید برنامه ریزی منظمی داشته باشید.
همچنین بسیار مهم است که وب سایت شما یک نسخه مخصوص موبایل داشته باشد و چه بهتر که یک برنامه اندروید و ios آیفون هم داشته باشید تا مشتریان شما در هر زمان و براحتی بتوانند از خدمات شما استفاده کنند .
حال برای باخبر کردن مخاطبان باید برنامه های خود را برای بازاریابی و تبلیغات اینترنتی شروع کنید ؛
جدید ترین روش های بازاریابی و تبلیغات اینترنتی در دنیا :
1 – تبلیغات بصورت بنر های انیمیشن در چند وب سایت پربازدید که البته هزینه های بالایی هم دارد.
2 – اگر قدرت پرداخت هزینه های سنگین را ندارید میتوانید تبلیغات بنری خود را توسط سایت های تبلیغات کلیکی انجام دهید تا تبلیغات شما با هزینه مورد نظر شما در چندین سایت پربازدید نمایش داده شود ؛ این سیستم تبلیغات در بسیاری از کشور ها توسط شرکت گوگل و با عنوان ( گوگل ادوردز و گوگل ادسنس ) انجام میشود و در ایران توسط شرکت ویرلن انجام میشود.
3 – تبلیغات متنی در کنار دیگر روش های تبلیغات آنلاین سایت های با رنک بالای گوگل . البته حتما توجه داشته باشید که اگر لینک تبلیغات بصورت نوفالو باشد تقریبا هیچ تاثیری ندارد و البته لازم است برای تاثیر گذاری بهتر حداقل یکسال بصورت مسترم ادامه پیدا کند که در این صورت در ارتقاء رتبه سایت شما در نتایج گوگل هم موثر است.
4 – تبلیغات در گوگل قطعا یکی از موثر ترین روش های تبلیغاتی است که متاسفانه در ایران هم از طرف شرکت گوگل و هم از طرف سیستم ف=ی=ل=ت=رینگ ایران تحریم شده است.
5 – تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از انواع تبلیغات آنلاین از هدفمند ترین و موثر ترین روش های آنلاین مارکتینگ است که متاسفانه همانند تبلیغات گوگل در ایران غیر قابل استفاده است.
6 – تیزرهای تبلیغاتی خلاقانه با نمایش در شبکه های ویدئو آنلاین ، یکی از جدیدترین و بهترین روش ها میباشد که با کمترین هزینه میتواند تاثیرگذاری بسیاری داشته باشد.
7 –بازاریابی ایمیلی  تبلیغات بسیار هدفمند که درصورتی که برای بانک ایمیل مخاطبان خود ارسال کنید بسرعت نتایج موثر آن را خواهید دید.
8 – تبلیغات در برنامه های اندروید و ios آیفون برای شرکت هایی که اپلیکیشن موبایل و یا سایت با نسخه مخصوص موبایل دارند ، بهترین روش میباشد.
9 – رپرتاژ آگهی در خبرگزاری ها و سایت های خبری با لنیک به سایت شما میتواند هم از نظر برندسازی و هم از نظر سئو برای سایت شما بسیار مفید باشد.
10 – درج آگهی رایگان لینک دار در سایت های نیازمندیها برای بهینه سازی سایت در نتایج گوگل یکی از روش های سنتی و موثر تبلیغاتی است.
11 – روش جدیدی برای فروش بهتر محصولات فروشگاه های اینترنتی وجود دارد که در اروپا و امریکا توسط سایت آمازون و در ایران توسط فروشگاه اینترنتی ویرلن ارائه میشود ، که در این روش وب سایت آمازون محصولات فروشگاه ها را در سایت خود قرار میدهد و کاربران با کلیک بروی آن به وب سایت اصلی فروشنده لینک میشود و خرید از آنجا انجام میشود.
12 – فروش محصولات و خدمات از طریق سایت تخفیف و خرید گروهی یکی از جدیدترین و کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی است که هم اکنون در ایران نیز اجرا میشود.
13 – نکته آخر اینکه ایجاد صفحه در شبکه های اجتماعی ، انجمن ها و وبلاگ ها و بروز رسانی روزانه آن نیز ضروری محسوب میشود.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مقاله انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت تجاری barbari 0 77 10-01-2018، 04:38 PM
آخرین ارسال: barbari
  مقاله مزایای استفاده از بنر برای تبلیغات آنلاین parvansec 0 35 21-10-2017، 09:25 AM
آخرین ارسال: parvansec

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان