امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برخی سوالات متداول در ثبت شرکت
#1
تفاوت ثبت شرکت مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص در چیست ؟ تفاوت در اینست که :
1- در ثبت شرکت سهامی خاص سرمایه به سهام تقسیم میگردد و میزان مسئولیت هر فرد بستگی به میزان سهم وی دارد . اما در شرکت مسئولیت محدود هر کس نسبت به در صد سرمایه خود مسوولیت دارد . 2- در شرکت سهامی خاص بازرس تعیین میشود اما در شرکت مسوولیت محدود بازرس اختیاری است. 3- حداقل اعضا در شرکت مسوولیت محدود 2 نفر و حداقل اعضا در شرکت سهامی خاص 5 نفر میباشد (2 نفر بازرس 3 نفر سهامدار و اعضای هیات موسس )4- سرمایه ثبت شرکت در شرکت سهامی خاص باید در حسابی بلوکه شود و نامه بانک به اداره ثبت شرکتها ارائه شود که حداقل 35% سرمایه میباشد اما میتواند به یکباره کل سرمایه در حسابی واریز شود .اما سرمایه در شرکت مسوولیت محدود اظهاری میباشد .یعنی فقط میزان سرمایه شرکت مسوولیت محدود اظهار میگردد . 5- بازرسسین در شرکت سهامی خاص هر سال تمدید شوند همچنین اعضا هیات مدیره نیز هر دو سال یکبار باید تمدید شوند . اما در شرکت مسئولیت محدود اعضا نیاز به تمدید ندارند . و ...
تفاوت پیش آگهی روزنامه رسمی با آگهی روزنامه رسمی چیست؟
پس از تایید اوراق و صدور پیش آگهی فرد باید نسبت به آگهی روزنامه رسمی اقدام نماید . ابتدا باید نسبت به ثبت اطلاعات در سامانه روزنامه رسمی  اقدام نمود . سپس باید در سایت روزنامه رسمی کد پیگیری پیش آگهی وارد و سپس نسبت به پرداخت  هزینه آگهی اقدام نمود .
شناسه ملی شرکت چیست ؟
کد ی است 11 رقمی که برای شرکتها در نظر گرفته میشود این کد برعکس شماره ثبت شرکت منحصر بفرد میباشد . یک شماره ثبت واحد ممکن است در شهرهای مختلف برای چندین شرکت مختلف بصورت یکسان باشد اما چون از اداره ثبت شهرهای مختلف است تناقضی ندارد . اما شناسه ملی تنها منحصرا برای یک شرکت صادر میگردد .

ثبت شرکتها
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان